Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

HOMEMADE VIDEOS...

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#37
ozzyboy

ozzyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 16.01.2007
ar fi multe de comnetat...in fine n-are rost, nu-mi place sa fac "pa dashteptu' "...
iti zic daor ca trebuie sa mai lucrezi mult si la filmare si la editare... ;)


sanatate!

#38
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
Fara nicio chestie...

- Ideea clipului :ciocan:
- Tehnica de filmare :thumbdown:
- Steady-ul mainilor :death:
- Editarea video :frust:

-------------------------------------

- Mos Craciun :roflmaofast: - daca si fetita era... :dribbledrool:

1. Daca acest clip a fost facut special pentru a fi apreciat... tot ce e spus deasupra, este valabil...
2. In caz contrar... Daca a fost facut pt amintire de familie, se iarta totul! :P

Bafta all

Edited by pickone, 23 January 2008 - 09:03.


#39
mihaixx1

mihaixx1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 22.10.2007
Chiar este amintire de familie.

#40
AndreiOM

AndreiOM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 23.09.2007

View Postsolitarcris, on Jan 22 2008, 16:14, said:

Juriul a decis: pastreaza-l ptr tine, fiul meu de 8 ani le face mai bine...
Postează aici un filmuleț făcut de fiul tău să mă conving.

#41
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
Andrei... sincer acum, fara suparare... eu n-am comentat clip-urile tale pentru ca sunt ....................... chiar foarte .................... daca ma intelegi.

ca o mica legenda: Criticile acide si "injuriile" aduse acelor clip-uri... mi-am permis sa le reprezint prin puncte "de suspensie"



PS: apreciez totusi ca folosesti diacritice.

Edited by pickone, 24 January 2008 - 09:02.


#42
AndreiOM

AndreiOM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 23.09.2007

View Postpickone, on Jan 24 2008, 09:00, said:

Andrei... sincer acum, fara suparare... eu n-am comentat clip-urile tale pentru ca sunt ....................... chiar foarte .................... daca ma intelegi.
Dar zi te rog, nu mă deranjează. Te referi la faptul că sunt niște filme dintr-un joc al copilăriei? Le-am făcut acum 3 ani, am muncit mult la ele și mie chiar mi se par că au ieșit bine. Sincronizarea din primul filmuleț s-a stricat datorită convertirii la upload.

De aceea le-am pus pe forum, să ascult părererile voastre. Și un film la care nu ai avut nevoie de cameră poate fi foarte bun, pentru că tot tu ești creatorul. Tu alegi cadrele, tu faci montajul, tu alegi muzica, tu faci sincronizarea. O să postez și un scurtmetraj, să vedem ce părere o să aveți.

Și faza cu «fiul meu de 8 ani le făcea mai bine» chiar m-a enervat. Să posteze solitarcris un film de-al lui, să vedem dacă e în măsură să spună ceea ce a spus despre mine. Putea pur și simplu să spună la obiect: «nu mi-a plăcut primul cadru», «nu mi-a plăcut genericul», «ai o desincronizare dintre video și audio», dar nu să mă trateze de parcă el ar fi Oleg și eu o zdreanță.

Edited by AndreiOM, 25 January 2008 - 11:03.


#43
beheader69

beheader69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 04.09.2007
Acestea sunt 2 clipuri asupra carora doresc pareri.Multumesc!

http://www.sereteanu...p?v=bksACM4iMd0

si
http://www.sereteanu...p?v=urLGBjH4Ui0

#44
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
Ce pot sa spun... despre tehnici sau anumiti termeni de filmare... n-am sa discut pt ca n-as avea ce !!!

e Vorba doar de ideile clip-urilor!!! Ce pot sa spun... Primul il trec cu vederea, nu mi-a placut... Referitor la al doilea... avem si noi in orash ceva asemanator (Rosiorii de Vede) :D ... nush cum e omul asta de la voi... totusi pare mai ingrijit mai cu picioarele pe pamant (cu toate ca n-am vazut clip-ul cu sunet)... La noi este un aurolac in toata firea, poate daca ai trecut pe aici, ai auzit de "Doctoru' ", saracu'...  are probleme psihice avansate, insa poate calula foarte rapid o adunare/inmultire a unor numere, chiar fie ele mai mari, si are destule in cap... dar deh... Viatza !!!

#45
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005

View PostAndreiOM, on Jan 25 2008, 11:02, said:

Dar zi te rog, nu mă deranjează. Te referi la faptul că sunt niște filme dintr-un joc al copilăriei? Le-am făcut acum 3 ani, am muncit mult la ele și mie chiar mi se par că au ieșit bine. Sincronizarea din primul filmuleț s-a stricat datorită convertirii la upload.

De aceea le-am pus pe forum, să ascult părererile voastre. Și un film la care nu ai avut nevoie de cameră poate fi foarte bun, pentru că tot tu ești creatorul. Tu alegi cadrele, tu faci montajul, tu alegi muzica, tu faci sincronizarea. O să postez și un scurtmetraj, să vedem ce părere o să aveți.

Și faza cu ?fiul meu de 8 ani le făcea mai bine? chiar m-a enervat. Să posteze solitarcris un film de-al lui, să vedem dacă e în măsură să spună ceea ce a spus despre mine. Putea pur și simplu să spună la obiect: ?nu mi-a plăcut primul cadru?, ?nu mi-a plăcut genericul?, ?ai o desincronizare dintre video și audio?, dar nu să mă trateze de parcă el ar fi Oleg și eu o zdreanță.


Andrei... nush ce sa zic, doar ca mie unul nu mi-a placut, sincer!!!

Daca ar fi fost sa ma bag la o chestie de genul asta, un clip asemanator clipului tau... m-as fi bagat putzin prin 3D, as fi facut niste efecte dragute, ceva ce nu se intalneste in Counter Strike. Sau... daca nu merge treaba cu efecte speciale din lipsa de "knowledge"... se putea face o chestie draguta cum am mai vazut pe youtube, "trailer" la filmul 300 reprezentat prin acest joc, Counter Strike... ala a fost simpatic, chiar a reusit ceva acel om (daca imi spui ca tu l-ai creat... n-am ce zice, nota 10). Spun astea pt ca tu doar ne-ai aratat o mica joaca de counter strike, nimic mai mult! Si eu joc Counter Strike, de foarte mult timp... pot spune ca sunt destul de avansat (echipa sa fie stransa si totul merge ca uns), iar faza cu joc al copilariei... Cunosc oameni in toata firea, la 50 de ani... sunt innebuniti dupa acest joc!!!

Edited by pickone, 26 January 2008 - 10:12.


#46
Emperor_1

Emperor_1

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 29
  • Înscris: 26.01.2008
un filmuletz frumos care sper sa va placa :)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WNGT9HJwkV0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#47
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005

View PostEmperor_1, on Jan 26 2008, 11:02, said:

un filmuletz frumos care sper sa va placa :)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WNGT9HJwkV0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ce legatura are asta cu filmarea si editarea video ?????

#48
ozzyboy

ozzyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 16.01.2007
este un home made glido. a incercat si  el mare cu sarea...si i-a iesit un slide  :lol:
primul meu,"clip" , acum cativa ani buni, tot un slide a fost, realizat cu movie maker, care a lasat o impresie frumoasa cuiva :P

:rolleyes:

#49
beheader69

beheader69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 04.09.2007
io-te aici niste filmuletze  http://www.sereteanu...eheader69....cu gagici :D :D

#50
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
Hai ca esti CARAGHIOS rau de tot...  :D

ai inceput cu un slide si ai dat-o pe femei! :roflmaofast:


Tare rau de tot... O ai de la mine :first:

Bafta

#51
srjKhan

srjKhan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 07.09.2006

View Postbeheader69, on Jan 26 2008, 21:10, said:

io-te aici niste filmuletze  http://www.sereteanu...eheader69....cu gagici :D :D
Acum te scuz (sa zicem asa) fiindca filmarile sunt mai vechi, deci n-aveai cand sa rezolvi chestia cu trepiedul/stabilitatea... stii tu.
Trei idei despre cum as fi facut eu chestiile astea (sau ce n-as fi facut):
- DOF. Adica fundalul neclar. Dupa ce ca arata jalnic sala aia de sport se mai si vede clar. Afara te fura peisajul, frunzele alea atrag atentia de la subiect. Deci diafragma mare si focala lunga pentru a obtine separarea subiectului de cadru.
- Mai putine tranzitii!!! Incearca sa faci doar cut-uri bine gandite fara a folosi abuziv tranzitii. In felul in care le-ai postat arata cam a... manele. Scuze, daca iti plac...
- Ai ruperi in continuitate din cauza hainelor  si a succesiunii cadrelor. Adica, apare tipa imbracata intr-un fel - plan intreg. Imediat, tot plan intreg, dar cu alte haine. De fapt, asa s-a turnat Arabella, nu?!
Insista, pana la urma iti va iesi, dar posteaza dupa oleaca autoenzura. Bafta!

Edited by srjKhan, 28 January 2008 - 11:04.


#52
beheader69

beheader69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 04.09.2007
ms...si nu ,nu imi plac manenlele,nici nu stiu ce is alea

#53
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
:fyou: :fyou::fyou: MANELE MANELE MANELE :fyou: :fyou: :fyou:

#54
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Tot ti-a scapat data undeva: 14 OCT. 2005 ;)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate