Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Investitie gen YouTube / Trilulilu ...

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#37
Pai

Pai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 27.12.2007
Costa 70 un tricou si ei nu il ofera sa te imbogatesti tu  
Daca nu aveau minte nu aveau atatia bani asa ca nu mai vorbi

#38
cicudaf

cicudaf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 05.12.2007

View PostPai, on Dec 28 2007, 23:36, said:

Costa 70 un tricou si ei nu il ofera sa te imbogatesti tu  
Daca nu aveau minte nu aveau atatia bani asa ca nu mai vorbi


Nu multumesc, cobor la prima...

#39
dreamtime

dreamtime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 03.01.2005
multi dintre voi n stiu sa deosebeasca o stire pe bune de una "la plesneala". Stirea asta e asemanatoare cu cea in care baietii de pe 9am sau hotnews, nu mai tin minte exact, au zis ca nu stiu ce investitor strain vrea sa cumpere siteul cu sute de mii de euro. In urma unei astfel de stiri se creeaza f multa publicitate in jurul subiectului, ziare , televiziuni etc. Jenant frate!

#40
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postdreamtime, on Dec 29 2007, 13:52, said:

multi dintre voi n stiu sa deosebeasca o stire pe bune de una "la plesneala". Stirea asta e asemanatoare cu cea in care baietii de pe 9am sau hotnews, nu mai tin minte exact, au zis ca nu stiu ce investitor strain vrea sa cumpere siteul cu sute de mii de euro. In urma unei astfel de stiri se creeaza f multa publicitate in jurul subiectului, ziare , televiziuni etc. Jenant frate!
Deci nu s-a vandut 10%, sau s-a vandut la pret mai mic?
Ce vrei sa zici exact?

#41
dreamtime

dreamtime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 03.01.2005
1. nu s-a vandut 10%
2. nu s-a vandut 10% cu 100k
3. presupunand prin absurd ca s-a vandut cu atat, e vb de spalare de bani? Asa-zisul investitor e ruda cu proprietarii?
4. ce inseamna ca a vandut 10%? e societate pe actiuni? Daca nu, atunci cum a vandut 10% din afacere?
Oricum ar fi, un site ca ala ce-si ia continutul de pe youtube nu are cum sa valoreze 1 mil$.Niciun investitor nu-i tampit sa cumpere asa ceva, mai degraba cu 100k (daca ai asa multi) iti faci un site doar al tau, bagi 20k mii in "productie", 80 k in publicitate, iar la sfarsit zici ca vrea un investitor arab sa-ti cumpere 50% din afacere cu 500 mii$. Ziarele preiau informatia, siturile la fel, brusc iti creste notorietatea.
Aveti cuvantul meu de onoare ca pana azi nu auzisem de situl asta.

#42
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
pai bine , dar daca nu auzisei n-ai de unde sa sti sigur ca e cum spui tu
nici 15% din facebook n-ai zice ca face 250 mil $ , dar totusi cu atat s-a vandut

eu cred ca mi se pare o suma ok pt un site care e primul intr-o tara pe o anumita nisa
90% din tot ce apare pe internet, e preluat si de alte site-uri dar asta nu inseamna ca toate acele site-uri cu continut preluat mor de foame

eu vad suma asta ca pe o suma reala, si da, trilulilu e detinuta de o societate pe actiuni, a aparut si pe wall-street sau dailybusiness actionariatul si cat are fiecare

incet incet , site-urile sunt vazute ca o afacere si ar trebuii ca lumea sa se obisnuiasca cu sume din astea mari
nu e corect sa calculezi valoarea unui site doar ca suma investita in crearea acelui site, in cazul asta si 10.000$ ar fi mult

#43
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005

View Postagain, on Dec 29 2007, 21:14, said:

pai bine , dar daca nu auzisei n-ai de unde sa sti sigur ca e cum spui tu
nici 15% din facebook n-ai zice ca face 250 mil $ , dar totusi cu atat s-a vandut

eu vad suma asta ca pe o suma reala, si da, trilulilu e detinuta de o societate pe actiuni, a aparut si pe wall-street sau dailybusiness actionariatul si cat are fiecare
100% gresit.

250mil = 1.5% facebook

trilulilu srl. Srl nu e pe actiuni, cred ca si un copil de 19 ani poate sa-si dea seama de asta.
trilulilu.ro nu e primul, e primul pe nisa in trafic.ro, dar youtube is the daddy. Youtube si hi5 sunt  cam primele din RO pe segmentul asta.
Iar in al doilea rand, trebuie sa citesti printre randuri, atunci cand analizezi o astfel de stire. alea 10% pot insemna multe, dar in primul rand reprezinta banii de care trilulilu avea nevoie, pentru ca cei de la OVH nu-i mai suportau, pentru ca foloseau prea multa banda de internet.

Edited by Bold, 29 December 2007 - 22:30.


#44
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
fiecare vinzare de genul asta are ascunzisuri , nici cel mai optimist investitor nu s-ar astepta ca intr-un an sa scoata cel putin investitia

si presa din afara si oamenii de pe net au scris ca de fapt microsoft a cumparat din facebook nu pentru investitie si ca sa-si asigurare exclusivitatea pe spatiul publicitar de acolo

ramane de vazut la trilulilu care a fost ascunzisul

#45
cosmin_nl

cosmin_nl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.02.2008
Mai nou de cand YouTube a fost cumparat de Yahoo in YM 9 daca scrii link cu filmulet de pe youtube iti apare direct fereastra si poti vedea filmuletul din fereastra de chat.. :coolspeak:

#46
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Cine pe cine a cumparat ma?

#47
cosmin_nl

cosmin_nl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.02.2008
YouTube.com a fost cumparat de trustul Yahoo..

#48
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003
Când?

#49
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
:death:

#50
superdefekt

superdefekt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 30.12.2006

View Postcosmin_nl, on Feb 19 2008, 14:37, said:

YouTube.com a fost cumparat de trustul Yahoo..

Parca era Google  :huh:

#51
el_bandito

el_bandito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 07.07.2006

View Postsuperdefekt, on Feb 19 2008, 15:35, said:

Parca era Google  :huh:
cu siguranta google ...

#52
Alien Code

Alien Code

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 15.09.2002
Daca azi ma duc eu si dau $1000 pe 0,01% din spalatoria auto din colt,voi credeti ca maine ea va valora $10.000.000 ?!

#53
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Mai intai intreaba-te daca ai da.
Apoi, poti sa ne intrebi si pe noi ce vrei.

#54
Skly

Skly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.07.2012
Eu scot bani din youtube adica cu ajutorul unu site ht tp : //w w w . paid 2 youtube . com / ? r= skly  Acest site te plateste sa vizitezi video si de asemenea daca ai tu un video al tau pe youtube poti sa il promovezi aici si o sa creasca numarul de vizitatori like coment..... sper ca ti-am fost de folos.

Mai am ceva asemanator doar ca e legat de FaceBook si Twitter    h t t p : / /w ww . fansla ve. net /r ef .php ?re f = 328597      poate ati mai auzit de el...

Edited by Skly, 10 July 2012 - 14:23.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate