Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

RADIO ZET

- - - - -
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#19
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
o noua adaugare cu ora 4 dimineata a compilatiilor noi achizitionate
HIT MAINSTREAM VOL4 , JUST THE BEST NRJ HITS VOL 5
TOTAL MELODII 38 , durata 136min si 24 sec

Edited by Zvartoshu, 12 February 2008 - 02:31.


#20
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
reglare sunet procesor audio dupa reglajul vechi de pe fm , semnal idem cu cel de la plus fm romania .
semnal AGC 56% , LIMITER 22% , HFR bass 9% pe 4 frecvente armonice , Medium , de la 2 khz HFR pana la 4Khz , respectiv cuttorf pe 3.45khz. , inaltele maxim limiter , 63.8% intesitate. Hfr-uri pe 10.2khz , 11.4khz , 12.8khz , limita 15.9khz editat spectric .
nivelul semnalului purtatoarei audio , 37.6dB cu 1.5dB peste normal.
pentru modulatoare , se aude superb , se aude idem cu post de radio de pe fm , diferente apar numai la inalte deoarece nu am HFR noise , activat ca am problema cu softul procesorului

Edited by Zvartoshu, 18 February 2008 - 15:42.


#21
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
radio zet incepe recrutarea pentru programe muzicale , ne trebui 2 dj , o fata si un baiat
cerinte : sa stie sa vorbeasca coerent , sa aiba spirit de echipa , sa aiba stream de net , messenger !
ofer : adresa de mail , spatiu ftp pentru emisie , muzica specifica dupa formatul emisiuni ce o poate aduce pe demo !
atentie , recrutarea se face numai in perioada 3 martie - 24 martie !
persoanele cu varste sub 20 de ani nu sunt luate in considerare !

contact mail , [email protected] mail sau pe mess intre 13:00 - 23:00 zilnic

!maxima seriozitate!

Edited by Zvartoshu, 27 February 2008 - 03:25.


#22
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
ne cerem scuze pentru caderea fibrei optice si incetarea sunetului incepand cu ora 16:38 a zilei de 27.02.2008 pana azi 28.02.2008 ora 14:16 .

#23
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
am repus fibra optica pe 2T audio pe procesor , am adaugat streamurile de dj-ei , am refacut microfonul , am adaugat dubla atenuare in 168hz pe microfon si am setat 3.5khz mai sus nitzel , am dat inaltele mai mari de 12.6khz sa le elimine .
programul mai nou al zet-ului
21:00 - 23:00 dedicatii si mesaje , sau muzica pe care o iubesti , stiri din ora in ora incepand cu 21 , grila nu poate fii stabila !!
sunetul ramane idem , putin metalizat deoarece am 3.7dB pe purtatoarea scoasa de procesor si o compresie 1:12:26 si de aceea se aude nitel metalizat!
bafta si auditie placuta la mestereala mea!
hubul ramane acelasi , dchub://iulius.no-ip.org:411 , hub dedicat in totalitate radio zet !

Edited by Zvartoshu, 07 March 2008 - 00:54.


#24
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
adaugari de complilatzii in playlist la radio zet ro
euro dance voices vol5
master hitz vol 12
NRJ dance vol 7
Total dance vol 12
timp total de muzica 236min:34s

#25
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
renuntzam in scurt timp la compilatiile
master hitz vol 12 1dvd
THE BEST INDUSTRIAL DJ MUZIC .. rating 2 .. 1 compilatie cu 2 cd-uri
THE BEST TRANGE VOCES VOL3 1 dvd
timp eliminat -32 ore 16min

#26
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
URAAAA , am reglajul de la rado fresh pe procesorul audio , fara glume am trimis in mp3 ca sa il vad cum lucreaza o perioada de timp , si care stiti cum lucreaza un procesor audio in 2t output puteti sa dati un clik pe aici sa verificati , asucltati si sa editati http://here-is.myZ.i...8000/listen.pls

in continuare radio zet hosteaza radiouri de net . dumneata nu trebui decat sa ceri un host de 15 useri separat de al tau si dupa rutare si hosting ti-ai asigurat radioul pe varianta non stop , sunet nemetalizat , aac , 28k de canal cu 16.2khz audio .
id de contact [email protected]
rog insistent , este cat se poate de serioasa treaba
nu se iau in considerare radiourile non stop! hostam numai cele pe fusuri orare

Edited by Zvartoshu, 16 March 2008 - 16:42.


#27
Bethoven

Bethoven

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 193
  • Înscris: 13.03.2008

View PostZvartoshu, on Mar 16 2008, 16:39, said:

URAAAA , am reglajul de la rado fresh pe procesorul audio , fara glume am trimis in mp3 ca sa il vad cum lucreaza o perioada de timp , si care stiti cum lucreaza un procesor audio in 2t output puteti sa dati un clik pe aici sa verificati , asucltati si sa editati http://here-is.myZ.i...8000/listen.pls

in continuare radio zet hosteaza radiouri de net . dumneata nu trebui decat sa ceri un host de 15 useri separat de al tau si dupa rutare si hosting ti-ai asigurat radioul pe varianta non stop , sunet nemetalizat , aac , 28k de canal cu 16.2khz audio .
id de contact [email protected]
rog insistent , este cat se poate de serioasa treaba
nu se iau in considerare radiourile non stop! hostam numai cele pe fusuri orare


Se aude ca in teava de la wc  :lol:

#28
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

View PostBethoven, on Mar 16 2008, 17:13, said:

Se aude ca in teava de la wc  :lol:
gata sa rezolvat , era de pe main , aveam limiter la voce la 1.25khz in down speed divider [decay adica ] bine ca ai spus ! tnx

#29
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
adaugare reglaj procesor , radio express , cu tot cu sts cu toate reglajele , sunetul este aproximativ real , interfata pe 8 benzi este aceeasi cu procesorul lor.
am inceput lucrul pentru spatiul radio zet , spatiul de emisie si de stiri / emisiuni .

#30
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
am primit placa a doua pentru anexa de la omnia 1100 si asta cu 2T output prin optica , si un pc moka , deci mai bagam in sala de pc-uri inca unu si o placa de audio omnia care vine prin canalul #A care functioneaza acum cu radio zet . super , oricum placa si canalul separat il folosesc in audio si amplificator home , suwoofer .
[ http://img404.imageshack.us/img404/5728/omniadw2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#31
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
o concluzie , care va luati omnia 1100pc , ANEX #A e muci , e terci , cade optica des . mai ales cu dirverele de orban , driverele orbului , sa nam ambitie ce de jale sunt ! o alta problema cu un fisier care se corupe de dement , FUSECORE.CUI , cuiele mamii lui ca mi-a mancat zilele ! o rugaminte , care aveti asa ceva in dotare , ziceti-mi , intindeti mana de ajutor ca de nu am instalat si dezinstalat driverele orbului de inspe ori si degeaba , merge ce merge , cade optica , merge ce merge sta pe muting , si inca ceva , am instalat placa de sunet cu drivere manual si nu si interfata ca nu am pc calumea pe cerintele alora ! asta pe ram si pe video !

revin cu anex B placa ce vine cu canal 2 pe 2T merge de nu are gara nu cade si nici nu e instabila ca masterul #A .. oare  ? sincer nu inteleg de ce asa ! daca e nevoie am si "coruptu , fusecore.cui"

Edited by Zvartoshu, 19 March 2008 - 01:41.


#32
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

View PostZvartoshu, on Mar 19 2008, 01:40, said:

o concluzie , care va luati omnia 1100pc , ANEX #A e muci , e terci , cade optica des . mai ales cu dirverele de orban , driverele orbului , sa nam ambitie ce de jale sunt ! o alta problema cu un fisier care se corupe de dement , FUSECORE.CUI , cuiele mamii lui ca mi-a mancat zilele ! o rugaminte , care aveti asa ceva in dotare , ziceti-mi , intindeti mana de ajutor ca de nu am instalat si dezinstalat driverele orbului de inspe ori si degeaba , merge ce merge , cade optica , merge ce merge sta pe muting , si inca ceva , am instalat placa de sunet cu drivere manual si nu si interfata ca nu am pc calumea pe cerintele alora ! asta pe ram si pe video !

revin cu anex B placa ce vine cu canal 2 pe 2T merge de nu are gara nu cade si nici nu e instabila ca masterul #A .. oare  ? sincer nu inteleg de ce asa ! daca e nevoie am si "coruptu , fusecore.cui"
am probleme ca de fiecare data cu procesorul , ba cade optica , ba pe 2T output nu am semnal audio si winampul canta , media player canta , ce e drept in creieru lui , pe out si stereo mix nici urma de semnal .
pentru cei care stiu , am problema de cand am dat update orban drivers , adica dupa ce am instalat , a inceput sa cada 2T , ba era mut , ba se auzea incet ,acu alta traznaie , nici 2T si nici "fusecore.cui" sa mermelit pe romaneste ., cica e corupt . am reinstalt , am dezinstalat , am bagat driverele de pe net , am facut pe ma-sa ghem si tot acelasi "fusecore.cui" nexam ! uite si o poza sa vezi cum arata ce vorbesc aici ,, smenal pe winamp , pe in la sursa de net , -90dB .. nexam sunet ! unde canta , el stie ! eu bananai pe langa el si iau o iau la cioc ! biggrin.gif scuze de expresie dar ma da gata !

[ http://img212.imageshack.us/img212/7860/problemnamw0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

sunt cu vnc pe server si imi rup gatu ' :lol: slabe  sanse dupa cum maraie !

#33
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
[ http://img410.imageshack.us/img410/4594/ruter12li3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

ce vine prin rooter audio in casa de ex pe ip sparat am semnal si merge , pe ANEX A nici urma , canal 1 , am schimbat manual conexiunea in canal 3 , nici urma de sunet , piuiala , nimic , noise , noise slabe purece signal ! :lol: , nu intelg cum de merge prin rooter daca e cazut anex A . anex B merge de UNGE in casa !! pe server nu am cui-iele bune , "fusecore.cui" mama lui de cui , cred ca o sa ii fac rost de zeama.cleste , sau antinevralgic.cap , ca mie ca il doare rau !

#34
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
gata sa rezolvat problema , a fost de la remote + optica si conexiune falsa in rooter audio!

#35
Bethoven

Bethoven

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 193
  • Înscris: 13.03.2008
Salut, as vrea sa-mi fac si eu un post de radio pe net, cu ajutorul lui winamp sau sam sau wathever..
cea ce ma intereseaza e sa instalez un program, doua. si atat nu vreau sa incurc "matele" cu atatea softuri instalate,
ma poate ajuta cineva ?

Edited by Bethoven, 20 March 2008 - 18:00.


#36
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

View PostBethoven, on Mar 20 2008, 18:00, said:

Salut, as vrea sa-mi fac si eu un post de radio pe net, cu ajutorul lui winamp sau sam sau wathever..
cea ce ma intereseaza e sa instalez un program, doua. si atat nu vreau sa incurc "matele" cu atatea softuri instalate,
ma poate ajuta cineva ?
eu am shoutcast si rooter cu toslink si pe 56k mp3 se aude bec !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate