Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filmul Netflix nu se vede tot ecr...

Telefon pentru fotografii

Username la inregistrare

Șina ghidaj + lanț Husq...
 Alegere CPU + Motherboard + Memorie

Fara centrale de apartament peste...

Boiler casa vacanta - sistem goli...

program conversie documente EXCEL...
 Problema ștergatoare

Cod CAEN activitati birou

VAG și Renault se gandesc sa...

Bolboroseala circuit apa calda me...
 Ghete calduroase de oras?

programel care sa ajute votul in...

Acte persoana din Anglia

Acumulatori camera de supraveghere

CE Proteine, Aminoacizi ?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

spiriad

spiriad

New Member

• Grup: Members
Salut ! Mi-am facut comanda de creatina Kre-Alcalyn (da vad ca intarzie sa apara  <_< ) si acum doresc sa imi iau si Proteine SI/SAU Aminoacizi, dar nu stiu care sunt cele mai de calitate produse !! La toate reclamele te fac sa crezi ca acela este produsul cel mai bun. Deci am citit ca proteine + carbohidrati (combinatie ce se gaseste in MRP-uri) duce la o oarecare ingrasare (depinde de la individ la individ), si de aceea eu doresc proteina de cea mai buna calitate,ce nu ingrasa ci doar sustine si mareste masa musculara. Adica sa nu mai fie in combinatie cu alte componente sa produca ingrasare sau alte efecte. Am citit ca aminoacizii sunt parte integranta a proteinelor, dar sunt de o mai buna calitate decat proteina pudra, si ca ei(aminoacizii) se asimileaza mai repede ca proteinele.Adica daca ai nevoie de proteine rapid iei o tableta(pastila) de aminoacizi(de altfel ei in marea lor majoritate se gases sub aceasta forma). Este adevarat ? Au proteinele si aminoacizii acelasi rol/efect ?Care sunt mai bune. Dati-mi si mie exemplu de cea mai buna Proteina si cei mai buni Amino acizi pe care ii pot lua (Nu conteaza banii, poa' sa fie si cele mai scumpe, dar pe mine ma intereseaza sa fie cele mai bune). Pot spune ca am 1.90 m inaltime, intre 80 si 85 kilograme , fac sala dupa program bine stabilit si am o alimentatie bogata si variata. Deci care e cea mai buna Proteina sau cei mai buni aminoacizi (that money can buy  :P :lol: ) ????? P.S. : Stie careva daca e normal sa intarzie comanda la creatina comandata de mine ?

ciutacu

ciutacu

Active Member

• Grup: Senior Members

View Postspiriad, on Dec 14 2007, 17:32, said:

Salut ! Mi-am facut comanda de creatina Kre-Alcalyn (da vad ca intarzie sa apara  <_< ) si acum doresc sa imi iau si Proteine SI/SAU Aminoacizi, dar nu stiu care sunt cele mai de calitate produse !! La toate reclamele te fac sa crezi ca acela este produsul cel mai bun. Deci am citit ca proteine + carbohidrati (combinatie ce se gaseste in MRP-uri) duce la o oarecare ingrasare (depinde de la individ la individ), si de aceea eu doresc proteina de cea mai buna calitate,ce nu ingrasa ci doar sustine si mareste masa musculara. Adica sa nu mai fie in combinatie cu alte componente sa produca ingrasare sau alte efecte. Am citit ca aminoacizii sunt parte integranta a proteinelor, dar sunt de o mai buna calitate decat proteina pudra, si ca ei(aminoacizii) se asimileaza mai repede ca proteinele.Adica daca ai nevoie de proteine rapid iei o tableta(pastila) de aminoacizi(de altfel ei in marea lor majoritate se gases sub aceasta forma). Este adevarat ? Au proteinele si aminoacizii acelasi rol/efect ?Care sunt mai bune. Dati-mi si mie exemplu de cea mai buna Proteina si cei mai buni Amino acizi pe care ii pot lua (Nu conteaza banii, poa' sa fie si cele mai scumpe, dar pe mine ma intereseaza sa fie cele mai bune). Pot spune ca am 1.90 m inaltime, intre 80 si 85 kilograme , fac sala dupa program bine stabilit si am o alimentatie bogata si variata. Deci care e cea mai buna Proteina sau cei mai buni aminoacizi (that money can buy  :P :lol: ) ????? P.S. : Stie careva daca e normal sa intarzie comanda la creatina comandata de mine ?
Depinde de la ce firma ai facut comanda. Proteina buna: din zer, cam asa ceva.

allah2

allah2

Member

Ca sa vezi care e mai bun produsul te uiti la compozitie, ingrediente si, preferabil, firma (sa fie una mai cunoscuta si apreciata), nu la reclame.

spiriad

spiriad

New Member

Creatina Kre Alkalyn am comandat-o de pe www.aaefx.ro ! Am auzit ca si la altii a intarziat ! Sa renunt la comanda sau ce sa fac ?

ghebos

ghebos

Member

Mai ai multe de invatat spiriad... ia o carte de culturism si citeste despre alimentatie si antrenament

Trebuie sa intelegeti un lucru: doar cu proteine si/sau aminoacizi NU se creste ! ficatul va transforma aminoacizii in glucoza pentru refacerea glicemiei si a glicogenului muscular dupa antrenament, nicidecum in scop anabolic asa cum ati vrea voi. E nevoie de carbohidrati pentru crestere ! Plus de asta aspectul cantitativ in ceea ce priveste alimentatia si suplimentatia are o importanta covarsitoare ! Calitate fara cantitate e degeaba

Eu zic sa iei fara grija un weight-gainer dupa antrenament. Nu exista riscul sa te ingrasi daca iei o portie serioasa de carbohidrati si proteine dupa antrenament (cu conditia sa fie un antrenament dur si brutal!). Te ingrasi doar daca il iei aiurea in timpul zilei sau, stiu io... inainte de culcare, na :)

geopsi

geopsi

Senior Member

• Grup: Senior Members
uite ce zic io sa iei daca ai bani! amino fuel de la twinlab la 1L. are 3,6 g carbo si 15g proteinta pe portie(+ vitamine si alte nebuneli). asta sigur nu te va ingrasa plus ca se absoarbe repede. io acum folosesc urmatoarea varianta: 50 ml amino fuel + 6 pastile de amino gelcaps( de la prolab) iar mai tarziu(dupa o ora) mai bag 50 ml de amino fuel. prefer sa le iau cu limo sau alt suc. plus ca tot atunci beau si jumatate de l de lapte cu cacao si zahar.
ambele sunt de calitatea cea mai buna dar te si costa.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate