Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

ofer 120 RON pentru o tema de WordPress 2.3.x

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
r3ddr

r3ddr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 29.11.2001
hai ca incet, incet... treadu' asta devine un soi de hartie de muste...


(nu-ti face casa mai frumoasa, dar cel putin reduce din numarul elementelor care bazaie si se "creeaza" pe unde au ocazia)


Quote

sa vedem si noi template-urile pls in viitor sa stim la cine sa apelam

dupa cum vezi, e lucrare de durata. dar am timp :lol:
(o sa fie si screenshot-uri, eventual demo-uri daca apare cineva serios pana la urma)

#38
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006

View Postr3ddr, on Dec 23 2007, 23:47, said:

inteleg ca esti (in curs de a deveni) inginer, asa ca tie o sa-ti "desenez".

1. dau banii doar dupa ce vad un demo functional
2. daca esti mr.jinx ori cu 2 perechi de oo si nu vrei sa pui demo online cu tema lucrata,
ci vrei sa trimiti "screenshot" atunci imi trimiti si un link catre un site serios unde comercializezi
template-uri, ca sunt destui tepari la .RO si vreu sa vad daca esti gurist ori baiat de treaba.


ai inteles 2, ori chiar trebuie sa-ti desenez in paint o diagrama si sa ti-o trimit?  :huh:
ți-a mai zis cineva că ești cam nesimțit?!

îți urez succes în căutarea celui care să-ți facă tema și să o mai și codeze cu 120 ron...

l.e. dacă tot zici că românii sunt neserioși, de ce nu apelezi la străini ?!

Edited by Mr.Jinx, 24 December 2007 - 09:52.


#39
r3ddr

r3ddr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 29.11.2001

View PostMr.Jinx, on Dec 24 2007, 09:47, said:

l.e. dacă tot zici că românii sunt neserioși, de ce nu apelezi la străini ?!

am vazut un template la acelasi buget pentru wordpress 2.3.x (dar la straini)
si alt template gratis pentru o alta platforma de blogging.


o sa apelez la ele daca nu iese nimic de aici  B)

#40
webc

webc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 09.08.2007
Am terminat "pauza"...

View Postr3ddr, on Dec 23 2007, 23:47, said:

esti ...inginer, asa ca ...o sa-ti "desenez"...  mr.jinx ori cu 2 perechi de oo...  destui tepari la .RO... esti gurist ...ai inteles 2, ori chiar trebuie sa-ti desenez in paint o diagrama si sa ti-o trimit?  :huh:

View Postr3ddr, on Dec 23 2007, 23:58, said:

hartie de muste...

View Postr3ddr, on Dec 20 2007, 21:59, said:

...ceva carpeli si copy&paste din poze ...ca lumea e plina d'astia de dau din gura, mai ales la .RO...;
...

Ori schimbati regulamentul sa i se poata raspunde unuia ca asta, asa cum merita, la asemenea mizerii, ori veti ramane cu o medie de 10 replici pe zi, pe toata categoria (10 forumuri ...plus subforumuri). Ori, eventual, dati kick la pomanagii care se sucesc de 5 ori in 3 replici, si per total, cer 7 lucruri diferite!

Si mai ales, cu tupeul de a pretinde

View Postr3ddr, on Dec 23 2007, 13:05, said:

...un demo operational pe un sit al ori sub controlul webmasterului  B)
Ca avem de primit ... :tooth: "prin transfer bancar", sau "daca se vrea" :harhar:, ..."moneybookers"

:curse:

Edited by webc, 24 December 2007 - 12:17.


#41
r3ddr

r3ddr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 29.11.2001

View Postwebc, on Dec 24 2007, 12:13, said:

Am terminat "pauza"...

sa inteleg ca ai teminat pagina personala a juniorului care avea nevoie de CSS (plus altele)
unde te-ai oferit sa lucrezi gratis, ori ai dat cu gura pe acolo ca si pe aici?  :thumbdown:

#42
victorsd

victorsd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 17.01.2006

View Postwebc, on Dec 24 2007, 12:13, said:

Am terminat "pauza"...

...

Ori schimbati regulamentul sa i se poata raspunde unuia ca asta, asa cum merita, la asemenea mizerii, ori veti ramane cu o medie de 10 replici pe zi, pe toata categoria (10 forumuri ...plus subforumuri). Ori, eventual, dati kick la pomanagii care se sucesc de 5 ori in 3 replici, si per total, cer 7 lucruri diferite!

Si mai ales, cu tupeul de a pretinde
Ca avem de primit ... :tooth: "prin transfer bancar", sau "daca se vrea" :harhar:, ..."moneybookers"

:curse:

Iti recomand sa folosesti un site de freelanceri, eu folosesc rentacoderdotcom
Aici vad ca baietii fac misto, cred ca vrei ceva serios.
Iti faci card cu plati online (probabil are vreun cunoscut), iti faci cont de buyer, citesti regulile si ceri un template de Wordpress, original, cu toata grafica facuta de designerul care liciteaza. Ceri si implementarea designului in cod, sau faci 2 licitatii.
O scoti sub 50$ cu totul, fara mare stres. Pune deadline mic, vezi ce referinte au baietii care liciteaza.
Nu accepta munca pana cand nu vezi ca iti merge templateul si pana nu faci o oarecare verificare pe siteurile de templateuri, sa fie originala munca.
Sau gasesti pe cineva care sa faca designul (logo, imagini, butoane, layout, ce ai nevoie) si ma angajezi sa iti fac implementarea in PHP, dar DOAR PE RENTACODER, nu am cum sa primesc banii altfel si, sincer, nu am incredere sa iti trimit fisierele pana nu vad ca sunt banii in escrow la rentacoder. Ar veni vreo 25$ partea mea.
Despre escrow da un "define escrow" pe google, sa vezi mai multe.
Spor.

#43
r3ddr

r3ddr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 29.11.2001

View Postvictorsd, on Dec 24 2007, 13:05, said:

ma angajezi sa iti fac implementarea in PHP, dar DOAR PE RENTACODER, nu am cum sa primesc banii altfel si, sincer, nu am incredere sa iti trimit fisierele pana nu vad ca sunt banii in escrow la rentacoder. Ar veni vreo 25$ partea mea.

merci de sfat! poate o sa incerc si pe rent a coder
(lasa te rog id-ul tau de rentacoder pe PM ori chiar aici)


(poate mai vor si altii sa apeleze la tine)

#44
webc

webc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 09.08.2007
Te milogesti pe aici, inca de pe 13 Dec. <{POST_SNAPBACK}> -faceti-mi, dati-mi, aratati-mi..., iar cand ai vazut ca nu-ti gasesti fraieri, ai inceput sa jignesti: "tu poti sa iei o pauza..." <{POST_SNAPBACK}> si celelalte... <{POST_SNAPBACK}>

Nu eu, ci altii au...

View Postr3ddr, on Dec 24 2007, 13:00, said:

dat cu gura pe acolo ca si pe aici?  :thumbdown:
asa ca vezi tu unde e topicul "juniorului" cu "pagina personala"... (probabil, ca a fost cea mai buna solutie -cred ca nu mai fusese de mult pe topicuri asemenea densitate de jigniri per replica...)

...

View Postvictorsd, on Dec 24 2007, 13:05, said:

...sincer, nu am incredere sa iti trimit fisierele pana nu vad ca sunt banii in escrow la rentacoder.
Pai, parca spuneai ca "baietii fac misto"...?!

"Spor" si bafta de cei "25$ partea" ta! (Oricum, n-am ce zice..., l-ai scos bine pe @r3ddr, -fara putin $100...  :thumbup: )

Edited by webc, 24 December 2007 - 17:42.


#45
r3ddr

r3ddr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 29.11.2001

View Postwebc, on Dec 24 2007, 17:19, said:

Te milogesti pe aici

am senzatia ca incepi sa intinzi coarda


cum nu am de gand sa trimit threadul asta unde ai reusit tu sa-l trimiti pe celalalt in loc sa muncesti si
sa te tii de promisiune o data ce ti-a scapat pasarica pe gura. asa ca iti propun sa vizitezi alte threaduri,
aici ajutorul si prezenta ta nu mai sunt binevenite  :nonobad:

#46
webc

webc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 09.08.2007

View Postr3ddr, on Dec 24 2007, 22:48, said:

am senzatia...
Omule, cred ca e randul tau sa iei ..."pauza"! For good... E Ajunul CRACIUNULUI!

Ti-am dat 3 adrese cu sute de templates WordPress. Puna mana si plateste daca vrei sa faci placere doctoritei tale, nu astepta

View Postr3ddr, on Dec 23 2007, 13:05, said:

demo operational pe un sit al ori sub controlul webmasterului  B)
ca o sa ne dai tu ..."paypal" sau "moneybookers". Ti-a spus si @Mr.Jinx ca nu merge asa, ti-a confirmat si @victorsd...

Sa iti amintesc ca tu ai inceput sa intinzi "coarda" inca de pe aici -Post #36...?!
@Mr.Jinx te-a lasat in pace, pentru ca nici tu nu i-ai mai zis nimic, dar pe mine vad ca ma provoci in continuu...

Eu nu am facut absolut nimic pentru "threadul" ala. Chiar imi era indiferent daca ramanea acolo... Altii au luat masuri, sensizati probabil de vizitatorii ulteriori ai topicului.

Nu am avut cum sa ma tin "de promisiune" deorece tipul acela nu m-a contactat in nici-un fel -PM, mess, etc... Eu nu ma rog de nimeni sa-mi dea lucrari pentru ..."portofoliu". Si probabil ca tipul acela nici n-a mai intrat pe topic inca de la primele replici care le-a primit acolo...

Eu vizitez doar topicurile din 2-3, max. 4 forumuri care ma intereseaza, dar am observat ca tu esti cel care ai inceput sa "sa vizitezi alte threaduri" si sa dai replici la ..."palmares", fara sa ai vreo treaba cu subiectele respective...

:nonobad: :nonobad:

Hai CRACIUN Fericit la toata lumea (chiar si tie...  :P )! Si pace...

Edited by webc, 25 December 2007 - 00:26.


#47
victorsd

victorsd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 17.01.2006
rabdare si tutun si la multi ani ...
de ce cer doar 25 de dolari webc?
pentru ca e concurenta mare pe Rentacoder.
concurenta mare pentru (culmea!) munca multa si de calitate.
fac un ban, implementarea in cod imi ia maxim 2 ore pentru un template "normal" facut .psd
iar daca nu i-l fac eu, i-l face un indian cam tot pe suma asta.
ce facem, exportam valuta?

#48
webc

webc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 09.08.2007

View Postvictorsd, on Jan 4 2008, 00:48, said:

de ce cer doar 25 de dolari webc?
Scuze, tot nu inteleg de ce m-ai adus (-pe mine si pe tot topicul asta...) din nou in top...!?
Eu nu am facut nicio apreciere despre cat ai cerut tu, ideea era ca totalul la care iesea pe varianta ta era cu mult peste cat ii cerusem eu... Si nici asa nu ii convenea! Daca ai luat tu jobul, --OK, fi iubit! (Fiecare lucreaza pe cat il ...aranjeaza, desigur.)

_______________________________
Si scuze inca odata, daca tu mentionezi "implementarea in cod ...pentru un template "normal" facut .psd", cred totusi ca nu ai facut (inca...) adaptarea, configurarea, personalizarea, etc... unei platforme WP. Iar daca mai zici si 2 ore, atunci nu mai ..."cred", --sigur nu ai facut!

#49
ralcr

ralcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 03.07.2007
tare topicul. ma mai recreez si eu dupa o vacanta.

#50
r3ddr

r3ddr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 29.11.2001
update

n-am mai avut timp de proiectelul asta  <_<

o sa migrez pe MT (not media temple B)) ca sunt teme destule si una chiar fainutza :wub:

[de asemenea nici una din ofertele de mai sus nu mai e valabila | strang ban la cioarap si merg la profesionisti :lookoflove: ]

Edited by r3ddr, 08 February 2008 - 09:25.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate