Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Totul despre Ryanair

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4181 replies to this topic

#3151
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,527
  • Înscris: 07.04.2005
Tipic RyanAir... s-au tot tras pe cur sa plateasca... poate poate scapam.

[...] in contul unei datorii de o jumătate de milion de euro.

Nu ar fi fost o problemă să plătească, dar s-a ambiţionat să nu o facă, aşa că şi francezii au vrut să arate ce pot.

La 24 de ore de la incident, francezii şi-au recuperat banii şi au ridicat sechestrul pus asupra avionului.

https://www.digi24.r...ranceze-1029872

#3152
lls869

lls869

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 21.07.2011
Au primit ajutoare de stat de la...''franceji'' Posted Image (practica intalnita des dar nescrisa a irlandezilor) si acum si-au dat seama ca au facut-o de mamaliga. Au si francezii Doreii lor...Posted Image Posted Image

#3153
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006

View Postlls869, on 07 noiembrie 2018 - 20:24, said:

Arata bine noile avioane, m-am ''dat'' si eu cu unul pe ruta Bergamo-Lanzarote(lumina ambientala care se schimba in functie de lumina zilei, loc la picioare mai mare, noua deschidere a compartimentului pt bagaje de mana, motoare mai economice si mai silentioase). Numai ca dupa recentul incident Lion Air, se pare ca prea multa tehnologie ...strica. Boeing va emite o avertizare privind B737 MAX. Cum Ryanair este unul din marii clienti din Europa ai gigantului american, e de vazut cum vor evolua lucrurile/comenzile...

Ryanair inca nu are nici un 737 MAX.
Ai mers cu un 737 NG cu interior nou, nu cu MAX

https://en.wikipedia..._and_deliveries

In decembrie 2014 Ryanair a comandat 100 de bucati 737 MAX 200. Primele vor intra in serviciu in 2019

"In September 2014, Boeing launched a high density version of the 737 MAX 8, the 737 MAX 200, named for seating for up to 200 passengers in a single-class high-density configuration with slimline seats; an extra exit door is required because of the higher passenger capacity. Boeing states that this version will be 20% more cost efficient per seat than current 737 models, and will be the most efficient narrow-body on the market when delivered, including 5% lower operating costs than the 737 MAX 8. Three of eight galley trolleys are removed to accommodate more passenger space. A 100 aircraft order with Ryanair was completed on December 1, 2014. It is to enter service in the second quarter of 2019."

Edited by cattavencu, 11 November 2018 - 11:14.


#3154
lls869

lls869

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 21.07.2011
Da, ai dreptate, chapeau bas, scuze pt informatia eronata postata

#3155
aspectbs

aspectbs

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.11.2017
Buna ziua. O intrebare: a zburat cineva doar cu un rucsac ca bagaj de mana? De ex rucsacul de laptop e mai lat decat cei 40 cm. Are spre 48 cm. Oare este o problema? Multumesc frumos.

#3156
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 20.03.2009
Am zburat eu doar cu un ghiozdan, dar se incadra in dimensiuni. Nu i-am vazut sa se uite la el vreo secunda macar, pe ei ii intereseaza cel pe roti si daca ai sau nu priority. Poti sta linistit/a as zice, oricum il pui sub scaun, ori chiar in compartimentele de deasupra capului in cazul in care sunt putini cu priority.

#3157
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010
Geanta mea de laptop este un pic mai mare decât dimensiunile standard. Dar niciodată nu sau legat de el. Și îl pun sus în compartiment,nu au comentat că de ce nu este sub scaun.

#3158
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001
Teoretic ghiozdanul se masoara in suportul respectiv de la imbarcare, dar un ghizdan fiind pliabil nu va avea probleme, fiindca va incapea.

#3159
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010
Eu de cand calatoresc cu Ryanair inca nu am vazut sa foloseasca standul de verificat dimensiune bagaj.  Eu zbor destul de des pe ruta Timisoara-Bucuresti-Timisoara.

#3160
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006

View Postferibalint, on 13 noiembrie 2018 - 19:27, said:

Eu de cand calatoresc cu Ryanair inca nu am vazut sa foloseasca standul de verificat dimensiune bagaj.  Eu zbor destul de des pe ruta Timisoara-Bucuresti-Timisoara.

Bucuresti - Timisoara 6,55 euro in decembrie.

Imbatabil.

Attached Files


Edited by cattavencu, 14 November 2018 - 12:31.


#3161
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,527
  • Înscris: 07.04.2005
Promo pana la miezul noptii (UK time banuiesc).

Din 8ianuarie incolo pretul pt Bucuresti -> Timisoara e 8euro (n-am vazut niciodata pana acuma sunb 9.99 Posted Image )

Attached Files



#3162
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010
Taxiul din Timisoara până la aeroport este mai scump decât un zbor Timișoara - București...


#3163
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
Oferte zdravene la 5 euro:

Preturile sunt cu plecare din Bucuresti, insa puteti verifica si cu plecare dintr-un alt oras din Europa, reducerea e in toata reteaua Ryanair.

De pilda Berlin-Billund si Berlin-Palma de Mallorca la 2 euro zborul.

Attached Files


Edited by cattavencu, 19 November 2018 - 16:38.


#3164
lls869

lls869

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 21.07.2011
Pacat ca nu au zbor direct, din Bucuresti/Romania catre o destinatie cu muuult soare(Palma de Majorca, Canare, Maroc) dar sunt bune si cele spre Cipru sau Grecia...

#3165
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,527
  • Înscris: 07.04.2005
Inca o promotie la bilete valabile azi 20noiembrie, zboruri incepand de la 5euro.

Attached Files



#3166
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
Mergeti la "Planifica", apoi alegeti "Fare finder/Cauta tariful" si alegeti dintr-un punct anume catre toate destinatiile (la "Catre" lasati "oriunde/anywhere":

https://www.ryanair....zboruri-ieftine

Edited by cattavencu, 20 November 2018 - 12:37.


#3167
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Unele-s chiar exagerat de ieftine, Memmingen-Fez/Palma/Brindisi 9,7€ dus intors, sau Frankfurt Hahn - Malaga 5,84€ dus-intors in decembrie :))

#3168
lls869

lls869

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 21.07.2011
Intr-adevar, ieftine, dar nu pentru mine...cum ajung eu in Menningem ca sa beneficiez de oferta? :-) Din Buresti au zboruri ieftine catre Paphos, Atena, Charleroi, etc, dar numai pentru plecari in decembrie si numai cu bagaj mic

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate