Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

ajutor
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

La plimbare cu ... yachtul

- - - - -
  • Please log in to reply
489 replies to this topic

#487
IceCub

IceCub

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.05.2007

 Capitanul Nemo, on 24th February 2008, 12:20, said:

Eu, de exemplu, de mai multi ani as vrea sa stiu mai multe despre expeditia trimaranului Dacia, de la inceputul anilor '90. Am inteles ca a plecat in jurul lumii, dar s-a oprit in Brazilia. In afara de o mentionare laconica in cartea regretatului Alexandru Patrascu si o fotografie gasita pe Internet, nu mai stiu nimic de aceasta calatorie. Daca stie vreun pasionat mai multe, il rog respectuos sa ne impartaseasca aceste informatii.


Dupa sintagma "mai bine mai tarziu decat niciodata":Expeditia Dacia - Dupa 20 de ani, povestita de unul din membrii echipajului + multe poze si articole din presa vremii. Alternativ, articolul poate fi citit si aici.

Edited by IceCub, 13 November 2010 - 22:26.


#488
Captan

Captan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.02.2012
Dragi colegi
si eu sunt velist ca si voi,acum vand o barca si cumpar una mai maricica. Vad ca aveti multe neclaritati si intrebari.
Intrati pe www.capcompas.ro si gasiti raspunsuri si barcagii din cele mai variate tipuri. Nu puteti citii tot ce este acolo.
Salutari.

Attached Files



#489
fitness4mind

fitness4mind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 16.08.2007
In speranta ca nu incalc politica forumului Softpedia, va prezint in continuare doua noi website-uri despre fenomenul nautic de la noi din tara. Nu sunt chiar noi (s-au lansat in aprilie 2011), insa orientarea lor e mai bine structurata pe nisa fiecaruia:

1. www.capcompas.ro , despre care a spus si colegul captan in postarea de mai sus. Website-ul a fost infiintat de subsemnatul, si trateaza subiecte nautice, cu accentul pe constructii si reparatii de barci de orice tip, plus navigatie interioara si maritima, cu propulsie umana, vele, motor etc, pe orice tip de ambarcatiuni. Sunt abordate domeniile de la tehnic pana la belestrictic.
2. www.eurosail.ro , website infiintat de colegul skipper, trateaza amanuntit domeniul navigatiei maritime cu vele, plus iahtingul sportiv.

Daca nu incalcam politica forumului Softpedia, as vrea sa intreb moderatorii de aici daca e posibil ca in timp sa mai punem cate un exemplu din activitatea respectivelor website-uri. In incheiere, va uram tuturor pasionatilor sa aveti vant de travers :).

#490
costy9p

costy9p

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.05.2010
Salutare, acum am găsit prima dată forumul ăsta. Eu locuiesc acum în Anglia, și mi-am luat un yacht, de vreo lună. Mâine merg să mai lucrez la el. Și să mă plimb, bineînțeles. In Anglia nu trebuie permis, așa că e bine. Trebuie să aflu cum obțin un permis internațional, că la anul, sau in 2 ani vreau să vin până în țară. Pentru cei interesați, în Anglia se pot găsi yachturi bune, la prețuri accesibile. Al meu cu niște update-uri făcute cu manoperă proprie mă ajunge până în 2000 de euro. E un Marcon 22, GPR, în stare bună. Sper că luna viitoare să-l navighez mai aproape de casă, ocolind Cornwall-ul. O să pun și niște poze dacă lumea e interesată.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate