Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Tutorial semnare aplicatii Symbian

- - - - -
  • Please log in to reply
4043 replies to this topic

#4015
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 03.05.2010

View Postninu_dragos, on 23rd June 2012, 15:39, said:

Salut, am incercat ce e scris un tutorial, insa cand deschid aplicatia norton, zice no data si cand ii dau pe options, isi da exit singur din aplicatie. Folosesc un n95 si ar fi bine-venit un pic de ajutor daca se poate :) Multumesc !
man fii antent...e simplu...instalezi norton , intri in el , intri la carantina si dai restore acele file din carantina, ele se duc unde trebue , dupa care instalezi  RomPacther intri in el si dai all pach( sa se faca verzi ) dupa care poti dezinstala tot ce apartine de norton....... RomPacther al lasi acolo...asta e...simplu. bafta. ma tii la curent.  MAI INTAI FA O RESETARE GENERALA  CU ACEST COD *#7370# . nu uita.

Edited by apaxtc, 23 June 2012 - 18:36.


#4016
ninu_dragos

ninu_dragos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 09.04.2008

View Postapaxtc, on 23rd June 2012, 19:32, said:

man fii antent...e simplu...instalezi norton , intri in el , intri la carantina si dai restore acele file din carantina, ele se duc unde trebue , dupa care instalezi  RomPacther intri in el si dai all pach( sa se faca verzi ) dupa care poti dezinstala tot ce apartine de norton....... RomPacther al lasi acolo...asta e...simplu. bafta. ma tii la curent.  MAI INTAI FA O RESETARE GENERALA  CU ACEST COD *#7370# . nu uita.


Gata :D  am rezolvat, trebuia sa ii dau un restart la telefon DUPA ce am instalat norton-ul :) Multumesc mult si sper sa tina hack-ul :D

#4017
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 03.05.2010

View Postninu_dragos, on 24th June 2012, 11:40, said:

Gata :D  am rezolvat, trebuia sa ii dau un restart la telefon DUPA ce am instalat norton-ul :) Multumesc mult si sper sa tina hack-ul :D
tzine tzine :)

#4018
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010
Cine ma ajuta si pe mine cu un nokia s60 la care tot imi da certificate error contact the application supplier...

Telefonul l-am hackat acum 3 ani si nu am avut nicio problema pana acum cateva luni cand am incercat sa instalez ceva si nu a mers; azi am incercat iar am zis sa semnez aplicatia ( e vorba de watsap) si nu a mers , imi da eroare si cand incerc sa o iau de pe ovi.store.

Am certificatele am tot ce-mi trebuie numai ca nu imi merge sa semnez aplicatia aia, nu reusesc sa o instalez de nicaieri.

Stie cineva ce mai e de facut? Inca mai vreau sa folosesc telefonul acesta pt mesaje....

Va rog ajutati-ma !!!


PS: aplicatia a mai fost instalata si a mers acum un an, acum vreau sa o cumpar (ca e gratis doar 1 an) si sa o folosesc....

PSS: am uitat sa spun ca nu mai pot instala absolut nicio alta aplicatie : am incercat si foreca weather, nu merge nimic

please help


:worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy:

#4019
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 03.05.2010

View Postpielea, on 5th July 2012, 22:15, said:

Cine ma ajuta si pe mine cu un nokia s60 la care tot imi da certificate error contact the application supplier...

Telefonul l-am hackat acum 3 ani si nu am avut nicio problema pana acum cateva luni cand am incercat sa instalez ceva si nu a mers; azi am incercat iar am zis sa semnez aplicatia ( e vorba de watsap) si nu a mers , imi da eroare si cand incerc sa o iau de pe ovi.store.

Am certificatele am tot ce-mi trebuie numai ca nu imi merge sa semnez aplicatia aia, nu reusesc sa o instalez de nicaieri.

Stie cineva ce mai e de facut? Inca mai vreau sa folosesc telefonul acesta pt mesaje....

Va rog ajutati-ma !!!


PS: aplicatia a mai fost instalata si a mers acum un an, acum vreau sa o cumpar (ca e gratis doar 1 an) si sa o folosesc....

PSS: am uitat sa spun ca nu mai pot instala absolut nicio alta aplicatie : am incercat si foreca weather, nu merge nimic

please help


:worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy:
fai o resetare generala cu *#7370# dupa care baga din nou certificatu   sau fai hack cu http://www.forumulel...catiile-symbian      dar dai resetare numai si numai cu acest cod *#7370#

#4020
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010

View Postapaxtc, on 7th July 2012, 20:15, said:

fai o resetare generala cu *#7370# dupa care baga din nou certificatu   sau fai hack cu http://www.forumulel...catiile-symbian      dar dai resetare numai si numai cu acest cod *#7370#


Saru' mana a mers  :kisstogether: , i-am dat reset (dupa ce am facut backup) si a luat installul din prima fara sa mai fie nevoie de hack(nu stiu de ce...).

Programul merge acum, dar cand imi ia 1 euro ca inca nu mi l-au luat.... (am prepay).

#4021
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,512
  • Înscris: 03.07.2006
Eu am facut exact ca in tutorial, am pus in bin installserver-ul pentru telefonul meu, si tot nu merge.

#4022
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 03.05.2010
http://forum.softped...0#entry11755940

#4023
pocaxxl

pocaxxl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 25.05.2007
as dori si eu un certificat si o cheie pt un nokia 500 imei :351680053512418

#4024
kaloom

kaloom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 25.11.2008
Incearca solutia postata de @apaxtc.

#4025
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 03.05.2010

View Postpocaxxl, on 18 octombrie 2012 - 17:20, said:

as dori si eu un certificat si o cheie pt un nokia 500 imei :351680053512418
  
dami adresa de yahoo mail si iti trimit ceva mai nou....metoda este aceiasi din tutoriale.

#4026
pocaxxl

pocaxxl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 25.05.2007

View Postapaxtc, on 21 octombrie 2012 - 09:23, said:

dami adresa de yahoo mail si iti trimit ceva mai nou....metoda este aceiasi din tutoriale.

[email protected] ms mult

Edited by pocaxxl, 24 October 2012 - 03:09.


#4027
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 03.05.2010

View Postpocaxxl, on 24 octombrie 2012 - 03:09, said:

am trimis impreuna cu  detalii instalare...bafta.

#4028
susp3ktul

susp3ktul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 25.10.2012
am instalat nortonul ,am facut totul cum ai spus dar cand deschid rompatcheul ami arat \sys\bin\patcher*LDD Not Found.Ce e de facut,nui Rompatcheul bun?

#4029
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 03.05.2010
faceti pasi exact din tutorial.....   daca va zic sa faceti hard reset  .. faceti , daca va zic sa actualizati ora si data inainte de a instala norton ... faceti  ...   nu incercati sa faceti dupa ureche ca no sa va mearga ,  faceti pasi exact din tutorial si o sa fie ok  .. vezi arhiva care am puso ....   bafta.....  http://www.forumulel...catiile-symbian

Edited by apaxtc, 03 December 2012 - 09:23.


#4030
oanizbani

oanizbani

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.01.2011
salut! am si eu o problema cu un nokia x6. de multe ori cand intru pe internet sau pe whatsapp imi apare pe ecran "certificate warning". trebuie sa fac chestia care o explicati voi cu semnarea certificatelor? tin sa mentionez ca nu ma pricep foarte bine la telefoane...

#4031
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Posted Image Un browser rapid, l-am instalat semnandu-l cu Xstevedore, e vorba de UC Browser neoficial eng 8,9 pentru symbianele S60V5. Dupa download ii dati Rename din .zip in .sisx, apoi il semnati cu xtevedore sau il instalati daca aveti symbianele hackerite.
Attached File  UCBrowser V8.9.0.253 S60V5 pf50 352.zip   2.27MB   2 downloads
Attached File  a.jpg   71.03K   11 downloads

#4032
SUPERMEGARAPTOR

SUPERMEGARAPTOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 31.03.2011
De unde mai pot face rost de un certificat pentru semnarea aplicatiilor ca de aici http://www.shoujizu.net/ nu ma pot inregistra??

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate