Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Aparat de gatit cu aburi-cum alegem?

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007
Asta cred ca se incadreaza la ceea ce cauti.
http://www.shopmania...~p-4448652.html

http://www.pentrugat...amp;discuss=yes

Edited by gabian22, 27 March 2010 - 22:00.


#20
baloozzy

baloozzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 18.04.2005
Morphy Richards 48780 are cineva? Este modelul acela paralelipipedic cu vasele puse pe acelasi nivel si ecran LCD albastru mare. As dori ceva pareri, impresii si chiar retete. Multumesc!

#21
idcatalin

idcatalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 05.04.2008
Gasesti mai jos un articol interesant despre aparate de gatit cu aburi care explica si cum functioneaza astfel de aparate si ai si cateva recomandari acolo
http://topcadouri.ro...recomandati.php

#22
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,714
  • Înscris: 12.08.2008
Am Zelmerul din siteul de mai sus, l-am folosit de vro' 3x pt. 3 pers., nu zic ca verdeturile ies bine dar orezul, carnea nu pre' au gust (cu toate aromele! e cam ca mancarea de spital ) si necesita destula mentenanta.
Alegerea, dupa mine, se face in functie de pret=> cat mai mic, cat mai puternic ( se regleaza automat consumul !), mai multe cuve (in general max. 3) si programe fara numar, toate aparatele au acelasi principiu iar piesele /componentele sunt putine si de aceiasi calitate!

#23
matutu

matutu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 07.05.2008
eu am unul pe care am dat 80 de lei, no name. are 3 cuve si sunt foarte multumit de el. nu m-am dumirit cu orezul nu-mi iese neam, insa celelalte bucate ies foarte bune.

#24
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004

View Postabiodum, on 19th April 2012, 03:26, said:

Prajituri 100% naturale ---> http://dulciuri-de-casa.ro/


daca ai nevoie de reclama d'asta inseamna ca n-ai clienti, deci prajiturile tale-s naspa...

#25
Sany

Sany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 20.01.2006
Steamer cu bouluri din sticla termorezistenta exista ca nu prea am vazut prin hipermarket-uri. Multumesc !

#26
alexander267

alexander267

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 06.05.2012
cam cat dureaza sa incalzesti, de exemplu: o portie de pilaf, piure, o bucata de friptura, o portie de sarmale?

#27
fatlover

fatlover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 11.12.2010
este vre-un aparat de gatit pe aburi pt aragaz , ca pe curent nu imi convine nu vreu sa-mi vina 3 mil factura la curent , am fost diagnosticat cu colon irtabil cu preponderenta diaree si nu mai am voie  fructe si legume crude doar fierte si la aburi cica ar fi cel mai bine ca isi pastreaza mai bine calitatile

#28
mofone

mofone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.08.2011
Legat de apa ce se foloseste la steamer, eu folosesc apa de robinet rece, ma gandeam sa folosesc apa calda pentru ca ma gandesc la clorul din apa rece, care probabil cand da apa in fiert se ridica tot si intra (si) in mancare. In ideea in care apa calda nu "beneficiaza" de clor, ar fi mai ok apa calda pentru gatit cu abur? Voi ce folositi? ( ps: folosesc asta http://www.ikea.com/...ducts/30152346/ )

#29
octaviancosminsem

octaviancosminsem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 21.11.2007
Buna ziua. Am un aparat cu aburi Philips HD9140 si nu mai gasesc cartea cu retetele in limba romana. Desi am cautat o pe internet  nu am gasit nimic. Ma puteti ajuta cumva cu un link sau altceva? Multumesc.

#30
hamangia

hamangia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,345
  • Înscris: 24.02.2020
Un suport de inox cu "geometrie variabila" se poate pune in orice oala/cratitga... este mai mult decat suficient.
De ce mai este nevoie de inca un aparat?

#31
audiofidell

audiofidell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 19.06.2018

View Posthamangia, on 19 martie 2020 - 19:10, said:

Un suport de inox cu "geometrie variabila" se poate pune in orice oala/cratitga... este mai mult decat suficient.
De ce mai este nevoie de inca un aparat?
Corect! Sau se mai gaseste(se gasea) la chinezi o chestie de bambus cu acelasi rol. Chinezii o folosesc pe wokul lor traditional dar se poate folosi pe orice oala.

#32
hamangia

hamangia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,345
  • Înscris: 24.02.2020
cred ca cea chinezesca era pentru orez, dar se poate sa ma insel
dar exista de inox, care se pot adapta la orice diametru de oala si se pot spala la masina de spalat vase.
se pliaza cand nu o folosesti si nu mai ocupa loc prin bucatarie

#33
audiofidell

audiofidell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 19.06.2018
Da, e posibil sa fi facut eu confuzie. Nu stiu de ce aveam impresia ca am vazut ceva bucatari asiatici recomandand chestia aia de bambus pentru prepararea la aburi. Stiu ca o si cautasem atunci in acelasi scop si gasisem inclusiv pe emag instrumentul.

Eu am o chestie din asta de inox accesoriu la oala sub presiune. Nu stiu daca e autosugestie dar imi place mai mult gustul decat ce provenea de la un aparat de plastic  pe care l am avur demult, l am dat retur imediat, era f fada mancarea.

Edited by audiofidell, 20 March 2020 - 20:54.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate