Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

In ianuarie Daewoo opreste productia la Matiz

- - - - -
  • Please log in to reply
107 replies to this topic

#55
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006

View Postturbo trabannt, on Dec 12 2007, 14:04, said:

tu esti frate cu basarab?  :o


Nu stiu cine e basarab!

era doar o opinie

D´asta se numeste forum ca sa-mi spun opinia ! ...

ms :)

#56
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,430
  • Înscris: 08.12.2006
Probabil ca nu stiai ca maty a fost una dintre cele mai premiate masini, nu-i asa?

#57
alexshelby427

alexshelby427

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 30.05.2006

View Postcloschkutza, on Dec 12 2007, 23:20, said:

Probabil ca nu stiai ca maty a fost una dintre cele mai premiate masini, nu-i asa?

Zi-mi si mie 5 premii internationale !  :lol:

#58
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,430
  • Înscris: 08.12.2006
1."Best Small Car of the Year" from BBC TV's Top Gear program in the United Kingdom.
2.The program's magazine followed by declaring the Matiz "Best Value Car" in Britain.
3.The British magazine Auto Express named it "Best Small Car" in the magazine's used-car awards.
4.In 1998 the Matiz was named "Best Small Car" by the Italian Automobile Test Institute and readers of the world's largest automobile publication, Quattroruote.
5.Auto Motor und Sport, chose Daewoo's Matiz as one of the top three car brands after a survey of consumers in 13 European countries.
6.The Matiz was also the winner in the small cars segment at "The World's Most Beautiful Automobile of 1998"

Uite, ai 6 distinctii.

Si da, Matizul a fost desenat de Giorgetto Giugiaro, ma refer la forma lui initiala(Matiz I).

Edited by closchkutza, 13 December 2007 - 00:01.


#59
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View PostMembruAnonimelby427, on Dec 12 2007, 23:23, said:

Zi-mi si mie 5 premii internationale !  :lol:

Car of the Year 1999 in Kazakhstan  :lol:

#60
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View PostH725, on Dec 13 2007, 00:06, said:

Car of the Year 1999 in Kazakhstan  :lol:
for Logan sau Dacia berlina trasa de 2 martoage a lui borat?  :lol:

#61
alexshelby427

alexshelby427

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 30.05.2006
Mai stiu eu 2 distinctii ale lui "Maty" :

1.Cea mai buna masina craioveana cu motor in 3 pistoane si nume care incepe cu M...

2.Cel mai fiabil Matiz (ma refer la forma lui initiala - Matiz I )

:)

#62
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
"The World's Most Beautiful Automobile of 1998"... fie vorba intre noi, aia care l-au desemnat ori erau beti ori nu se mai vindea alta masina in tara aia.  :roflmaofast:
P.S. alexshelby427 Te pricepi colegul, zic sa brevetezi topurile astea pana nu-ti fura cineva ideea  :thumbup:

Edited by filipxxx, 13 December 2007 - 00:19.


#63
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View Postturbo trabannt, on Dec 13 2007, 00:07, said:

for Logan sau Dacia berlina trasa de 2 martoage a lui borat?  :lol:

logan este 5,000USD Car of the Millennium


View Postfilipxxx, on Dec 13 2007, 00:16, said:

"The World's Most Beautiful Automobile of 1998"... fie vorba intre noi, aia care l-au desemnat ori erau beti ori nu se mai vindea alta masina in tara aia.  :roflmaofast:
P.S. alexshelby427 Te pricepi colegul, zic sa brevetezi topurile astea pana nu-ti fura cineva ideea  :thumbup:

la inceputul anilor '90, toate SA-urile foste fabrici comuniste cumparau trofee de genul steaua de aur a calitatii, asa ca un trofeu de cea mai frumoasa masina nu impresioneaza pe nimeni...

Edited by H725, 13 December 2007 - 00:48.


#64
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View PostH725, on Dec 13 2007, 00:45, said:

la inceputul anilor '90, toate SA-urile foste fabrici comuniste cumparau trofee de genul steaua de aur a calitatii, asa ca un trofeu de cea mai frumoasa masina nu impresioneaza pe nimeni...
mai , macar titlul de cea mai frumoasa cadita tot il merita.

nu mai fiti rai cu ea ca acu e istorie.

le: sa nu iasa loganu din productie ca plang juma din soferii patriae noastrae fara autostradae.  :P

Edited by turbo trabannt, 13 December 2007 - 00:50.


#65
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
adevarul e ca mi-a placut cind a aparut. am si condus citiva km unul. atit ca nu imi inspira incredere stabilitatea la viteza...

in 2007 o masina fara airbag (matiz 1 vindut in UE avea airbaguri) si cu ratingul ei de securitate nu mai trebuie fabricata...

Edited by H725, 13 December 2007 - 00:55.


#66
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,430
  • Înscris: 08.12.2006
Premiul pentru cea mai frumoasa masina(la clasa ei, bineinteles) a fost acordat in cadrul salonului auto de la Milano..deci nu are nici o treaba cu Kazahstan-ul sau mai stiu eu ce din ce aberati aici.
Pe topicul asta se poate "admira" cel mai bine caracterul tipic romanesc.

Apropo de ratingul se securitate: nu este singura masina care se vinde si care are 3 stele la N-cap..dar ce sa-i faci..

Edited by closchkutza, 13 December 2007 - 09:07.


#67
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
3 stele euroncap are din cate stiu eu cu 2 airbaguri frontale. ala din romania are 2 airbaguri?

#68
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,430
  • Înscris: 08.12.2006
Are doar unul.
Una este sa critici o decizie tampita luata de niste oameni cretini si alta este sa spui despre o masina ce si-a dovedit fiabilitatea si care a fost apreciata in tari mai spalate decat romania ca este o mare porcarie, bazandu-te pe niste informatii auzite la metrou. Majoritatea celor ce au scris aici n-au saltat in viata lor capota la unul, dar stiu sigur ei ce probleme au, etc, etc. Asa este romanul, pretentios dom`le. Italienilor, care fac masini "urate" le-a placut, la fel si nemtilor si englezoilor, dar pentru romania nu e bun dom`le, rumanu` s-a nascut cu curul in BMW 750i.

Edited by closchkutza, 13 December 2007 - 09:27.


#69
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
deci masinuta nu are 3 stele euroncap :lol: cat despre comentat aiurea, fara suparare closhcutza da cred ca incepi sa intelegi unele lucruri :lol:

Edited by romaximusro, 13 December 2007 - 09:28.


#70
valeriu.b

valeriu.b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 17.09.2007

View Postcloschkutza, on Dec 13 2007, 09:23, said:

Are doar unul.
Una este sa critici o decizie tampita luata de niste oameni cretini si alta este sa spui despre o masina ce si-a dovedit fiabilitatea si care a fost apreciata in tari mai spalate decat romania ca este o mare porcarie, bazandu-te pe niste informatii auzite la metrou. Majoritatea celor ce au scris aici n-au saltat in viata lor capota la unul, dar stiu sigur ei ce probleme au, etc, etc. Asa este romanul, pretentios dom`le. Italienilor, care fac masini "urate" le-a placut, la fel si nemtilor si englezoilor, dar pentru romania nu e bun dom`le, rumanu` s-a nascut cu curul in BMW 750i.

Tu bei multa cafea, nu?

Eu unul sunt convins ca daca lumea aprecia intr-adevar aceasta masina (asa cum era ea, nu mai conteaza), o cumpara iar fabrica nu mai producea pe stoc, ca in vremurile in care se raportau productii-record, dar nevandute.

Post editat.

Edited by valeriu.b, 13 December 2007 - 10:23.


#71
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,430
  • Înscris: 08.12.2006
Pe asta cu o stea de unde ai scos-o?

#72
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postvaleriu.b, on Dec 13 2007, 10:53, said:

Tu bei multa cafea, nu?

Eu unul sunt convins ca daca lumea aprecia intr-adevar aceasta masina (asa cum era ea, cu o stea NCAP, nu mai conteaza), o cumpara iar fabrica nu mai producea pe stoc, ca in vremurile in care se raportau productii-record, dar nevandute.
sefu, compara cate matizuri s-au vandut cu alte masini din aceeasi gama.

matizul a tinut fabrica din craiova in viata. pentru clasa mini este o realizare.

la o firma unde am lucrat am luat vreo 20 pentru agenti. excelenta masina de oras pt agent. ieftina, consum mic, spatiu cacalau, usor de parcat, piese de schimb garla

in schimb de sparkuri se plangeau de confort interior ( mai mica inauntru) si de consum un pic mai mare. agentii intre spark si matiz alegeau matiz  :o

masinile au fost bune desi calitatea ei scazuse in ultimii ani.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate