Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu gasesc un topic, un fel de caf...

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Afaceri Cu Ulei Comestibil

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1
Stann

Stann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.12.2007
Buna, As vrea sa aduc din germania ulei comestibil si sa il vand la noi..in germania am pont de unde sa il iau la 45 centi sticla de 1 L , chestia e ca nu stiu daca pot desfasura aceasta activitate si ce o sa imi ceara astia de la noi..(tre etichetate sticlele?) ce tre sa fac, cum sa incep... Detin banii necesari, transport si am si o firma... dar nu stiu cum sa incep si pe cine sa intreb.. asa ca daca e cineva care se pricepe va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi!
Va multumesc Anticipat!

#2
rapitorTM

rapitorTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 04.02.2003
adu/le fara sa mai intrebi pe nimeni nimic.
Eu am adus in TM si am avut vanzari f bune.
Lasa partea legala...   nu esti nici primul, nici ultimul...
Fa ce trebuie sa faci, asta daca ai o piata de desfacere cat de cat
organizata, sa nu fii nevoit sa apelezi la terti.
bafta

#3
Stann

Stann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.12.2007
Da stiu ce zici... dar vreau sa fac in cantitati MARI... ca as avea unde sa bag... asta e problema... Si apropo ai adus mult? cam cat merge sa dau sticla ..? please mai multe info! mercy!

Edited by Stann, 19 December 2007 - 01:26.


#4
Stann

Stann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.12.2007
Nu mai stie nimeni nimic...? inseamna ca afacerea e super tare...

#5
luci2001

luci2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 27.05.2007

View PostStann, on Dec 19 2007, 01:04, said:

Buna, As vrea sa aduc din germania ulei comestibil si sa il vand la noi..in germania am pont de unde sa il iau la 45 centi sticla de 1 L , chestia e ca nu stiu daca pot desfasura aceasta activitate si ce o sa imi ceara astia de la noi..(tre etichetate sticlele?) ce tre sa fac, cum sa incep... Detin banii necesari, transport si am si o firma... dar nu stiu cum sa incep si pe cine sa intreb.. asa ca daca e cineva care se pricepe va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi!
Va multumesc Anticipat!
Salut!
Ma numesc Lucian si sunt din arad.
Sunt interesat de ceea ce poti importa, uleiul respectiv este imbuteliat in sticle?

#6
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

View PostStann, on Dec 18 2007, 12:04, said:

Buna, As vrea sa aduc din germania ulei comestibil si sa il vand la noi..in germania am pont de unde sa il iau la 45 centi sticla de 1 L , chestia e ca nu stiu daca pot desfasura aceasta activitate si ce o sa imi ceara astia de la noi..(tre etichetate sticlele?) ce tre sa fac, cum sa incep... Detin banii necesari, transport si am si o firma... dar nu stiu cum sa incep si pe cine sa intreb.. asa ca daca e cineva care se pricepe va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi!
Va multumesc Anticipat!
Tu chiar nu poti sa tii anumite ponturi pentru tine si sa te interesezi fara sa faci valuri?Si uite asa o sa devina importul de ulei sport national cu a devenit si adusul masinilor!

Si da, iti trebuie eticheta in limba romana! Daca vrei sa aduci mult, vorbesti cu producatorul sa traduca in romana informatiile importante de pe eticheta!

Edited by kos_funny, 30 December 2007 - 08:30.


#7
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
la fiecare lot trebuie sa-i faci analize. certificatul de analize trebuie sa-l dai la fiecare revanzator final.
trebuie eticheta cu termen de valabilitate, cand incepe , cand se termina, ce tip de ulei e, ce standard, continut de grasimi s.a., instructiuni de depozitare, etc.
vezi ca prin spania au murit vreo 45 de oameni din cauza uleiului acum vreo 2 ani, e bine sa te protejezi cat de cat.

Edited by Quantum, 30 December 2007 - 08:35.


#8
Stann

Stann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.12.2007
Pentru Kos Funny... tre sa iti spun ca nu oricine poate sa aduca la pretul de 45 de centi petul de 1 L ceea ce face sa nu fie accesibila la toata lumea aceasta afacere... in fine bine ai spus tu ce ai spus... Va multumesc mult!

#9
Stann

Stann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.12.2007

View Postluci2001, on Dec 30 2007, 07:32, said:

Salut!
Ma numesc Lucian si sunt din arad.
Sunt interesat de ceea ce poti importa, uleiul respectiv este imbuteliat in sticle?
Da e imbuteliat in PET de 1 L si mai am o oferta pentru tine... pet de 1 L ulei comestibil din Soia la pret de 1,25 euro adus direct la tine in arad si cu eticheta tradusa la cantitati MARI fac reducere de 5 centi!

#10
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

View PostStann, on Dec 30 2007, 13:13, said:

Pentru Kos Funny... tre sa iti spun ca nu oricine poate sa aduca la pretul de 45 de centi petul de 1 L ceea ce face sa nu fie accesibila la toata lumea aceasta afacere... in fine bine ai spus tu ce ai spus... Va multumesc mult!
Atunci sa dau un pont!
In Spania e mai ieftin ca in Germania si poti ajunge mult mai usor la producator!

#11
Stann

Stann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.12.2007
Mercy de pont dar daca il iei tu la 45 de centi di Spania... Te Felicit!

#12
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
iti dau eu la 0,4 cantit min 4 tiruri.

#13
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

View PostStann, on Dec 31 2007, 06:46, said:

Mercy de pont dar daca il iei tu la 45 de centi di Spania... Te Felicit!
Nu pentru tine era pontul, ci pt toti cei interesati!
Acolo e 50-60 centi in magazin, deci poti fi sigur ca il gasesti usor en gross la 45!

#14
Stann

Stann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.12.2007
Sa lasam vorba si sa facem Fapte...adica afaceri!

#15
Scumpicuta

Scumpicuta

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 559
  • Înscris: 27.10.2007
Aduceti voi toate porcariile lor, si oamenii mor pe capete din diferite motive...

#16
Nigel

Nigel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 24.08.2005
Mda, probabil că doar eticheta este cu floarea soarelui, înăuntru...

#17
Stann

Stann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.12.2007
Hai lasa-ma... tu crezi ca Nemtii se joaca...adica nu vand ei porcarii, fie ele chiar si foarte ieftine... si nu am auzit sa moara la noi oameni din cauza uleiului comestibil adus dinafara...mai degraba mor de foame... Eu doar ofer preturi Bune si castig sa imi iau si eu un BMW seria 5 ca de seria 3 m-am cam saturat... EEE glumeam...vreau sa spun ca nu fac nimic rau cu chestia asta...nu oblig pe nimeni sa cumpere ci doar ofer preturi mici! :surprise:  :first:

#18
Stann

Stann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.12.2007

View PostQuantum, on Jan 1 2008, 12:32, said:

iti dau eu la 0,4 cantit min 4 tiruri.
Apoi cre ca glumesti... nu? ce nu ai zis si tu macar de la 8 tir in sus... poate faceam o afacere...dar asa...nu ma bag...

Edited by Stann, 04 January 2008 - 01:15.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate