Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie
 

se ia lumina!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
43 replies to this topic

#19
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
@sergiu_spooky: ti se pare normal ca ia curentul aproape zilnic? nu locuiesc in Bucuresti, dar mie sa stii ca nu mi se pare. de atatia ani, tarifele la curent au crescut. o parte din banii aia trebuiau sa intre in infrastructura si modernizare. ai vazut tu asa ceva? in afara de varuit posturile de transformare si intretinere regulata, nu cred ca s-a facut altceva.
in schimb, electrica si-a facut sedii marete din otel si sticla. s-au dotat cu masini de lucru (a se citi limuzine de lux). nu comentez, e companie privata, are dreptul sa faca ce vrea cu banii mei, dar sa-mi ofere servicii de CALITATE!! e strict problema lor daca reteaua e prea veche sa nu faca fata. nu e vina utilizatorului pentru asta.

#20
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View Postworm, on Dec 10 2007, 23:33, said:

@sergiu_spooky: ti se pare normal ca ia curentul aproape zilnic? nu locuiesc in Bucuresti, dar mie sa stii ca nu mi se pare. de atatia ani, tarifele la curent au crescut. o parte din banii aia trebuiau sa intre in infrastructura si modernizare. ai vazut tu asa ceva? in afara de varuit posturile de transformare si intretinere regulata, nu cred ca s-a facut altceva.
in schimb, electrica si-a facut sedii marete din otel si sticla. s-au dotat cu masini de lucru (a se citi limuzine de lux). nu comentez, e companie privata, are dreptul sa faca ce vrea cu banii mei, dar sa-mi ofere servicii de CALITATE!! e strict problema lor daca reteaua e prea veche sa nu faca fata. nu e vina utilizatorului pentru asta.

De la un nivel in sus, cu cit pretul e mai mare cu atit marfa e mai proasta. :huh:

#21
sergiu_spooky

sergiu_spooky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 23.06.2006
"in afara de varuit posturile de transformare si intretinere regulata"
La mine crede-mă că nu se face nici măcar asta, și nu dă nimeni la teveu. Asta e defapt indignarea mea, nu că se ia curentu și nu ar trebui să fim toți nervoși, ci că deși la mine se ia apa zilnic și curentul de două ori pe săptămână de când mă știu eu nu dă la televizor zilnic. În București când se întâmplă așa ceva de obicei e dezastru, sfârșitul lumii, așa prezintă știrea zicică imediat iasă oamenii în stradă cu furcile și topoarele.
Îmi pare rău dacă v-am făcut să credeți că am ceva cu voi. Am cu ăia care știu că nu avem încotro și tre să plătim că altfel dăm la manivelă să se încarce bateria la laptop și cu ăia care au impresia că e sfârșitul lumii când se ia curentul jumătate de oră pe an.

off-toppic:
Deși scrie moderator acolo sub poza mea de copil răsfățat să știți că asta nu îmi dă niciun avantaj în fața voastră. Și eu trebuie să respect același regulament, nu sunt plătit (nici nu aș vrea) și oricum nu sunt moderator în secțiunea asta, așa că din punctul ăsta de vedere suntem egali.

#22
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 07.08.2006
Aseară s-a luat curentul :death:  Într-un fel worm are dreptate.  Nu e vina consumatorului că e infrastructura veche, și ar trebui modernizată înainte să se ardă, nu după.

Mă duc într-un supermarket să-mi iau o furcă.

#23
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,438
  • Înscris: 06.06.2006

View Postmotanul13, on Dec 10 2007, 12:17, said:

my too ... si inca de 2200W :D  !
pp ca online la puterea aia
sau line interactive?
:D

#24
fanariotul

fanariotul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,138
  • Înscris: 27.03.2003

View PostStrict, on Dec 11 2007, 08:21, said:

Aseară s-a luat curentul :death:  Într-un fel worm are dreptate.  Nu e vina consumatorului că e infrastructura veche, și ar trebui modernizată înainte să se ardă, nu după.

Mă duc într-un supermarket să-mi iau o furcă.
Ploaia, vantul, frigul, consumul, etc. :D  Ai sunat la Electrica ? :P

#25
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 07.08.2006
Nu, nu eram acasă.  Am scăpat mai devreme :D

#26
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View Postkretzu77, on Dec 11 2007, 11:12, said:

pp ca online la puterea aia
sau line interactive?
:D

Cred ca e pentru tot blocul. :)

#27
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

View Postkretzu77, on Dec 11 2007, 11:12, said:

pp ca online la puterea aia
sau line interactive?
:D

Nu , am doua servere pe ea , VPN-ul si alte alea .
Da nu ma tine nici pe mine mai mult de 156 de minute cu toate cuplate .
Cu un singur server , cam 5 ore .

#28
Golem

Golem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 17.01.2004
Ma, pe voi va deranjeaza ca se intrerupe download-ul de pe DC ++ si Torrente!!! :lol: Cinci minute fara curent nu moare nimeni!
Chiar mi-ar place sa fie pretena mea la mine si sa se opreasca curentul :rolleyes: aprindem o lumanare, o sticla de vin rosu... B) ...

#29
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

View PostGolem, on Dec 12 2007, 11:52, said:

Ma, pe voi va deranjeaza ca se intrerupe download-ul de pe DC ++ si Torrente!!! :lol: Cinci minute fara curent nu moare nimeni!
Chiar mi-ar place sa fie pretena mea la mine si sa se opreasca curentul :rolleyes: aprindem o lumanare, o sticla de vin rosu... B) ...

Nebunaticule .... si noi , astia casatoriti de 10+ ani ce facem ???

#30
colt45

colt45

    The Truth is Out There! Open your Mind and you will See It.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,772
  • Înscris: 26.04.2007

View PostStrict, on Dec 11 2007, 08:21, said:

Aseară s-a luat curentul :death:  Într-un fel worm are dreptate.  Nu e vina consumatorului că e infrastructura veche, și ar trebui modernizată înainte să se ardă, nu după.

Mă duc într-un supermarket să-mi iau o furcă.

nu uita sa ne spui si dupa ce o folosesti  :P  vezi sa fie cu doi craci .... se potriveste mai usor la priza  ;)

#31
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 07.08.2006
Nu e pentru băgat în priză, e pentru o eventuală răscoală.  Pardon, revoluție.

#32
colt45

colt45

    The Truth is Out There! Open your Mind and you will See It.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,772
  • Înscris: 26.04.2007

View PostStrict, on Dec 12 2007, 14:19, said:

Nu e pentru băgat în priză, e pentru o eventuală răscoală.  Pardon, revoluție.

io ma gandeam ca mai intai iei in furca unu de la electrica si apoi o bagi in priza  ;)

#33
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

View PostStrict, on Dec 12 2007, 14:19, said:

Nu e pentru băgat în priză, e pentru o eventuală răscoală.  Pardon, revoluție.

Dom`le cum ajung unii moderatori ...
Nici macar sa vorbeste corect nu stiu !
Se spune lovilutie nu revolutie ! :D

#34
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 07.08.2006

View Postcolt45, on Dec 12 2007, 14:30, said:

io ma gandeam ca mai intai iei in furca unu de la electrica si apoi o bagi in priza  ;)
E aceeași chestie ca peste tot.  Ăla la care ai acces și cu care te poți certa nu are nicio putere de decizie.  Degeaba mă iau eu de sărmanul ăla pe care l-au trimis să repare stricăciunea, nu stă în puterea lui să schimbe rețeaua că așa i s-a sculat lui.

Exact ca și la companiile de cablu, unde toți se ceartă la telefon cu ăia de la relații clienți, de parcă ăia ar putea să dea cu pumnu-n masă si să rezolve incompetența celor de pe teren sau a celor de la întreținere sau contabilitate.

Ăia care ar trebui luați de guler sînt blindați, ăla care răspund nu răspund, iar cel pe care îl poți (teoretic) trage la răspundere e reales de pensionari.  Și oricum nu e unul singur.  Și-atunci de ce să-ți faci nervi degeaba?  S-au gîndit deja la toate, au antrenament la aruncat pisica, știu să zîmbească frumos și să te ducă cu preșul.  1-0.

Pam pam :lol:

#35
colt45

colt45

    The Truth is Out There! Open your Mind and you will See It.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,772
  • Înscris: 26.04.2007

View PostStrict, on Dec 12 2007, 14:45, said:

E aceeași chestie ca peste tot.  Ăla la care ai acces și cu care te poți certa nu are nicio putere de decizie.  Degeaba mă iau eu de sărmanul ăla pe care l-au trimis să repare stricăciunea, nu stă în puterea lui să schimbe rețeaua că așa i s-a sculat lui.

Exact ca și la companiile de cablu, unde toți se ceartă la telefon cu ăia de la relații clienți, de parcă ăia ar putea să dea cu pumnu-n masă si să rezolve incompetența celor de pe teren sau a celor de la întreținere sau contabilitate.

Ăia care ar trebui luați de guler sînt blindați, ăla care răspund nu răspund, iar cel pe care îl poți (teoretic) trage la răspundere e reales de pensionari.  Și oricum nu e unul singur.  Și-atunci de ce să-ți faci nervi degeaba?  S-au gîndit deja la toate, au antrenament la aruncat pisica, știu să zîmbească frumos și să te ducă cu preșul.  1-0.

Pam pam :lol:

mai dupa ce ti-au luat curentu ai facut acura de magne B6?  :huh:

#36
fanariotul

fanariotul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,138
  • Înscris: 27.03.2003
Înapoi la bezna lui Ceaușescu

Curentul pică „la noroc” în diverse cartiere, la fel de des ca în comunism

Locatarii bănuiesc că în centru vinovat e Bradul Millennium, care ar „suge” prea mult curent de la rețea
http://www.gandul.in...ml?3932;2314292

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate