Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Nokia N96

- - - - -
  • Please log in to reply
265 replies to this topic

#127
Steauaboy95

Steauaboy95

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 03.12.2007

 Campers, on Nov 5 2008, 18:48, said:

telefonu' meu nu stie nici java (adica stie , da' nu stiu io cum sa le instalez..- ii belea cu instalatul java la samsung , la d500 iti trebuiau vreo2-3 programele sa poti sa le instalezi ..) , mi-a trecut febra telefoanelor "jmechere" de vreo 1 an -2 ..am un samsung (praf k capabilitati dar ) care mi-a placut la aspect ..

prefer o camera digitala + un PSP + un telefon de vorbit , ies mai ieftin si daca se strica una , se strica doar una ..nu toate sau daca ramai fara baterie la una , le poti folosi pe celelalte ..

si eu am avut n80 , n93 , n81 8 gb (l-am cumparat la ambitie , si l-am vandut cateva zile mai tarziu) , n72 , n70 si cam atatea imi vin in cap acuma cu symbian , care se miscau bine si jocurile java,inclusiv rally3d asta ..
de ce pe n95 nu mergea bine ?

in fine ..io ma retrag din discutie , deja vad ca se agita lumea p-aici pt un telefon :D

Merci Katta92 ca i-ai explicat...daca nu intelege nu intelege
si Campers sa stii ca nici N95 8GB nu e perfect! Recunosc asta si sunt convins ca nu va exista niciodata un telefon bun la toate! N95 este un telefon foarte capabil tehnic, OK! Asta nu inseamna ca nu are defecte ;) Cum ar fi ledul ala handicapat care putea fi macar dublu, numai zic de XENON ca la N82, pt asta pierde camera mult ;)
Ar mai fi faptul ca pe langa cei 8GB ar fi putut sa mai puna si un slot de card...desi am 3 GB ocupati nu cred ca voi ajunge in situatia de "MEMORY FULL" :D
Ca sa numai vorbesc de softul symbian 9.3 pus pe N78, N85 si N96, si ala ar fi fost bun
Deci si N95(8GB) are slabiciunile lui...nu am zis ca nu e adevarat, dar are putine slabiciuni fata de altele si de aceea mie mie drag de telefonul asta :D E pur si simplu minunat sa te folosesti in masina de GPS, FM Transmitter, Filme de asemenea via Wi-Fi sau VF Live si astea TOATE intr-un singur aparat! E minunat sa te dai jos din masina si fara sa mai stai sa cauti prin topedouri dupa camera foto-video sa iti iei GPS-u din bord si sa faci o poza, apoi sa iti suni prietenii de pe acelas aparat sa le spui ce "panarama" e la munte :lol:

 mmmihhh, on Nov 5 2008, 12:07, said:

Auziti ma ..... putoilor (ma refer la supramax si steauaboy) ....... nu zice nimeni sa nu folositi telefonul si la jocuri. dar nu numai pt asta. diferenta dintre cele 2 telefoane (N95 8GB si N96) constau la claritatea sunetului (e mai buna la N96), procesorul mai bun al lui N96 care se vede in aplicatii cum ar fi cea de GPS, browserul web care este mult mai bun la N96 si redarea filmelor. Iar despre spatiu, da, daca bagati numai jocuri nu aveti cum sa-l ocupati. dar eu mi-am pus harta lumii si mi-a ocupat 7,5 GB. si apropo, m-am jucat cu un N95 8GB iar acum mi-am luat N96. si crede-ma ca e mult mai tare decat N95 al vostru

Auzi "Gutza putza de maimutza" ce esti! Unde palaria mea ai vazut tu ca e mai clar sunetul la N96? In visele tale erotice baiatule ca sunt la fel ;) seful meu ala de care stie supramax care imi face zile fripte are N96, si l-am butonat si eu de cateva ori si credema ca nu se merita 5-6 milioane in + chiar deloc...in minus da dar in + nu Are un procesor mai bun...de aruncat de pereti ca de altceva nu cred.
Daca ti-ai pus harta lumii care tia ocupat 7,5 GB atunci chiar esti...fara inteligenta (ca sa ma exprim finutz) Cand dracu ai tu de gand sa faci tot globul pamantesc cu N96-le? Sau ai spuso asa ca sa dovedesti tu ca N96-le e mai tare? Cred ca mai mult deaia...vreau sa vad si io harta aia de 7,5 GB (cred ca are si plopu de pe stanga si de pe dreapta de ocupa atat)
Intradevar N96 e mult mai "tare" poti sa il arunci de la etaju' 5 cand te enervezi si te duci jos si il recuperezi, ii schimbi display-ul si carcasa si gata il ai nou! Ehe...da daca stai la 10?

#128
B0gdy

B0gdy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 05.02.2007

 Steauaboy95, on Nov 5 2008, 19:35, said:

Merci Katta92 ca i-ai explicat...daca nu intelege nu intelege
si Campers sa stii ca nici N95 8GB nu e perfect! Recunosc asta si sunt convins ca nu va exista niciodata un telefon bun la toate! N95 este un telefon foarte capabil tehnic, OK! Asta nu inseamna ca nu are defecte ;) Cum ar fi ledul ala handicapat care putea fi macar dublu, numai zic de XENON ca la N82, pt asta pierde camera mult ;)
Ar mai fi faptul ca pe langa cei 8GB ar fi putut sa mai puna si un slot de card...desi am 3 GB ocupati nu cred ca voi ajunge in situatia de "MEMORY FULL" :D
Ca sa numai vorbesc de softul symbian 9.3 pus pe N78, N85 si N96, si ala ar fi fost bun
Deci si N95(8GB) are slabiciunile lui...nu am zis ca nu e adevarat, dar are putine slabiciuni fata de altele si de aceea mie mie drag de telefonul asta :D E pur si simplu minunat sa te folosesti in masina de GPS, FM Transmitter, Filme de asemenea via Wi-Fi sau VF Live si astea TOATE intr-un singur aparat! E minunat sa te dai jos din masina si fara sa mai stai sa cauti prin topedouri dupa camera foto-video sa iti iei GPS-u din bord si sa faci o poza, apoi sa iti suni prietenii de pe acelas aparat sa le spui ce "panarama" e la munte :lol:



Auzi "Gutza putza de maimutza" ce esti! Unde palaria mea ai vazut tu ca e mai clar sunetul la N96? In visele tale erotice baiatule ca sunt la fel ;) seful meu ala de care stie supramax care imi face zile fripte are N96, si l-am butonat si eu de cateva ori si credema ca nu se merita 5-6 milioane in + chiar deloc...in minus da dar in + nu Are un procesor mai bun...de aruncat de pereti ca de altceva nu cred.
Daca ti-ai pus harta lumii care tia ocupat 7,5 GB atunci chiar esti...fara inteligenta (ca sa ma exprim finutz) Cand dracu ai tu de gand sa faci tot globul pamantesc cu N96-le? Sau ai spuso asa ca sa dovedesti tu ca N96-le e mai tare? Cred ca mai mult deaia...vreau sa vad si io harta aia de 7,5 GB (cred ca are si plopu de pe stanga si de pe dreapta de ocupa atat)
Intradevar N96 e mult mai "tare" poti sa il arunci de la etaju' 5 cand te enervezi si te duci jos si il recuperezi, ii schimbi display-ul si carcasa si gata il ai nou! Ehe...da daca stai la 10?
Calmati-va fratilor, nu va certati, mai bine bateti-va...
Intre n96 si n958Gb as alege n958Gb deoarece are un pret ok sa zicem, iar la n96 ledul dublu nu face mare branza fata de n958Gb. In rest cred ca vad ca seria noua n79, n85 si n96 sunt mai slabe la procesor, acelrometru si keestiile astea.

#129
Steauaboy95

Steauaboy95

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 03.12.2007

 B0gdy, on Nov 9 2008, 09:37, said:

Calmati-va fratilor, nu va certati, mai bine bateti-va...
Intre n96 si n958Gb as alege n958Gb deoarece are un pret ok sa zicem, iar la n96 ledul dublu nu face mare branza fata de n958Gb. In rest cred ca vad ca seria noua n79, n85 si n96 sunt mai slabe la procesor, acelrometru si keestiile astea.


Eu tac... :D Deja am luat 2 warnuri aiurea...unul a fost din vina mea si unul....a aparut peste noapte! :D

#130
infinion

infinion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 29.01.2007
finaly free video chat pe WLAN sau GPRS
:D google translate:
imiChat, video-chat cu prietenii de pe telefoane mobile!
Bine ai venit la noi ere de mobil, video chat.
imiChat ® este o cerere de comunicare instantanee, care conectează telefoane mobile, și de PC-uri, ce permite utilizatorilor să comunice unul cu celălalt, folosind instant mesaje de tip text, precum și două mod interactiv video.
Leveraging Mobim Tehnologii "stat-de-la-mobil, arta video tehnologii, imiChat este în măsură să sprijine buna cale de două video de peste de azi 2.5G rețelele GPRS.

imiChat este software gratuit!

imiChat este compatibil cu toate rețelele mobile curent în întreaga lume și acceptă CMNET și de conexiune WIFI.

imiChat este software gratuit, cu toate acestea, utilizatorii vor fi taxați pentru logare pe telefonul mobil rețelele.
În condiții normale, imi produce 10KB video chat cu flux de fiecare secundă, audio chat-2KB fiecare a doua, întrucât textul produce virtual nici un fel de flux.
imiChat, telefoane pot video chat cu PC-ul!
Caracteristici:
Video-chat-ul între un PC și un Mobil este acum disponibil în versiunea în limba engleza. Tot ce trebuie să faceți este să descărcați versiunea de PC imiChat.
Nu contează unde este prietenul dvs., ori de câte ori ai nevoie de ea, imiChat este convenabil, simple și ușor de utilizat. atâta timp cât a prietenului dvs. Mobil imiChat a imiChat și ați instalat pe PC.
http://www.imichat.com/en/   http://www.ipmart-fo...ad.php?t=304669

#131
Steauaboy95

Steauaboy95

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 03.12.2007

 Steauaboy95, on Nov 9 2008, 11:18, said:

Eu tac... :D Deja am luat 2 warnuri aiurea...unul a fost din vina mea si unul....a aparut peste noapte! :D


Se pare ca degeaba! Tot a gasit antidote o problema! :cursing:
Deja imi vine sa ma duc pe alt forum....poate acolo sunt moderatori corecti desi ma indoiesc de asta!...

#132
0crossfire0

0crossfire0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 01.01.2008

 N.i.c.e_B.o.y., on Nov 3 2008, 19:19, said:

Sunt sigur  :lol:
Am testat N96 daca avea blitz cu xenon si baterie mai mare mas fi gandit sa il iau

- cu bateria nu e problema, tine cat de cat, adica pe mine ma tine o zi jumate, 2, si il forjez rau... pe drum muzica, la sc filme, in mall net... etc, daca tot nu esti multumit, poti cumpara oricand o bateria BL-6M (parca asa era scuza'ti'ma daca gresesc), bateria standard de la N95 8GB, care are 1200 mAh :D, si te va tine mai mult
- cu blitz'ul, fiecare cu opinia lui, mie imi e deajuns dual LED'ul, nu prea folosesc blitz'ul decat in conditii de lumina foarte foarte scazuta si ies acceptabile :D

Edited by 0crossfire0, 14 November 2008 - 11:03.


#133
B0gdy

B0gdy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 05.02.2007

 0crossfire0, on Nov 14 2008, 11:01, said:

- cu bateria nu e problema, tine cat de cat, adica pe mine ma tine o zi jumate, 2, si il forjez rau... pe drum muzica, la sc filme, in mall net... etc, daca tot nu esti multumit, poti cumpara oricand o bateria BL-6M (parca asa era scuza'ti'ma daca gresesc), bateria standard de la N95 8GB, care are 1200 mAh :D, si te va tine mai mult
- cu blitz'ul, fiecare cu opinia lui, mie imi e deajuns dual LED'ul, nu prea folosesc blitz'ul decat in conditii de lumina foarte foarte scazuta si ies acceptabile :D
Bateria de la N58Gb e BP-6F  iar BP-6M e la n73. Dar is curios is la fel bateriile de la N96 si de la N968GB, adica se potrivesc?
Apropo ce parere ai de n96?un mic rewiew. Ceva poze facute de el sua cu el.

#134
supramax

supramax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 17.07.2008

 B0gdy, on Nov 15 2008, 11:38, said:

Bateria de la N58Gb e BP-6F  iar BP-6M e la n73. Dar is curios is la fel bateriile de la N96 si de la N968GB, adica se potrivesc?
Apropo ce parere ai de n96?un mic rewiew. Ceva poze facute de el sua cu el.
nu se potrivesc...

cand o sa apara n96-2 o sa aiba si baterie mai mare si o sa fie mai smecher...

ca e marketing....la inceputy baga unu mai slab , dupa 1 an baga unu mai smecher , un update

#135
mirceasandu1991

mirceasandu1991

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 101
  • Înscris: 21.07.2008
steauaboy iara face pe nebunu si zice ca n95 lui de 8 jiga ii mai smecher ca un n96 :)):))

#136
supramax

supramax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 17.07.2008

 mirceasandu1991, on Nov 16 2008, 00:20, said:

steauaboy iara face pe nebunu si zice ca n95 lui de 8 jiga ii mai smecher ca un n96 :)):))
pai n95 are procesor mai bun si are accelerator grafic..

deci la partea de performanta n95 e superior...

acuma depinde si de ce si pentru ce iti iei un telefon...

am mai vazut eu unii cu n95 care il luasera sa se dea smecheri si nu aveau bani sa dea un apel....

acuma fiecare cu aia masii...

pana la urma sunt doar niste telefoane

#137
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008

 mirceasandu1991, on Nov 16 2008, 00:20, said:

steauaboy iara face pe nebunu si zice ca n95 lui de 8 jiga ii mai smecher ca un n96 :)):))
smecher da,sunt de accord,n96 arata mult mai bine la design decat n95 8gb,am vazut si eu in vitrina,amandoua unul langa altul,cand am vazut n96-le parca visam,dar m-am trezit repede :D ,la performanta un n96 este umilit de catre un n95 8gb ;)

Later edit:sunt unii care il cumpara si nu se uita la performante,se uita doar ca e mai jmecher si ca are "6" si nu "5" la sfarsit ;) ,dar de ex pt unul ca mine,care se uita la performante,aleg n95 8gb toata ziua ;)

Edited by Katta92, 16 November 2008 - 09:08.


#138
B0gdy

B0gdy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 05.02.2007

 Katta92, on Nov 16 2008, 09:05, said:

smecher da,sunt de accord,n96 arata mult mai bine la design decat n95 8gb,am vazut si eu in vitrina,amandoua unul langa altul,cand am vazut n96-le parca visam,dar m-am trezit repede :D ,la performanta un n96 este umilit de catre un n95 8gb ;)

Later edit:sunt unii care il cumpara si nu se uita la performante,se uita doar ca e mai jmecher si ca are "6" si nu "5" la sfarsit ;) ,dar de ex pt unul ca mine,care se uita la performante,aleg n95 8gb toata ziua ;)
Categoric...Si intre N958Gb si N82 Ce ai alege?  :D

#139
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008

 B0gdy, on Nov 16 2008, 11:13, said:

Categoric...Si intre N958Gb si N82 Ce ai alege?  :D
dintre cele 2 as merge pe n95 8gb,ma atrage f mult ecranul ala imens de 2,8 inch si double-slide-ul,blitul pt mine nu e chiar asa de importand,deci... ;)

Dar tu? :)

#140
B0gdy

B0gdy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 05.02.2007

 Katta92, on Nov 16 2008, 12:48, said:

dintre cele 2 as merge pe n95 8gb,ma atrage f mult ecranul ala imens de 2,8 inch si double-slide-ul,blitul pt mine nu e chiar asa de importand,deci... ;)

Dar tu? :)
Sincer sa-ti spun is la mijloc intre 2 extreme si nu stiu. Ma atrage ecranul si faptul ca`i pe sina(nu am avut pana acuma vre`un telefon pe sina sau clapeta). Dar cand ma gandesc ca i blitul ala face niste poze. Chiar nu stiu.

#141
supramax

supramax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 17.07.2008

 B0gdy, on Nov 16 2008, 12:50, said:

Sincer sa-ti spun is la mijloc intre 2 extreme si nu stiu. Ma atrage ecranul si faptul ca`i pe sina(nu am avut pana acuma vre`un telefon pe sina sau clapeta). Dar cand ma gandesc ca i blitul ala face niste poze. Chiar nu stiu.
eu sunt la al 2 lea n95...am avut unu normal , acum am unu 8gb...

ambele au slide cu joc...e ceva care nu ai ce sa i faci....joaca de mama focului...aia e...te inveti...in schimb ecranu nu are nici pe naiba , nu e ca la lg alea sa se duca in timp...de rezistente...nu zic de cate ori l am scapt din mana...

#142
Steauaboy95

Steauaboy95

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 03.12.2007

 mirceasandu1991, on Nov 16 2008, 00:20, said:

steauaboy iara face pe nebunu si zice ca n95 lui de 8 jiga ii mai smecher ca un n96 :) ) :) )


Sa inchis topicul de Iphone Killer si ai venit aici? Hai, carate ca daca pe topicul ala erai sustinut de toti Fanboy Apple aici e terenul Nokia deci nu prea ai sanse ;)
PS: Dupa cum observi N95 "de 8 Jiga ii mai smecher ca un n96" :)

Edited by Steauaboy95, 16 November 2008 - 19:40.


#143
ferryvas

ferryvas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 22.03.2008
cate variante de n 96 ai? eu am vazut unul de 16 gb

#144
Steauaboy95

Steauaboy95

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 03.12.2007

 ferryvas, on Nov 22 2008, 23:04, said:

cate variante de n 96 ai? eu am vazut unul de 16 gb

Pai ala e singurul :P

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate