Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Earth final conflict by Gene Roddenberry

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
Un serial f fain, care m-a fascinat cand eram mic, cand era difuzat pe prima. Care din cate stiu eu a difuzat doar un sezon sau doua, desi serialul are 5 sezoane. Care am inteles ca sunt destul de interesante din ce am citit pe internet. Serialul e creatia monstrului sacru Gene Roddenberry , cel care ne-a incantat cu star trek. Povestea o gasiti aici: http://en.wikipedia...._Final_Conflict , in esenta e vorba de o rasa numita taelon care gaseste un refugiu pe pamant si care cica pt acest lucru sunt gata sa ajute omenirea. Dezinteresat zic ei, insa nu toti oamenii sunt convinsi de asta, formand o rezistenta care ii are printre ei si pe William Boone, un fel de politai intergalactic :P Daca sunteti nerabdatori sa vedeti care e situatia , povestea episoadelor o aveti aici: http://www.efc.com/episodes/index.html . Nota 10 si pt coloana sonora e excelenta, cu E mare

#2
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,856
  • Înscris: 06.10.2003
Povestea suna promitator, pana la fraza asta:

Quote

The fifth season of the show was a radical departure from the storyline of the previous seasons, with the Taelons being replaced by a new and more openly hostile alien race, a group of energy vampires called the Atavus.
  ;)
...or fi verisori cu wraith-ul din SG Atlantis ....

Plus ca tot dispar caractere si apar altele noi( datorita problemelor din culise ) ...Un fel de "Tanar si nelinistit" arhivat  :lol: ....
Neah, I'll pass ...Poate Adromeda e interesant ....

L.E.: Am citit primele episoade din Andomeda pe imdb.com ....Neinteresante nici ele ....

Edited by shiva, 10 December 2007 - 13:18.


#3
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
nu stiu ce sa zic, eu nu am vazut seriile urmatoare, doar prima serie care m-a impresionat atunci si mi-a placut acum. Ideea e super, povestea asa si asa.. naspa ca unele personaje dispar din cauza actorilor si nu din cauza scenariului initial.. da.. totusi ideea e interesanta , mai ales cu scopurile ascunse pe care le ascund taelonii (despre care nu stiam la momentul cand au difuzat pe prima acum n-ani) :D

#4
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,856
  • Înscris: 06.10.2003
Vad ca pe AXN Sci-Fi se difuzeaza Andromeda de 3 ori pe zi( 2 fiind la ore imposibile )....N-am idee care-i reluare si care nu-i ....

@romaximusro: Cand se difuzeaza Earth: Final Conflict?

Edited by shiva, 10 December 2007 - 13:37.


#5
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
din cate stiu eu sambata , duminica la 23.00

#6
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
genericul filmului, absolut superb

Attached Files



#7
robertino1

robertino1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 08.06.2003

 shiva, on Dec 10 2007, 13:15, said:

...Poate Adromeda e interesant ....
L.E.: Am citit primele episoade din Andomeda pe imdb.com ....Neinteresante nici ele ....

Poti citi toate episoadele, dar iti recomand totusi sa VIZIONEZI macar primele doua serii pentru a realiza daca iti place au ba. Apoi poate vei dori sa vezi si restul de trei. Oricum chiar daca s-a mai dezumflat la seria a 5-a, pentru mine ramane totusi unul din serialele SF preferate.

#8
FloKML

FloKML

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 07.06.2006
Am si eu o intrebare:filmul asta incepe direct cu episodul cand il face pe el membru taelon,sau exista si un episod pilot anterior?Daca da,cum se cheama episodul?

#9
oxyg3n

oxyg3n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 21.09.2006
din cate stiu, nu exista un episod pilot, actiunea incepand cu ep.1, adica cel descris de tine.
serialul este "mortal", pacat de schimburile de actori ... chiar daca pe parcursul sezoanelor, ne mai intalnim cu ei ( cel putin cu cei importanti ).
intr-adevar, sezonul 5 e cam ... ciudat sa-i zic, taelonii disparand aproape complet din scenariu ( cu mici exceptii ).

@shiva : Andromeda este bine de urmarit de la cap la coada. daca stai dupa AXN, nu o sa intelegi mai nimic din serial. la inceput am zis si eu la fel, dar urmarind episoadele in ordine, am prins ideea serialului.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate