Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie
 

Room 1408 (2007)

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
Frumos filmul,scenariu bun dar parca actorul principal nu pre se potriveste cu filmul.

#20
Cristisp

Cristisp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 29.01.2007

View Postduculeana, on Dec 29 2007, 18:32, said:

Totusi, nu inteleg de ce la sfarsit l-a aratat pe Samuel Jackson stand pe scaun linistit si band whisky si spunand: "Bravo dle Enslin" in timp ce-i ardea hotelul?

Nu stiu daca ai observat dar adevaratul Olin era jos in hol organizand evacuarea hotelului. Asta asa ca sa adancim misterul... :)

#21
aleksutzu07

aleksutzu07

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 13.01.2007

View Postbilder, on Dec 29 2007, 18:18, said:

Deci nu inteleg o chestie: Eu am vazut prima oara filmul pe un dvd de la un prieten si finalul era acela cu Mike Enslin acasa scriind cartea (pe care apropo, zice ca a mai scris-o o data  :o  ) si cu sotia ascultand caseta. Asa am vazut si la Pro tv ca se termina filmul.

Dar azi am vazut la un alt amic tot pe dvd un final in care Enslin moare, este ingropat, iar la cimitir se intalneste Olin cu nevasta-sa si vrea sa ii ofere caseta. Aceasta nu o primeste si Olin o asculta singur in masina, ii vine sa planga, o vede pe fetita lui Mike, mai vede un zombie in masina, ca in final, Enslin sa ajunga la randul lui sa bantuie Camera 1408 (sau ce a mai ramas din ea, dupa incendiu)

Deznodamintele se diferentiaza de la momentul in care vedem placuta cu numarul camerei ca se topeste.
Voi cum l-ati vazut la cinema in vara?

Am auzit mai demult ca se practica asa ceva....poate ce ai vazut tu era un alt final pentru film iar producatorii au ales pe cel care au considerat ca ar fi cel mai profitabil (poate un fel de unreleased version?). Mie mi-a placut filmul dar nu inteleg cum de se poate ca un film asa recent deja sa ajunga la televiziunea comerciala. Pe HBO Romania nu l-am vazut (nu cred ca a fost difuzat). Probabil ca filmele ajung la televiziunile comerciale dupa ce nu mai aduc bani producatorilor.

Sau poate producatorii sunt masonii, iar aia de la Pro TV sunt masonii si l-au facut cadou de Mos Craciun.

P.S.
Tocmai am citit pe net ca versiunea aia in care Olin se intalneste cu nevasta-sa si vrea sa ii ofere caseta si ea refuza este Director's Cut si are si alt final pe motiv ca sfarsitul la el este mai trist, poate prea trist pentru unii oameni.

Edited by aleksutzu07, 29 December 2007 - 20:15.


#22
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View PostCristisp, on Dec 29 2007, 19:49, said:

Nu stiu daca ai observat dar adevaratul Olin era jos in hol organizand evacuarea hotelului. Asta asa ca sa adancim misterul... :)
Asa o fi, cum zici tu, n-am fost atent la detalii, insa retin ca cu 2-3 ore inaintea filmului , cei de la PRO TV au dat un promo in care Samuel spunea: "Ti-am spus sa nu intri in camera 1408!", iar aceasta scena n-am vazut-o in film! Deci, au taiat ei ceva?  :confuzzled:

#23
aleksutzu07

aleksutzu07

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 13.01.2007

View Postduculeana, on Dec 29 2007, 20:47, said:

Asa o fi, cum zici tu, n-am fost atent la detalii, insa retin ca cu 2-3 ore inaintea filmului , cei de la PRO TV au dat un promo in care Samuel spunea: "Ti-am spus sa nu intri in camera 1408!", iar aceasta scena n-am vazut-o in film! Deci, au taiat ei ceva?  :confuzzled:


Am vazut versiunea lor plus pe calculator dvd-ul: nici o diferenta. Cel mai probabil ca e din Director's Cut. Maine o sa caut Directos's Cut cu toate ca prin provincie nu sunt la moda aceste versiuni de film din cate am observat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate