Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Cursurile EUROCOR

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
muscarul

muscarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 07.11.2003
le-ati incercat?
pe diploma scrie ca snt avizate de Ministerul Educatiei si Cercetarii?
v-au ajutat la angajare?
ce parere aveti despre ele?are rost sa ma apuc?

#2
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003
Eu le-am cerut candva sa imi trimita oferta de cursuri Microsoft care se fac la ei. Prima data am primit cu totul altceva, mai tarziu au venit si cele care trebuia. Din cauza ca nu imi convenisera nu m-am inscris. Dupa o luna vine alt plic cu texte de genul credeam ca intr-adevar sunteti interesat si majoritatea care le-au cerut sunt deja inscrisi bla...bla...bla...Am avut impresia ca am scapat de ei dar ulterior am mai gasit in cutia postala de vreo 5 ori alte oferte, nesolicitate.....erau ca spamul dar nu pe email :D
Personal nu am incredere intr-o firma care procedeaza asa....

#3
muscarul

muscarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 07.11.2003
hai mai fratilor, nu a studiat nimeni la ei???

#4
kopu

kopu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 09.02.2004
Eu fac acum un curs de germana si sunt multumit... Tu cam ce curs vrei sa faci?

#5
muscarul

muscarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 07.11.2003
eu vreau s afac management financiar si, poate marketing. nu stii pe nimeni care a terminat un curs la ei? pana la urma sunt recunoscuti de Ministerul Ed. si Cercet.?

#6
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Revin si eu, o aflat cineva de mai multe chestii referitoare la Eurocor? Au vreo valoare diplomele alea?

#7
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View PostAlexIP, on Sep 6 2006, 22:34, said:

Revin si eu, o aflat cineva de mai multe chestii referitoare la Eurocor? Au vreo valoare diplomele alea?
Bineinteles ca au! Sunt acreditate de Ministerul Educatiei si Cercetarii, eu am facut cursul de "Germana pentru incepatori" in liceu, in 1999, iar la sfarsit mi s-a eliberat o diploma bilingva romano-engleza.
Curs engleza pentru avansati: 16 caiete x 28.5 lei +16 casete/CD-uri x 8 lei
Curs relatii publice si comunicare: 12 module x 37.5 lei/modul
Curs de calculatoare pentru certificare europeana: 14 module x 36.5 lei/modul
Tempo-ul de lucru indicat este de 1 modul/luna
Aveti reducere 10% la comanda intregului curs. Mai multe detalii pe:
http://www.eurocor.r...i.php?pageid=27

#8
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View Postmuscarul, on Aug 21 2004, 22:17, said:

eu vreau s afac management financiar si, poate marketing. nu stii pe nimeni care a terminat un curs la ei? pana la urma sunt recunoscuti de Ministerul Ed. si Cercet.?

"Certificate
Odata cu expedierea ultimului pachet de curs, veti primi si testul de evaluare finala a cunostintelor. Recapitulati intreaga materie de curs, rezolvati testul si trimiteti-l pe adresa Eurocor pentru a fi corectat de catre profesorul dumneavoastra personal. Calificativele obtinute pot fi: foarte bine, bine, suficient sau insuficient (stabilite in functie de punctajul realizat). In cazul in care veti primi calificativul "insuficient", va vom trimite o alta varianta a testului final. Dupa promovarea acestui test, veti primi Certificatul de absolvire Eurocor.
Absolventii nostri pot participa la un program suplimentar fata in fata, de scurta durata, organizat de catre EUROCOR, la sfarsitul caruia, in urma examinarii finale, se obtine un Certificat de absolvire emis impreuna cu Ministerul Muncii."   de pe site-ul eurocor

la final vi se da un certificat de absolvire care e cam frectie la picior de lemn
indicat ar fi sa faceti si cursul suplimentar pentru acel certificat emis de min muncii
toate cele bune!

#9
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Salut,
Vreau sa fac cursul de germana incepator si ma intereseaza cam la ce nivel se ajunge; adica poti purta o conversatie in germana fara prea multe probleme sau trebuie sa fac si cursul de intermediar? Ma intereseaza ca e mult mai bine sa stii limba bastinasilor decat sa-i chinui pe bietii oameni cu engleza si dupa ce fac facultatea poate gasesc si eu ceva de munca prin Germania/Austria/Cehia/Elvetia/etc.

#10
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Nimeni? :huh:

#11
Claudia75

Claudia75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 18.12.2006

View Postmwlambo, on Mar 20 2008, 16:03, said:

Salut,
Vreau sa fac cursul de germana incepator si ma intereseaza cam la ce nivel se ajunge; adica poti purta o conversatie in germana fara prea multe probleme sau trebuie sa fac si cursul de intermediar?

Din pacate, nu cred ca o sa inveti sa conversezi dupa aceste cursuri. Eu ti-as recomanda si un ghid de conversatie pe langa aceste cursuri.

#12
kopu

kopu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 09.02.2004

View Postmwlambo, on Mar 20 2008, 15:03, said:

Salut,
Vreau sa fac cursul de germana incepator si ma intereseaza cam la ce nivel se ajunge; adica poti purta o conversatie in germana fara prea multe probleme sau trebuie sa fac si cursul de intermediar? Ma intereseaza ca e mult mai bine sa stii limba bastinasilor decat sa-i chinui pe bietii oameni cu engleza si dupa ce fac facultatea poate gasesc si eu ceva de munca prin Germania/Austria/Cehia/Elvetia/etc.


Am facut si eu acum ceva multi ani cursul de germana la EUrocor. Ca si baza te ajuta in sensul ca-ti sistematizeaza invatarea gramaticii, lexicului de baza etc  - insa daca vrei sa porti o conversatie cat de cat fluent ai muuult mai mult de invatat...

#13
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007
personal nu agreez sistemul Eurocor din mai multe motive (desi am facut 2 cursuri la ei, de ghid turistic si de design interior).
- primul, costul este prea piparat (la urma urmei un profesor corecteaza o tema o data pe luna, asta inseamna 10-15 minute. pretul per curs mi se pare, in conditiile astea prea mare.)
- al doilea, chiar daca aceste cursuri sunt acreditate, un angajator n-o sa ma angajeze ever pe mine cu diploma Eurocor in locul unuia cu facultate in domeniu.
-  al treilea, sa-mi fie iertat, da' o limba straina nu se invata numai citind si facand exercitii. cine vrea sa stie sa converseze are nevoie de profesor face-to-face...
- si ultimul, mai demult am comandat primul curs din modulul Word... cand am rasfoit tematica intregului curs si am vazut ce diluat este - eu deja stiam la vremea aceea cam tot ce ziceau ei acolo ca inveti intr-un an - mi-am zis ca sunt niste neseriosi care nu vor decat sa scoata banu' din buzunarul omului, cu orice pret.

Edited by Dari@, 30 March 2008 - 06:33.


#14
pcmanbv

pcmanbv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 13.03.2008
la pretul ala si 50.000 de module mai bine ma inscriu la un curs organizat local :) poate cursurile de limba sunt ok, dar cred ca mai mult e inselatorie  :)) firmele deja stiu diplomele de la eurocor, duuuuu mai au 100.000 mii de oameni hartie din asta.

#15
gicuta-bucatarul

gicuta-bucatarul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.07.2009
Cursurile del la Eurocor sau altele facute online sau prin corespondenta nu au nici o valoare,sora mea a terminat un curs si cand a vrut sa se angajaeze i-au spus ca diplomele care nu au antetul ministerului muncii si al educatiei si timbru sec de la CNFPA nu au nici o valoare iar astea legale nu se pot obtine in urma unor cursuri online sau prin corespondenta.

#16
MirunaTica

MirunaTica

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 11.01.2016
Eu va recomand cu drag cursurile de limba germana care m-au ajutat sa-mi iau diploma de B2, fiindu-mi necesara pt a profesa ca medic in Germania.

Se vorbeste mult in limba germana si asta m-a ajutat ff mult.

Site-ul este http://cursuri-germana-bucuresti.ro/

#17
AlynutzTigerAtlantic

AlynutzTigerAtlantic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 10.01.2013
Si eu as fi interesat de ele,dar au pretul prea ridicat...iti dai seama ca te ajunge muuuult mai ieftin mai ales sa inveti o limba straina cu un meditator sau sa faci un curs individual de invatare a limbii straine(fara profesor)
Eurocor e doar o afacere din cate am vazut..:)
Cica diplomele se recunosc in tara si in afara dar multi au facultate,licente,master si sigur pe aia ii angajeaza in detrimentul celui care face doar Eurocor,prin corespondenta.
Totusi,daca ai bani si vrei sa inveti ceva,ai o pasiune si nu-ti pasa de ziua de maine ,e bine sa faci la Eurocor.:) dar asa..sa investesti atat pentru  nimic..adica pentru cursuri prin corespondenta nu e recomandat..:) Gasesti alte solutii mult mai ieftine si recomandate.

#18
mariussoft

mariussoft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 23.01.2010
Stie cineva daca cursurile Eurocor sunt sunt autorizate de ANC?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate