Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

se ia lumina!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
43 replies to this topic

#37
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Posttrestie-de-balta, on Dec 8 2007, 11:26, said:

daca n-ar apride bucurestenii lumina 5-10 minute intr-o seara, s-ar duce dracului sistemul energetic.
adica s-ar buli generatoarele.

Esti sigur? Eu nu as baga mana in foc ca s-ar intampla ceva.

#38
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Io bănuiesc că e devină moș crăciun că seara bagă acumulatorii la priză :o
Și în Timișoara e la fel. Cică la RC că repară prin Freidorf. La câți țigani îs pe-acolo mai bine nu-i mai branșează și basta :lol:

Edited by jafpefata, 23 December 2007 - 05:07.


#39
soka norman

soka norman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,978
  • Înscris: 28.05.2006
mie mi se opreste curentul cam o data pe luna,cam in acelasi interval;asta de cativa ani
parca ar fi o ora anume de revizie tehnica
ce ma supara e ca blocul vecin are lumina si la ei nu se intampla asa ceva. <_<

#40
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 07.08.2006
Asta deja sună a teoria conspirației.  De cîte ori am sunat la Electrica mi-a răspuns o tanti amabilă care mi-a explicat care e problema și mi-a dat o estimare, de obicei corectă.  Oricum, curentul se oprește foarte rar; luna asta s-a oprit o singură dată și a ținut sub 1 minut.

#41
floryyn

floryyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,663
  • Înscris: 30.07.2005

View PostStrict, on Dec 23 2007, 11:55, said:

Asta deja sună a teoria conspirației.  De cîte ori am sunat la Electrica mi-a răspuns o tanti amabilă care mi-a explicat care e problema și mi-a dat o estimare, de obicei corectă.  Oricum, curentul se oprește foarte rar; luna asta s-a oprit o singură dată și a ținut sub 1 minut.

Ai fost un norocos ca ti-a raspuns o tanti amabila. Mie mi-a raspuns un nenea nervos si dialogul dintre noi a degenerat rapid intr-un schimb de "amabilitati binevoitoare", stiti voi...cu introduce-mi-as si alte penetrari... :bigwhitegrin:
La mine chiar e conspiratie :angry: pentru ca deja mi s-au parlit 2 hdd-uri dupa intreruperi de curent...e drept ca erau Maxtor dar asta nu cred ca e o scuza pentru Electrica, nu?

Edited by floryyn, 23 December 2007 - 12:20.


#42
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

Quote

În București când se întâmplă așa ceva de obicei e dezastru, sfârșitul lumii, așa prezintă știrea zicică imediat iasă oamenii în stradă cu furcile și topoarele.
la mine s-a oprit in 93453897456387563765 de zile curentu' anul asta si nu au dat nimic la tv (poate pt ca nu aveam curent :) ).

Quote

La mine chiar e conspiratie  pentru ca deja mi s-au parlit 2 hdd-uri dupa intreruperi de curent...e drept ca erau Maxtor dar asta nu cred ca e o scuza pentru Electrica, nu?
mie mi-au parlit o sursa(la prima intrerupere a supravietuit desi a facut poc cand a revenit curentul), o placa de baza mai veche, un tv panasonic(pe care il aveam din '90), un hdd, iar pe altul am 12 mb de baduri din cauza calitatii serviciilor oferite de electrica. acum am informatiile importante salvate pe 4 cd-uri si 2 hdd-uri prin dulapuri.
pai cum sa nu iesi cu furcile si topoarele in strada cand aurolacii de la electrica isi bat joc de tine?

#43
zibstefan

zibstefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 22.05.2007
in vara eu am ars un laptop, tot din cauza la tensiune ceva, aveam un HP cu ecran de 17" :death:
partea si mai proasta a fost ca s-a ars vineri si luni trebuia sa incep sa duc proiectele la care am lucrat in timpul semestrului
partea si mai proasta a fost ca in timp ce faceam un test online cu limita de timp s-a ars
la service mi-au spus ca a venit si din placa de retea.
acu am un protector de sursa care asigura si placa de retea
si cu toate astea in toamna am ars placa de retea la un laptop de 2 saptamanii

#44
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Si asta-i doar inceputul  :naughty:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate