Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Iarna (pe ulita)

- - - - -
  • Please log in to reply
1042 replies to this topic

#1027
sil200

sil200

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 23.01.2007
Tineti-o tot asa ca sunteti pe drumul cel bun. Imi cer scuze pentru cuvintele nepotrivite, mintea mea nu a putut recunoaste operele de arta. N-am sa mai fac.

#1028
Dizlpower

Dizlpower

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,037
  • Înscris: 16.02.2004
Te alinti Posted Image) nu a spus nimeni ceva despre vreo opera...am postat o poza, ca multi altii de pe aici, iar parearea ta nu mi-a parut foarte obiectiva...asta era fata, asa se vedea...nu a fost trucata, micsorata etc...

Edited by Dizlpower, 03 February 2021 - 19:29.


#1029
sil200

sil200

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 23.01.2007
Inteleg ca ai participat la un workshop, ai primit ceva laude de la organizator, simti ca ai progresat si e greu de digerat ca altcineva nu este de acord cu tine.
Uite, asta imi place, ai biserica si cauta sa-ti pozitionezi subiectul sau chiar in a ta cu mocanita.

Attached Files



#1030
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Nu stiu ale cui sunt cele 2 poze de mai sus, dar ambele denota o usoara neglijenta la incadrare si un pic de lene la editare.

Cit despre poza lui dizlpower, nu e cea mai cea din cite am vazut la el, dar chiar nu inteleg ce ai cu osanca aia.
Nu e vina pozarului ca e imbracata cum e imbracata si ca pare cum pare.
Daca era fotografie de studio, atunci da, aruncai cu caramida ca nu si-a pregatit bine modelul.
Dar cind vinezi cioara de pe gard ... asta ai prins in catare, asta ai documentat.
Ia-te de compozitie, ia-te de orice altceva. Uite, admit faptul ca nu reiese din poza faptul ca se grabea cumatra la biserica. Putea sa fuga, la fel de bine, la vreo sezatoare. Sau la circiuma.
Dar pentru asta sunt bune (si indicate) "caption"-urile atasate unei fotografii. Vezi Reuters si alti, care publica poze care nu ar insemna chiar nimic fara explicatia de linga.

Edited by Taxon, 04 February 2021 - 09:46.


#1031
sil200

sil200

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 23.01.2007
@taxon
1. Osanca aia apare in mai multe locuri si tind sa cred ca a fost rugata de organizator sa "stea la poza".
2 Daca era o iesire amicala la un pozat era de inteles, dar a fost pe bani. https://www.facebook...159112285713739
3 Eu as avea mult mai multe pretentii pentru bani dati.

#1032
Dizlpower

Dizlpower

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,037
  • Înscris: 16.02.2004
Nu am primit laude deloc si nici nu astept laude, de regula se lasa cu critici dupa o tura foto...

@taxon, poza cu mocanita e a mea.

1. Osanca a fost pe bune, se ducea la biserica (avea un batic pe cap si avand parul mare, coafat probabil, cred ca de asta se vedea capul mare, dar na....trebuia sa aiba parul scurt). Au fost mai multi care au intrat in biserica, dar nu a iesit niciun cadru mai bine. Sorin era jos la intrare, eu eram in partea de sus....el a prins in fundal gardul de pe drumul spre biserica, iar eu biserica.... La workshop-urile lui eu nu am nimerit chestii organizate niciodata..faptul ca oamenii lucreaza la camp si suntem mai multi uneori, cam asta e....

2. M-a costat doar drumul si masa + cazarea, care au fost mai mult decat decente (nu are rost sa dau preturi si nici nu conteaza). M-a costat doar atat pentru ca suntem prieteni si oricum ar fi fost, nu poti pretinde sa mergi la un workshop al cuiva, pentru a invata sau prinde situatii etc. si sa te gandesti ca cineva isi consuma timpul cu tine in mod gratuit...

3. Daca as avea pretentii, si am, ar fi de la mine, nu de la altcineva... Faptul ca au iesit sau nu poze, este doar vina mea. Eu sunt multumit de banii dati si timpul pierdut (castigat).

Nu trebuie sa fii de acord cu mine, trebuie doar sa fii subiectiv, sa spui de compozitie, lumina etc....ce treaba am eu cu capul fetei ?

Nu e corect nici sa postezi pozele altcuiva, fara permisiune, macar a mea Posted Image)....eu am digerat deja totul Posted Image

Promit sa fac mai bine Posted Image

Edited by Dizlpower, 06 February 2021 - 20:30.


#1033
Dizlpower

Dizlpower

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,037
  • Înscris: 16.02.2004
Eu as zice sa incheiem aici, imi cer scuze oamenilor carora le-am consumat timpul cu discutiile astea....

Eu o sa imi vad de pozele mele si tu de ale tale, ar fi cel mai civilizat si potrivit....

#1034
Dizlpower

Dizlpower

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,037
  • Înscris: 16.02.2004
Cu iarna....

Attached Files



#1035
sil200

sil200

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 23.01.2007
Iarna pe ulita.

Attached Files



#1036
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Foarte faina, imi place !
Mai ales ca vad un batrin 106 zburdind ca un ied prin zapada.
Mai vreau !

#1037
sil200

sil200

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 23.01.2007
merge?

Attached Files


Edited by sil200, 22 February 2021 - 11:03.


#1038
Dizlpower

Dizlpower

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,037
  • Înscris: 16.02.2004
Cu ceva zapada :)

Attached Files



#1039
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Beeeton !
Dar as zuma nitel pe ea, sa dispara fereastra din stinga si sa lipesc pomul ala de rama cu prima crenguta.
Sa aduc actiunea mai in prim plan.
Hai, ca am vazut ceva frumos si azi!

Edited by Taxon, 19 April 2021 - 17:25.


#1040
Dizlpower

Dizlpower

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,037
  • Înscris: 16.02.2004
Nu zici rau nici tu, abia o cropasem...am zis sa ii las ceva loc in fata, ca baiatul era in miscare :D

#1041
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Pentru mine subiectul e cel in alb, acolo e actiunea, acolo fuge ochiul in primul rind.
Cel cu negru e personajul secundar, aduce un strop de echilibru pozei si nu i-as da mai multa importanta de atit.
Fereastra aceea poate pentru tine contribuie la amintirea locului si momentului, insa mie tinde sa imi distraga atentia de la miscarea personajului prim, asa ca as elimina-o. Prin inductie, dispar din poza si altele de pe margini.
Eu asa o vad, asa o judec, altul sigur poate avea alta viziune.

Edited by Taxon, 19 April 2021 - 18:51.


#1042
Dizlpower

Dizlpower

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,037
  • Înscris: 16.02.2004
Am gasit solutia perfecta....:D

Attached Files



#1043
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011
Cand uiti sa culegi merele
Pozele sunt facute de Craciun, pacat ca n-am avut si zapada.

Attached Files


Edited by un_dac, 25 April 2022 - 18:43.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate