Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Probleme CD changer

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ldanro

ldanro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 09.08.2004
Am cumparat de curind un cd changer kenwood KDC C660, ce-i drept defect. Am reusit sa-l fac sa functioneze dar are o mica problema: nu recunoaste discurile facute pe calculator, cu cele de pe piata ( alea cu eticheta chipurile originale ) merge struna.
Pot sa spun ca am incercat toate posibilitatile sa fac un disc, am scris cu 1X 2X 4X 8X am incercat si pe alt calculator ca ziceam ca e writer-ul de vina, DEGEABA nu vrea si pace.
Ce pot sa fac in acest caz ????

#2
softeam

softeam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 26.03.2003
Nimica. Asa e el, poate un model vechi... Sau poate e mult prea uzat...

#3
mister_rf

mister_rf

    freelancer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 22.10.2002
Si eu cred ca poate fi de la blocul optic. Se mai poate incerca si o curatare a acestuia.  :)

#4
ldanro

ldanro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 09.08.2004
L-am curatat si l-am reglat (am reglat puterea optica in timp ce "cinta" discul pentru o auditie clara si sensibilitate cit mai mica la socuri mecanice)  cit s-a putut. Nu vrea.
Totusi ma gindeam sa incerc sa scriu pe blancuri speciale pt. audio si sa folosesc cd-uri de 650Mb si nu de 700Mb

#5
ldanro

ldanro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 09.08.2004
mister_rf daca stii vreo metoda de curatare a blocului optic te rog sa-mi spui ca eu deja m-am blocat; m-ar interesa o curatare in profunzime nu doar stergerea lentilei de deasupra
THX

#6
mister_rf

mister_rf

    freelancer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 22.10.2002
Solutii sau propus si pe alte site-uri, de exemplu aici.

#7
ldanro

ldanro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 09.08.2004
Totusi cred ca blocul optic nu are nimci din moment ce toate discurile " cu eticheta " merg fara probleme. Inclin sa cred ca e vorba de mediu de ardere sau felul de srciere pt discurile audio sau poate vorba lui softeam e un model mai vechi ( fabricat in 1997 )

#8
ldanro

ldanro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 09.08.2004
Ezista o esplicatie : That is why some car CD Changers only play certain brands. While others play them all. A brand like Pioneer doesn't seem to have any troubles playing any CD brand, but Kenwood for example only plays certain brands! This is also type depended.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate