Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Fan Courier - Pareri / Sugestii / Reclamatii

- - - - -
  • Please log in to reply
571 replies to this topic

#127
SrS

SrS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.05.2008

View Post"BandiT, on 25th March 2010, 14:38, said:

eu am o problema cu ei in sensul ca , desi expeditorul specifica pe plic/colet sa fiu sunat INAINTE de a veni la adresa mea (pentru a le confirma ca sunt acasa), ei ma suna dupa ce ajung la casa mea si vad ca nu raspunde nimeni la poarta...
de fiecare data se specifica si livrare dupa ora 16...dar degeaba....parca nu stiu sa citeasca!
noi lucram pana pe la ora 16, si astfel pana la ora 16 nu e nimeni acasa...dar ei nu suna, ajung la poarta, se cearta cu cainele meu, si abia atunci suna si-mi spun ca sunt la poarta mea...foarte bine zic, si eu sunt la servici....
Fun Curier sucks!

Asa e si eu sunt tot din brasov si lafel mi se intampla si mie de fiecare data, ma suna din fata blocului si pe urma se si enerveaza daca le spun sa vina mai tarziu, in rest e ok, noroc ca stau aproape de sediu si in 5 min sunt la ei sa il ridic singur.

Edited by SrS, 02 May 2010 - 16:38.


#128
trident04

trident04

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.06.2009
Inseamna ca n-ati auzit de DRAGON STAR CURIER EXPRES :)'

Daca cel care va trimis laptopul nu si-a platit factura catre  firma......laptopul intra in custodia societatii :)
ca deh

se spala maana pe mana

#129
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Mda, prima mea patanie cu fancurier, primul sut pe care il vor primi de la mine.

Am facut o comanda pe intuitext de "Gazeta matematica editia electronica". Cei de la intuitext au fost foarte prompti m-au sunat spunandu-mi ca in maxim 2-3 zile voi avea coletul. Spre surpriza mea am fost sunat chiar urmatoarea zi de catre cei de la fancurier ca am un colet in valoare de 240 lei etc. Asadar cei de la intuitext s-au miscat mai bine decat propriile lor asteptari si au rezolvat comanda in ziua in care am facut-o. Cum eu eram de serviciu 24 de ore i-am explicat curierului sa lase coletul la sediu si il voi ridica eu.  Asta se intampla vineri. Sambata am plecat la Bucuresti la concertul AC/DC iar luni cand m-am intors nu m-am oprit cu masina acasa ci, cu toate ca eram atat de obosit de parca eram calcat de tren, am zis sa ma duc repede pana in celalalt capat de oras la sediul fancurier sa ridic coletul. Dupa ce am strabatut jumatate de oras la o ora de varf cand abia scapasem de bucuresti tot la ora de varf imi vine in cap sa sun totusi la ei pentru ca era ora 16:40 si nu stiam sigur pana la cat au deschis acolo. Sun la nr. pe care il am eu si mi se spune ca pachetul este la curier. WTF???!!! Adica dupa ce vineri i-am spus sa-l lase la sediu luni este iar la curier? Si mai mult, niciun telefon niciun beep nimic toata ziua de luni sa-mi spuna ca am un colet la el? Imi spune cel de la telefon ca o sa fie curierul in jur de 18.00-18.30 la mine si ca la sediul lor se inchide la ora 18.00. Adica curierul ramane cu coletele in masina daca nu le distribuie de mie mi-au spus ca ajunge dupa ce ei inchid la sediul central? Deja imi era suspect si vocea foarte cunoscuta.
Evident ca niciun telefon, niciun beep, niciun curier la ora 18.00 sau 18.30 sau orice alta ora la mine la usa.
Marti iar serviciu.
Azi sun din nou, la acelasi nr. de telefon, care este de fapt nr. de telefon al curierului cu care am vorbit de fiecare data, si vineri si luni. Asta din nou paralel, nu stie unde e coletul si se intereseaza. Ma suna dupa 5 minute, coletul e la sediul central asa cum am vb vineri si sta acolo de atunci de cand am vorbit. Ii aduc aminte ca luni nu a spus nicidecum asta si ca m-a intors din drum dupa ce am strabatut ca boul jumatate de oras spre ei. Minciuna gasita de el, dupa lungi comversatii in care se chinuia tare sa ma faca imbecil si sa-mi dovedeasca ca nu cu el am vorbit (cand eu de fapt mi-am dat seama si i-am dovedit ca am acest numar de telefon de ani de zile si numai cu el am vb de fiecare data pentru ca mi-e foarte familiara vocea lui) este ca in ziua aia a avut un colet pe strada unde stau eu pentru un medic si ca medicul ala il suna din 5 in 5 minute. Pai mai blegutule, daca ala te suna din 5 in 5 minute ii stiai numarul pe de rost sau macar vocea si nu aveai cum sa confunzi, mai ales ca eu am o voce extrem de ragusita de la concert asa ca baliverne sa indrugi la alta masa ca la mine nu mai tin. De ce nu ai confundat si invers sa ma suni pe mine in locul lui (ca tot aveai nr. meu in apeluri recente si credeai ca e al lui) in momentul in care ai ajuns la el la bloc? Pentru ca nu a fost asa ceva.

Acum probabil le voi da putin cu tifla, cu parere de rau pentru intuitext, care au fost extraordinari, si la orice comanda pe care o voi mai face pe net, la orice firma, voi stipula ca nu voi mai primi niciun colet daca e trimis cu fancurierul.
M-am saturat ca pachetul meu sa tot fie plimbat cu masina de la curier pana la sediul lor central iar la mine sa nu ajunga. Am niste principii clare si atata timp cat concurenta este acerba numai in felul asta putem sa-i facem sa sufere, facandu-i indirect sa sufere pe cei care nu au nicio vina dar care apeleaza la serviciile lor. E alegerea lor daca vor continua colaborarea cu fancurier dar eu nu mai comand nimic trimis cu aceasta firma.

Edited by daddy, 19 May 2010 - 14:08.


#130
Drosophila-melanogaster

Drosophila-melanogaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 914
  • Înscris: 09.03.2010
Gazeta Matematica???? cat de imbecil crezi ca este un curier ca sa se grabeasca s-o aduca?

#131
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Drosophilo, daca asta ai inteles tu, nici nu ma mir de ce te minunezi asa la cuvintele Gazeta Matematica. Matematica nu se tarmina la piata la dat restul, asa cum cred unii. Pentru acei "unii" probabil conteaza daca in colet se afla smantana sau o carte (fie ea si electronica). In plus, pe colet nu scrie ce se afla in interior. Scrie de unde este si pentru cine este. Si, bineinteles, pretul de ramburs etc.
Ca sa intelegi si tu, eu nu am scris nicaieri ca m-au deranjat ca nu s-au grabit ci ca sunt idioti si neseriosi si pun oamenii ba sa-i astepte, ba pe drumuri.

P.S. Eu cred totusi ca nu te incadrezi in categoria celor descrisi mai sus si ca a fost o confuzie, tu de fapt facand mistouri de cei de la fan si nu avand ceva impotriva unei astfel de comenzi sau a importantei ei.

Edited by daddy, 19 May 2010 - 14:25.


#132
Drosophila-melanogaster

Drosophila-melanogaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 914
  • Înscris: 09.03.2010
eu mi-as taia venele daca as afla ca duc in carca Gazeta Matematica!  :puke:

sa nu mai zic ca Phil Anselmo ti-ar fi rupt coastele...

#133
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Daca a aflat a aflat abia acum, pana acum nu stia ce duce. Si nu in carca ci cu masina. In carca duci tu, din pacate, un cap care dovedeste ca unii "s-au tras" din maimuta iar altii "inca nu s-au tras" ci au ramas maimute.

Edited by daddy, 19 May 2010 - 14:41.


#134
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Problema mea cun Fan curier este ca desi trebuie sa fiu sunat inainte si de fiecare data am specificat ora dupa care voi putea fi gasit, niciodata nu au respecat lucrul asta.Am avut pana acum parte de 5 livrari si de fiecare data am ajuns eu la sediul lor. Consider ca daca am specificat ca pachetul trebuie sa vina dupa ora 14 si sa fiu sunat in prealabil o fac din simplul motiv ca pana in 14 nu voi fi la adresa de destinatie. Lucru extrem de dificil ptr Fan. Prima data am crezut ca a gresit cel care a trimis coletul, cand l-am ridicat, am vazut ca scrie clar instructiunile pe el, deci vina apartine in totalitate celor de la Fan. L-am intrebat pe ala de la birou de ce nu s-a facut livrarea cum  s-a specificat si a ridicat  din umeri la propiu.

#135
Drosophila-melanogaster

Drosophila-melanogaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 914
  • Înscris: 09.03.2010

View Postdaddy, on 19th May 2010, 14:40, said:

In carca duci tu, din pacate, un cap care dovedeste ca unii "s-au tras" din maimuta iar altii "inca nu s-au tras" ci au ramas maimute.
daca vine GM/CM in concert, ce te faci?
-voce: Gheba;
-chitara: Petrica;
-tobe: Nastasescu

#136
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Ai uitat backing vocal Ivanca Olivotto.  :harhar:

#137
tclau

tclau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 19.03.2007
M-ati dat gata... sunt batran ca dracu'... n-am auzit de culegerile astea pana acuma.
Pentru mine au fost ok (fan courier). Sper sa fie si in urmatoarele zile ca am mare nevoie de ei.

#138
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004

View Posttclau, on 27th May 2010, 21:35, said:

M-ati dat gata... sunt batran ca dracu'... n-am auzit de culegerile astea pana acuma.
Esti nebun? Tocmai ca numai cei batrani ca dracu' puteau sa auda de ele.  :lol:

In alta ordine de idei, cu indolenta lor cei de la fancurier chiar mi-au facut un mare bine. Acel soft nu este compatibil cu Windows 7 (nici cu Vista, dar ala nu ma intereseaza). Este un soft atat de amplu si greu de facut incat era si "normal" sa nu poata fi instalat in windows 7. Mai mult, cu toate ca activarea se face telefonic pe baza unui hardware key nu ai dreptul decat la 3 activari. Daca excludem backupurile tip clona etc. la care nu se pricepe toata lumea, cu ce ocazie, daca softul este cumparat, nu-l mai pot folosi dupa o a treia instalare a SO? O marlanie si un produs de tot rasul (dpdv software) marca Softwin.
Asadar multumesc fancurier, daca nu erati atat de indolenti dadeam banii pe o prostie de soft. Pacat de continut ca ala e chiar fain (in ciuda drosophilei  :lol: ).

#139
tclau

tclau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 19.03.2007
O sh.t! Dupa ce ca-s batran ca dracu', mai am si Alzheimer si posibil sa fiu si incult. Ce dracu', eu am terminat scoala primara?
Astia erau prin scoala si inainte de 89?

ps. Pe asta (http://www.latrecut....-dureri-de-cap/) o recunosc. E clar, cum ajung la ai mei cum ma pun pe citit coperti. Mai dati si voi niste coperti nu numai autori. Ca ce gasisem ieri pe net erau cu coperti dupa 89. Mai am o sansa... e drept mica. Nu stiti un doctor bun care nu-i in greva?

#140
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Uite coperti:

http://2.bp.blogspot...s400/gheba1.jpg
http://www.latrecut....u_457678583.jpg
http://www.latrecut....ca_2_456457.jpg

#141
tclau

tclau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 19.03.2007
Nu cred ca mai primesc plicul astazi, nu? doar e sambata... m-au incurcat rau pe luni...

#142
dj_yry

dj_yry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 18.09.2007

View Posttclau, on 29th May 2010, 15:28, said:

Nu cred ca mai primesc plicul astazi, nu? doar e sambata... m-au incurcat rau pe luni...
Ce se intampla daca primesc un mesaj cu "Va cautat fan curier" scrie un numar pe plicu ala parca ar fi de telefon conex, dar mai scurt cu o cifra. Am sunat dar e tot timpul ocupat. Am fost toata ziua acasa am si sonerie dar nu a sunat nimeni. Ce se intampla acum cu pachetul, mai revine in zilele urmatoare sau nu?

#143
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Faci o copie/scan la acea fituica pe care ti-au pus-o in usa si le faci reclamatie. O trimiti si celui care ti-a trimis coletul ca sa fada ca neseriozitatea este a lor si nu a ta. Nesimtitii astia scriu intentionat acel numar de telefon gresit ca sa nu ai unde sa-i cauti si sa trebuiasca sa te duci la sediul lor.
Unii mai au un minim de "bun simt" (nu fac mistouri, la ce nesimtire este la noi ceea ce urmeaza este bun simt  :lol: ) sa-ti dea un beep, astfel ca poti suna inapoi si sa te intelegi cu el cand sa vina si unde.

#144
Gabysh

Gabysh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,326
  • Înscris: 06.08.2008

View Postdj_yry, on 20th July 2010, 15:34, said:

Ce se intampla daca primesc un mesaj cu "Va cautat fan curier" scrie un numar pe plicu ala parca ar fi de telefon conex, dar mai scurt cu o cifra. Am sunat dar e tot timpul ocupat. Am fost toata ziua acasa am si sonerie dar nu a sunat nimeni. Ce se intampla acum cu pachetul, mai revine in zilele urmatoare sau nu?
Tu ai avut noroc, dar mie nici fituica nu mi-a lasat in usa, macar un nr de telefon scris pe usa, sau cel putin sa sune inainte de a livra coletul.

Eu am cerut nr unui curier de la Fan Courier, si cand sunt acasa il sun, si imi livreaza ori rambursul, ori coletul. Acum, e mai rau cand respectivul curier e in vacanta, bolnav, etc.
Am inteles de la curier ca au primit cartela telefonica de la firma, dar fara telefon mobil - adica trebuie sa-si cumpere un telefon pe banii lor pentru a suna clientii -, au putine minute, si le folosesc mai des la livrarea coletelor.

O alta problema pe care am intampinat-o este ca livreaza foarte greu rambursurile. A durat trei zile sa trimita rambursul de la Vatra Dornei la Vaslui, si daca trimiteam porumbelul "vidanjor" tot ajungea mai repede. Raspunsul pe care l-am primit, de la duduia care m-a sunat sa ma anunte ca a sosit rambursul, a fost: "ce e mult, miercuri a ajuns coletul, iar vineri au fost pusi banutii si sambata au ajuns". Servicii execrabile ofera jegul asta de firma.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate