Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Fan Courier - Pareri / Sugestii / Reclamatii

- - - - -
  • Please log in to reply
573 replies to this topic

#505
cipcon

cipcon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 29.03.2016
Sa nu mai spuna ca ofera servicii door-to-door, atunci. Asta e inselaciune. Sa spuna ca ofera parcare-to parcare, drum, tomberon, ce vor ei. Motivele lor nu ma intereseaza. As fi coborat daca ar fi stiut sa vorbeasca, dar colaboratorii lor sunt niste ciobani, asa ca nu am de ce sa cedez. Bineinteles ca le-am facut scandal si probabil urmeaza si la ANPC. Deocamdata informez populatia sa nu mai foloseasca serviciile acestor ghiolbani.

Edited by cipcon, 09 January 2023 - 16:46.


#506
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Voi scoateti AWB-ul la imprimanta, cand trimiteti un colet?
Ideea e ca mi s-a stricat imprimanta. Nu merge sa scriu doar AWB-ul cu pixul pe colet?

#507
ghevasalie

ghevasalie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 19.08.2005
Si cum desenezi codul de bare?

#508
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Ar fi trebuit sa vina agentul cu codul de bare.
De exemplu, daca trimit prin publi24. Vine DPD si eu trec doar AWB-ul cu pixul.

#509
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,390
  • Înscris: 08.02.2011
Alegi sa faca AWB-ul cei de la fan curier, nu sa-l faci tu.

#510
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Unde selectez asta?
Deci intru la SelfAWB, fac AWB-ul si apoi unde intru?

#511
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,390
  • Înscris: 08.02.2011
Nu folosesc selfawb, posibil sa nu se poata. Pentru muritorii de rand iti da curierul o foaie cu awb-ul pe ea, apoi lipesc aia din depozit hartia scoasa la imprimanta de ei.

#512
ALPINAs

ALPINAs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 19.11.2015
Salutare! Recent am trimis prin Fan un colet (ramburs în cont colector) cu predare de la adresa mea și plata transportului tot la mine. Făcusem o estimare pe site și mi-a ieșit 60 și ceva de lei. A venit curierul, a scanat codul QR din aplicație și mi-a spus că este 29 lei transportul. L-am întrebat apoi "sigur e atât?" știind de estimarea din site. El m-a întrebat cât era estimarea (i-am spus 50 și ceva de lei), a scanat de data asta codul de bare de pe AWB-ul printat de el cu câteva secunde înainte, a mai butonat ceva la aparatul ăla și a zis că e 50,x lei. Am platit, ziua următoare coletul a fost ridicat de cumpărător, totul ok. La încă o zi distanță mă sună curierul și îmi spune că l-au sunat de la depozit că a fost o greșeală cu AWB-ul și că nu se poate livra coletul, că trebuie să achit o diferență de aprox 10 lei pentru transport. I-am spus că deja a fost ridicat coletul și mi-a zis că pune el diferența de 10 lei și să ne întâlnim să îi dau banii. E posibil așa ceva?

#513
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Probabil vreun curier mai nou și te-a încasat fără tva. În agenție când predai awb făcut de tine și ai de plată transportul în sistem apare prețul fără tva.
Altă explicație nu am.

#514
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,390
  • Înscris: 08.02.2011
Nu-i problema ta, da-i cu flit.

#515
ALPINAs

ALPINAs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 19.11.2015
Update legat de coletul de mai sus: am sunat la Call Center la Fan și mi-au zis că într-adevăr mai am de plată o diferență de 12 lei. A venit azi curierul, mi-a dat bonul și mi-a explicat că nu trecuse valoarea declarată pentru asigurare colet.

#516
stearom

stearom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 01.02.2017
Oare unde as putea face reclamatie la fan courier pentru ca nu livreaza la timp. Am un colet care ar trebui sa vina astazi si cand sun la numarul de telefon afisat acolo imi spune ca numarul de telefon nu poate fi contactat. Cei de la dispacher mi-au spus ca are telefonul stricat si ca ma va contacta. Asta s-a intamplat la ora 2:30. Daca stiam ca sunt cascati le puteam ridica eu.

#517
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,559
  • Înscris: 10.04.2009
ANPC-ul ce spune?

fa-i reclamatie imbecilului care e pe zona ta ;)

#518
stearom

stearom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 01.02.2017
Dar nici cei de filiala nu raspund, sunt de 20 de minute in asteptare.
Intre timp am intrat pe filiala Cluj-Napoca si la review are 1,7 stele. Te mira ca mai apeleaza lumea la ei. Nu stiam ca fan courier s-a deteriorat atat de mult.
O sa le trimit acum si la cei de la dezmembrari de la cine am comandat ca pe Cluj sunt dezastru si sa nu mai apeleze la ei. O bataie de joc maxima aici.

#519
ghevasalie

ghevasalie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 19.08.2005

View Postbeavis03, on 17 februarie 2023 - 16:07, said:

ANPC-ul ce spune?
fa-i reclamatie imbecilului care e pe zona ta Posted Image
Si in ce calitate sa faca reclamatie?
Singurul care poate face reclamatie e expeditorul.

#520
stearom

stearom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 01.02.2017

View Postghevasalie, on 17 februarie 2023 - 16:21, said:

Si in ce calitate sa faca reclamatie?
Singurul care poate face reclamatie e expeditorul.
Cred ca totusi pot face reclamatie la ANPC pentru ca plata e ramburs + transport. Deci transportul, serviciile oferite de ei, sunt platite de mine.

#521
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,390
  • Înscris: 08.02.2011
Refuzi coletul pentru intarziere si specifici cauza firmei expeditoare. Nu-i va conveni sa piarda clienti din cauza firmei de curierat pe viitor.

#522
stearom

stearom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 01.02.2017
Tocmai ce mi-a venit coletul. Curierul a zis ca si-a uitat telefonul de serviciu acasa la incarcat si m-a suant de pe cu totul alt numar. Mint astia de rup. Sincer credeam ca nu mai vin ca programul de livrare il au pana la ora 17. Eram pregatit sa le fac reclamatie, dar nu pot decat sa comentez pentru numarul de telefon atat, ca de intarziat, pana la urma l-au livrat, in ultimele 15 minute de program.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate