Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Definire

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
tracky

tracky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 04.11.2005
Am deschis topicul acesta pentru ca fiecare din noi sa spuna ce metode de definire a dat rezultate .Tot felul de programe de exercitii.Si eu am nevoie de definire si n-a reusit nimic la mine.

#2
ghebos

ghebos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 14.10.2007
regim alimentar in primul rind. Cu cit mai putini carbo cu atat mai repede definirea. fuga, bicicleta, urcatu muntilor etc. ajuta si ele la slabire/definire dar obligatoriu impreuna cu dieta. Interesant e ca doar cu regim alimentar se poate slabi dar doar cu exercitii aerobice nu. Cel mai bine e sa mearga amandoua impreuna.

#3
Adorian Moldovan

Adorian Moldovan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 23.09.2007
Poi cea mai buna metoda ar fii:
- pentru picioare sa faci bicicleta/fotbal/alergare
- pentru abdomen: alergare, abdomene cat de multe (as recomanda tipul ala de abdomene cum executa Bruce Lee, atarnat cu capul in jos)
- pentru restul: eu recomand inotul, cat mai frecventat si mai dur, dar e greu de la o varsta avansata, daca nu, chiar sala sar putea sa te ajute, insa in cazul asta trebuie sa faci pana transpiri ca sa zic asa, faci foarte multe repetari si serii pe fiecare grupa. Rezultatele se vad in timp, nu dupa 1 luna neaparat.

Si ar mai fii cea legata de alimentatie. Ai grija la ce mananci, uita-te la valorile nutritionale.

#4
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Definirea nu se face pe grupe musculare. Definirea se face prin dieta si aerobic.

#5
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

 ciutacu, on May 15 2008, 19:34, said:

Definirea nu se face pe grupe musculare. Definirea se face prin dieta si aerobic.
si mai completez ca nu poti slabi doar intr-o parte a corpului. grasimile se mobilizeaza in organism.

#6
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

 Adorian Moldovan, on May 15 2008, 08:32, said:

Poi cea mai buna metoda ar fii:
- pentru picioare sa faci bicicleta/fotbal/alergare
- pentru abdomen: alergare, abdomene cat de multe (as recomanda tipul ala de abdomene cum executa Bruce Lee, atarnat cu capul in jos)
- pentru restul: eu recomand inotul, cat mai frecventat si mai dur, dar e greu de la o varsta avansata, daca nu, chiar sala sar putea sa te ajute, insa in cazul asta trebuie sa faci pana transpiri ca sa zic asa, faci foarte multe repetari si serii pe fiecare grupa. Rezultatele se vad in timp, nu dupa 1 luna neaparat.
Pe langa alimentatie, cel mai important este alergatul (fotbalul intra la aceeasi categorie). Abdomenele te ajuta sa cresti muschii abdominali, dar pentru 6-pack e nevoie sa dai jos stratul de grasime de pe burta -> alergarea este singurul remediu.

Inotul nu am observat sa produca rezultate in definire (cca 2 luni de inot, 30 de minute zilnic nu au avut nici un efect la mine, pe cand alergatul a dat rezultate clare).

#7
Ardelean

Ardelean

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.07.2008
Fotbalul nu este activitate aeroba. Reprezinta activitate anaeroba deoarece te tot opresti. Pentru slabire trebuie sa faci o activitate aeroba pentru un anumit timp, fara intreruperi, la un ritm relativ incet.  Nu spun ca nu vei slabii daca faci sprinturi in fiecare zi, dar vei avea rezultate mult mai uimitoare daca alergi incet, pentru o perioada mai mare de timp.

#8
scr33lbk

scr33lbk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 14.08.2007
Eu pt 1 sap. ma las de sala si voi incepe sa inot,sper sa ma mentin :) Voi vedea daca inotul chiar ajuta la definire.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate