Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Afaceri Cu Ulei Comestibil

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#19
Scumpicuta

Scumpicuta

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 559
  • Înscris: 27.10.2007

View PostStann, on Jan 4 2008, 01:12, said:

Hai lasa-ma... tu crezi ca Nemtii se joaca...adica nu vand ei porcarii, fie ele chiar si foarte ieftine... si nu am auzit sa moara la noi oameni din cauza uleiului comestibil adus dinafara...mai degraba mor de foame... Eu doar ofer preturi Bune si castig sa imi iau si eu un BMW seria 5 ca de seria 3 m-am cam saturat... EEE glumeam...vreau sa spun ca nu fac nimic rau cu chestia asta...nu oblig pe nimeni sa cumpere ci doar ofer preturi mici! :surprise:  :first:


Ai zis bine, nemtii nu vand porcarii, la ei in tara...
Porcariile le dau la altii cu 4 centi. litru.

O intrebare as avea, cu cat oferi tu 1 litru de ulei, daca l-ai luat cu 4 centi ?

#20
Stann

Stann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.12.2007

View PostScumpicuta, on Jan 4 2008, 07:59, said:

Ai zis bine, nemtii nu vand porcarii, la ei in tara...
Porcariile le dau la altii cu 4 centi. litru.

O intrebare as avea, cu cat oferi tu 1 litru de ulei, daca l-ai luat cu 4 centi ?
Sa sti ca nu e vorba de 4 centi e vorba de 45 de centi... eu il iau din depozit... insa la ei in magazine acest ulei este la un pret de 70 si ceva de centi(ceea ce cumpar eu exista si la ei in foarte multe magazine mari ex.: Lidlle, Aldi, Peni etc.)... eu il iau la 45 dintr-un depozit, il aduc in Romania si $$$... ce ti se pare a normal?

Edited by Stann, 04 January 2008 - 18:57.


#21
daedalus_hammer

daedalus_hammer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 28.03.2007
Eu zic sa importati nu numai ulei, la noi in Babuineea foarte multe produse alimentare sunt de 2-3 ori mai scumpe ca in afara; sper totusi(de fapt sunt convins, orice minune dureaza doar 3 zile, degeaba te sfatuia cineva sa nu dai ponturi) sa se prinda si altii, sa aduca si altii si asa presiunea pietii sa scada preturile.

Offtopic: la noi ar trebui importat tot: politicieni, politisti, profesori, pensionari (iar reptilele noastre comuniste ar trebui duse la zoo sau la abator).

#22
Stann

Stann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.12.2007

View Postdaedalus_hammer, on Jan 4 2008, 19:25, said:

Eu zic sa importati nu numai ulei, la noi in Babuineea foarte multe produse alimentare sunt de 2-3 ori mai scumpe ca in afara; sper totusi(de fapt sunt convins, orice minune dureaza doar 3 zile, degeaba te sfatuia cineva sa nu dai ponturi) sa se prinda si altii, sa aduca si altii si asa presiunea pietii sa scada preturile.

Offtopic: la noi ar trebui importat tot: politicieni, politisti, profesori, pensionari (iar reptilele noastre comuniste ar trebui duse la zoo sau la abator).
Bine zis frate...  :coolspeak:

#23
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,681
  • Înscris: 13.10.2003
am vazut azi ulei nemtesc intr-un magazin dintr-un en-gross in TM.
pretul: 5 Lei/L.
tinand cont de pretul de achizitie (1,57 Lei/L)=> de trei ori pretul din Germania.
daca scadem toate cheltuielile, tot ajungea la 100% profit.
nu e rau...  B)

apropo, sticlele nu aveau etichete in lb. romana=>un inspector de la OPC putea diminua serios profitul...  -_-

PS. daca aveti nevoie de etichete, trimiteti-mi un PM... eu fabric asa ceva!  ;)

#24
Stann

Stann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.12.2007

View Postradumiki, on Jan 4 2008, 20:02, said:

am vazut azi ulei nemtesc intr-un magazin dintr-un en-gross in TM.
pretul: 5 Lei/L.
tinand cont de pretul de achizitie (1,57 Lei/L)=> de trei ori pretul din Germania.
daca scadem toate cheltuielile, tot ajungea la 100% profit.
nu e rau...  B)

apropo, sticlele nu aveau etichete in lb. romana=>un inspector de la OPC putea diminua serios profitul...  -_-

PS. daca aveti nevoie de etichete, trimiteti-mi un PM... eu fabric asa ceva!  ;)
Daca le si lipesti poate colaboram... eu daca aduc vreau sa le dau la 4,4 Lei - 4,5 lei...depinde de ce cantitae dau

#25
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,681
  • Înscris: 13.10.2003

View PostStann, on Jan 4 2008, 23:46, said:

Daca le si lipesti poate colaboram... eu daca aduc vreau sa le dau la 4,4 Lei - 4,5 lei...depinde de ce cantitae dau

iti dau un aplicator automat ptr. etichete si angajezi un om. :peacefingers:
alta solutie nu prea ai... <_<
in plus iti dau si etichetele: operativitate, calitate si preturi mici, asta ma caracterizeaza!  :P

nici nu ma bagam in discutie daca nu observam profitul pe care vreti sa mergeti...
>100%
pe termen scurt...
la dracu, cred ca e cazul sa imi schimb profilul! :rolleyes:

raman insa si cu fabricuta de etichete. ^_^
fara eticheta e nasol.
nu e nimic, de fapt...  ;)

Edited by radumiki, 05 January 2008 - 00:03.


#26
Scumpicuta

Scumpicuta

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 559
  • Înscris: 27.10.2007
Niste escroci...
Ei cumpara cu 4 centi si il vand mai mult sau egal cu pretul uleiului produs autohton...
Si se mai lauda ca ce avem cu ei, ca il dau ieftin...

Huo, toti speculantii si cei care ii ajuta...

Cel cu etichetele, de ce nu-ti faci reclama acolo unde trebuie ?

#27
XtraVagAnT

XtraVagAnT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 26.06.2005
Da` mataluta de ce nu esti la culcare la ora asta?
Lasa "the big boys" sa discute afaceri ca doar suntem pe forumul de parale & jmenuri nu pe haicinci punct com ;)

PS. @radumiki: Ma intereseaza etichete termice adezive pretiparite 58x43 si alte cateva modele.

#28
Stann

Stann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.12.2007

View PostScumpicuta, on Jan 5 2008, 00:28, said:

Niste escroci...
Ei cumpara cu 4 centi si il vand mai mult sau egal cu pretul uleiului produs autohton...
Si se mai lauda ca ce avem cu ei, ca il dau ieftin...

Huo, toti speculantii si cei care ii ajuta...

Cel cu etichetele, de ce nu-ti faci reclama acolo unde trebuie ?
mai tu ori nu sti sa citesti ori ai ceva cu uleiul comestibil... cred ca ai baut prea mult cand erai mica sau ceva de genu... am mai spus pe forum ca il iau la 45 de centi45 sa iti fie clar... si ce te tot bagi tu in afacerile altora... daca il luam la 4 centi cum zici tu amu eram si io ca "Becali" cred... :cursing:

Edited by Stann, 05 January 2008 - 00:48.


#29
Stann

Stann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.12.2007

View Postradumiki, on Jan 4 2008, 23:59, said:

iti dau un aplicator automat ptr. etichete si angajezi un om. :peacefingers:
alta solutie nu prea ai... <_<
in plus iti dau si etichetele: operativitate, calitate si preturi mici, asta ma caracterizeaza!  :P

nici nu ma bagam in discutie daca nu observam profitul pe care vreti sa mergeti...
>100%
pe termen scurt...
la dracu, cred ca e cazul sa imi schimb profilul! :rolleyes:

raman insa si cu fabricuta de etichete. ^_^
fara eticheta e nasol.
nu e nimic, de fapt...  ;)
Lasa ca pe langa noi traiesti si tu cu fabricutza ta... si apropo cat costa aplicatorul? ca mar interesa..

#30
fezo

fezo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,762
  • Înscris: 16.07.2007
pentru 45 centi/L as aduce in cisterne, pe cale ferata, acest ulei si as folosi in loc de motorina ca biodiesel.

#31
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postfezo, on Jan 6 2008, 16:44, said:

pentru 45 centi/L as aduce in cisterne, pe cale ferata, acest ulei si as folosi in loc de motorina ca biodiesel.
nu merge ca macane.

#32
kin3zu78

kin3zu78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 10.11.2007
si avantajul cumparatorului final unde este ?? Tu il dai la 1,25 eur / 1l = ~ 4.5 ron , vanzatorul final trebuie s acastige si el ceva ( minim 0,5 ron /1l ) si tot la 5 ron - 5,3 ron /1l ajungi . Eu ca si client nu vad de ce as cumpara un ulei despre care nu stiu nimic in locul celui traditional testat deja ????!!!!


Adaosul comercial este prea mare:

0,45 eur = 1 l
transportul unei sticle = 0,10 eur
eticheta + avize = 0,2 eur /sticla

ajungi la un 0,75 si daca il vinzi cu 1 eur la 20 de tone ai un castig frumusel de 5000 euro care nu sunt de ici de colo. Eu asa as proceda

#33
Stann

Stann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.12.2007

View Postkin3zu78, on Jan 6 2008, 19:22, said:

si avantajul cumparatorului final unde este ?? Tu il dai la 1,25 eur / 1l = ~ 4.5 ron , vanzatorul final trebuie s acastige si el ceva ( minim 0,5 ron /1l ) si tot la 5 ron - 5,3 ron /1l ajungi . Eu ca si client nu vad de ce as cumpara un ulei despre care nu stiu nimic in locul celui traditional testat deja ????!!!!


Adaosul comercial este prea mare:

0,45 eur = 1 l
transportul unei sticle = 0,10 eur
eticheta + avize = 0,2 eur /sticla

ajungi la un 0,75 si daca il vinzi cu 1 eur la 20 de tone ai un castig frumusel de 5000 euro care nu sunt de ici de colo. Eu asa as proceda
Poi daca as avea la cine sa dau 20 T odata as da si la 1 euro... dar deocamdata vreau sa aduc cu masina dinaia de 7,5 T.. si nu imi intra in ea 7,5 t Ulei, ca imi intra mult mai putzin... deci e cam nasol Inceputu... si paltesc la stat 16 % impozit... mai i TVA si multe altele...care la prima vedere nu le ia nimeni in calcul... insa cand iei un pix si o foaie si incepi a socoti , vezi ca nu e treaba atat de roz precum pare... :nonobad:

#34
rabbitgmlvl

rabbitgmlvl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.01.2008
Great article! We provide you 10% discount for all packages and services on our website during the holiday, and will provide more promotion these days. Besides,we also want to buy gold from you! Every server is OK. In the end, have you imagined that there is power leveling for tree before?Now it happens on www.gmlvl.com 12 hours Free!!!
wow power leveling

#35
Stann

Stann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.12.2007

View Postrabbitgmlvl, on Jan 7 2008, 03:04, said:

Great article! We provide you 10% discount for all packages and services on our website during the holiday, and will provide more promotion these days. Besides,we also want to buy gold from you! Every server is OK. In the end, have you imagined that there is power leveling for tree before?Now it happens on www.gmlvl.com 12 hours Free!!!
wow power leveling
??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? BAN??????

#36
Stann

Stann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.12.2007
Nu mai spui nimic....? kin3zu78?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate