Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Room 1408 (2007)

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
bilder

bilder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 917
  • Înscris: 17.06.2007
Un film super pe care l-am vazut in urma cu 2 ore, inspirat fiind de promo-ul de la Pro TV. Il dau astazi de la 23:00/23:15 (ma mir ca deja dau un film de anul acesta) dar stiti cum e cu reclamele... Deci tot pe "batranul" pc e mai placut :lol: Recomand vizionarea sa cu subwoofer (bineinteles). http://www.imdb.com/title/tt0450385/

Si postati-va si parerile
;)

#2
gio_bari

gio_bari

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 246
  • Înscris: 27.12.2007

 bilder, on Dec 28 2007, 18:07, said:

Un film super pe care l-am vazut in urma cu 2 ore, inspirat fiind de promo-ul de la Pro TV. Il dau astazi de la 23:00/23:15 (ma mir ca deja dau un film de anul acesta) dar stiti cum e cu reclamele... Deci tot pe "batranul" pc e mai placut :lol: Recomand vizionarea sa cu subwoofer (bineinteles). http://www.imdb.com/title/tt0450385/

Si postati-va si parerile
;)
E un film destul de bun l-am vazut si eu.Nu zic ca e un film super tare,dar e unul bunicel,pentru plictiseala.Un film  bun pe care il recomand din categoria Horror/Thriller e The Cradle.

#3
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Sunt foarte surprins de ProTV că difuzează un film ca acesta (așa nou). În unele țări nu și-a făcut încă distribuția în cinematografe.

#4
Rocket_Ronaldo

Rocket_Ronaldo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 01.12.2007
Nu mi se pare superb.E doar acceptabil.

#5
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
e un film.atat

#6
mark94

mark94

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.12.2007
un film interesant cu un scenariu ok

#7
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Nu cumva e remake dupa The Shining cu Jack Nicholson? Din cate am vazut promo-ul....

#8
eddie91tm

eddie91tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,048
  • Înscris: 04.02.2007

 m3th0dman, on Dec 28 2007, 19:55, said:

Sunt foarte surprins de ProTV că difuzează un film ca acesta (așa nou). În unele țări nu și-a făcut încă distribuția în cinematografe.

Deageaba e nou daca e IEFTIN, iar dupa parerea mea e un film slab in care Samuel L. Jackson din nou se umileste intr-un rol nici macar secundar.

#9
Rocket_Ronaldo

Rocket_Ronaldo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 01.12.2007

 eddie91tm, on Dec 28 2007, 22:15, said:

Deageaba e nou daca e IEFTIN, iar dupa parerea mea e un film slab in care Samuel L. Jackson din nou se umileste intr-un rol nici macar secundar.
Auzi tu...se umileste. Nu te-ai "umili" si tu asa pentru banii pe care i-ai lua pe rolul asta ?

#10
mihura

mihura

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 07.10.2006
nu m-a impresionat filmul asta...nu am mai vazut de mult un film de groaza....nu stiu...care chiar sa ma faca sa-mi fie frica...sa ma sperie

#11
bilder

bilder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 917
  • Înscris: 17.06.2007
Pentru curiosi : ruleaza acum la Pro

Asa e, nu e chiar un horror, ci mai mult thriller
A, si mersi de titlul "The Shining". O sa il vad si pe ala :)

Inca ceva, e adevarat ca la inceput si pe mine ma bufnea rasul si chiar mi se pareau niste lucruri posibile (un geam stricat, un termostat stricat, un radio la fel etc.) dar dupa aceea e antrenant

Edited by bilder, 29 December 2007 - 00:02.


#12
the13

the13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 19.10.2007

 bilder, on Dec 28 2007, 23:58, said:

Pentru curiosi : ruleaza acum la Pro

Asa e, nu e chiar un horror, ci mai mult thriller
A, si mersi de titlul "The Shining". O sa il vad si pe ala :)

Inca ceva, e adevarat ca la inceput si pe mine ma bufnea rasul si chiar mi se pareau niste lucruri posibile (un geam stricat, un termostat stricat, un radio la fel etc.) dar dupa aceea e antrenant


frumusel filmul, dar nu il incadrez la filme care trebuie vazute

se putea si mai mult de la el, sfarsitul este cel mai fain
imi place fata nevesti cand aude caseta din reportofon

#13
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
mie mi-a placut. mi-a dat fiori chiar daca il vizionam cu sonorul dat la minim. Nu e cea mai originala poveste, dar merge. Nu am priceput insa faza de la final. Adica ala chiar mai era in camera? :D Daca da, cred ca lasa loc pt o continuare

#14
Cristisp

Cristisp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 29.01.2007
Nu stiu de ce , dar eu nu l-am perceput deloc ca pe un film de groaza. Din tot balamucul actiunii, singura care mi-a ramas intiparita in minte este drama parintelui care isi pierde un copil si neputinta acestuia de a lupta impotriva sortii. Toate celelalte intamplari din film nu sunt decat "scame" ale unui cosmar prelungit cumva in viata reala, manevre de papusar iscusit, ale diabolicului inger Olin (parca) care nu pare a avea alt scop decat a-l aduce pe Mike cu picioarele pe pamant.

Dar, eu sunt putin mai ciudat...

#15
bilder

bilder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 917
  • Înscris: 17.06.2007

 Cristisp, on Dec 29 2007, 09:53, said:

Nu stiu de ce , dar eu nu l-am perceput deloc ca pe un film de groaza. Din tot balamucul actiunii, singura care mi-a ramas intiparita in minte este drama parintelui care isi pierde un copil si neputinta acestuia de a lupta impotriva sortii. Toate celelalte intamplari din film nu sunt decat "scame" ale unui cosmar prelungit cumva in viata reala, manevre de papusar iscusit, ale diabolicului inger Olin (parca) care nu pare a avea alt scop decat a-l aduce pe Mike cu picioarele pe pamant.

Dar, eu sunt putin mai ciudat...
Inseamna ca si eu sunt putin ciudat pentru ca sunt de acord cu ce afirmi.
Nici eu nu il percep ca pe un film de groaza ci ca pe un thriller. Daca era horror nu m-as fi uitat la el. Unu: pentru ca nu imi plac filmele de groaza (fac pe mine noaptea :lol: :lol: ). Doi: nu imi plac pentru ca nu au mesaj. Ce sa vad? Niste creiere mucegaite cu puroi si sange care au fost ale unor oameni surprinsi in timpul noptii de extraterestri/mumii/papusi ale caror unic scop este sa suga (sange)/omoare/taie/sperie ??
De aceea cred ca Room 1408 este un film reusit  :thumbup:

 romaximusro, on Dec 29 2007, 09:39, said:

mie mi-a placut. mi-a dat fiori chiar daca il vizionam cu sonorul dat la minim. Nu e cea mai originala poveste, dar merge. Nu am priceput insa faza de la final. Adica ala chiar mai era in camera? :D Daca da, cred ca lasa loc pt o continuare
La final, este el cu nevasta-sa acasa. Deci iesise din camera si pune inregistrarea cu fiica-sa. Poate nu ai mai stat sa vezi tot.
A poate referi cand iese prima oara in spital si se duce la posta, de ce mai apare in camera. Fusese un vis si asta.

p.s.: Nu mai incape discutie ca orice film impune un subwoofer  :naughty:

#16
bilder

bilder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 917
  • Înscris: 17.06.2007
Deci nu inteleg o chestie: Eu am vazut prima oara filmul pe un dvd de la un prieten si finalul era acela cu Mike Enslin acasa scriind cartea (pe care apropo, zice ca a mai scris-o o data  :o  ) si cu sotia ascultand caseta. Asa am vazut si la Pro tv ca se termina filmul.

Dar azi am vazut la un alt amic tot pe dvd un final in care Enslin moare, este ingropat, iar la cimitir se intalneste Olin cu nevasta-sa si vrea sa ii ofere caseta. Aceasta nu o primeste si Olin o asculta singur in masina, ii vine sa planga, o vede pe fetita lui Mike, mai vede un zombie in masina, ca in final, Enslin sa ajunga la randul lui sa bantuie Camera 1408 (sau ce a mai ramas din ea, dupa incendiu)

Deznodamintele se diferentiaza de la momentul in care vedem placuta cu numarul camerei ca se topeste.
Voi cum l-ati vazut la cinema in vara?

#17
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Aseara l-am vazut prima data si mi-a placut, dar tot n-am inteles care e faza cu camera, din moment ce inregistrase vocea fetei lui, deci el chiar a trait acele momente de cosmar sau a fost totul in imaginatia lui? Daca ar fi fost in imaginatie, n-avea cum sa inregistreze ceva ce exista doar in mintea lui!
Il percep ca pe o lectie de viata asupra unui scriitor care isi pierduse fiica si scria povesti de groaza cu fantome, desi nu credea in ele. Totusi, nu inteleg de ce la sfarsit l-a aratat pe Samuel Jackson stand pe scaun linistit si band whisky si spunand: "Bravo dle Enslin" in timp ce-i ardea hotelul?

#18
gio_bari

gio_bari

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 246
  • Înscris: 27.12.2007

 duculeana, on Dec 29 2007, 18:32, said:

Aseara l-am vazut prima data si mi-a placut, dar tot n-am inteles care e faza cu camera, din moment ce inregistrase vocea fetei lui, deci el chiar a trait acele momente de cosmar sau a fost totul in imaginatia lui? Daca ar fi fost in imaginatie, n-avea cum sa inregistreze ceva ce exista doar in mintea lui!
Il percep ca pe o lectie de viata asupra unui scriitor care isi pierduse fiica si scria povesti de groaza cu fantome, desi nu credea in ele. Totusi, nu inteleg de ce la sfarsit l-a aratat pe Samuel Jackson stand pe scaun linistit si band whisky si spunand: "Bravo dle Enslin" in timp ce-i ardea hotelul?
Pt ca scapase de o grija,in cei 95 de ani de existenta,56 de oameni au murit

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate