Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 

Siara bedah

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
1359 replies to this topic

#19
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postbuntzi, on Dec 7 2007, 21:49, said:

Exteriorul putea sa arate un pic mai "pimp" daca alegeam modelul 2.0 TFSI, ala avea doua tevi de esapament, cromate.

Se poate o poza din fata? Doar cu grila+farurile? De preferabil la o rezolutie de 2 megapicseli?
Multumim mult!

#20
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,326
  • Înscris: 09.09.2006
Cam atat am reusit sa fac, sper sa fie de folos. Daca vrei s-o folosesti pe undeva baga si tu niste PS pe ea sa mai scoti peisajul industrial...

Attached Files



#21
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View Postbuntzi, on Dec 7 2007, 16:09, said:

PS: prima poza e cam off-topic, dacă e cazul poate o s-o scoata un moderator inimos mai târziu.
Pt cine este OffTopic ?  :huh:
Pt mine nu, eu te cunosc si din alte poze si pe deasupra este jurnalul tau.
Superba, din fata.   :rolleyes:

#22
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
Foarte frumoasa. S-o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara probleme !

Parca ai scris la "Sfaturi cumparare...", dar daca nu e cu suparare, zi te rog cat e rata de leasing si dupa cat timp poti... schimba masina ? Daca ma mut in Dubai sa stiu :lol:

P.S. - Recunosc ca am intrat pe topicul asta atras de titlu, ca habar nu aveam ( si nu am nici acum ) ce inseamna 'Siara bedah'...

P.S. 2 - Am citit si subtitlul si am inteles ca e 'masina alba'.

Edited by spe, 08 December 2007 - 10:31.


#23
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,326
  • Înscris: 09.09.2006

View PostMAK, on Dec 8 2007, 10:07, said:

Pt cine este OffTopic ?  :huh:
Pt mine nu, eu te cunosc si din alte poze si pe deasupra este jurnalul tau.
Superba, din fata.   :rolleyes:
@MAK: Ma gandeam ca moaca mea nu-si are locul pe topicul masinii, dar ok, las-o acolo.
Cred ca am si nimerit un unghi fain, e cam artistica pentru o poza cu telefonul. Deja s-a pus un start de praf pe ea, la plecare o sa testez stergatoarele de parbriz si instalatia de spalare. Locul de parcare e prea aproape de un drum principal de acces si tot praful ridicat de masinile din santier vine incoace.
@Spe: Masina am luat-o cu banii jos, si la cursul de azi a costat 21090 eur. Sigur, eu am platit in moneda locala. Masina o poti schimba orcand, dar eu ma gandeam s-o schimb aproape de terminarea garantiei.

Edited by buntzi, 08 December 2007 - 10:48.


#24
octavius

octavius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 21.08.2006
Ai iesit prea bine.. presupun ca toate masinile sunt mai ieftine acolo.

S-o folosesti sanatos si fara probleme. E frumoasa si probabil se conduce foarte relaxat.


Acum observ si eu cat de in fata e plasat motorul la A4... e clar ca nu i-a preocupat prea mult dinamica pe inginerii Audi. Bine, voi n-aveti drumuri virajate pe acolo.. :)

#25
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postbuntzi, on Dec 8 2007, 10:45, said:

Masina am luat-o cu banii jos, si la cursul de azi a costat 21090 eur.

Cati km ziceai ca-s de la tine de-acolo si pana in tara? :D
Merci pt. poza! Nu prea folosesc foto-chop! ;)

#26
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,955
  • Înscris: 03.12.2005

View Postoctavius, on Dec 8 2007, 15:16, said:

Acum observ si eu cat de in fata e plasat motorul la A4... e clar ca nu i-a preocupat prea mult dinamica pe inginerii Audi.

Stai tu linistit ca ala e un motor amplasat longitudinal. Impreuna cu bateria si cutia de viteze care sunt in spate, spre centru, se balanseaza perfect puntea fata.

#27
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,326
  • Înscris: 09.09.2006

View PostMarius3k, on Dec 8 2007, 17:24, said:

Cati km ziceai ca-s de la tine de-acolo si pana in tara? :D
Merci pt. poza! Nu prea folosesc foto-chop! ;)
Pai cu avionul sunt vreo 3500, dar pe sosea sunt cam 5000, ca se ocoleste destul prin Saudi si Turcia. Cand ai zis ca vrei numai cu masca si farurile am crezut ca vrei sa folosesti imaginea la ceva, si de-aia am zis sa mai tai din extras pe acolo.
@octavius: Da, masinile sunt mai ieftine, toate. Diferenta fata de europa este data de lipsa de TVA pe de o parte si de echipamentele de pe masina pe de alta parte. Asa cum vedeti, nu are navigatie. Nu are nici compul de bord care sa-i arate consumul instantaneu si restul smecheriilor legate de consum. Cine dreaq da doi bani in tara asta pe consum? Cine naiba sa fie in stare aici sa citeasca o harta de navigatie? Acum vreo saptamana am aflat de ce si restul masinilor sunt mai ieftine: noua Honda Accord, arata grozav, m-am urcat in ea si am inceput sa caut chestiile care ma interesasera pe mine la masina: nu am gasit ESP (sau VTC sau orice alt tip de stability control), si doar airbaguri frontale, sofer si pasager. Sunt unele masini care vin si fara ABS in serie, si nu e vorba de ieftinaciuni. Pe de alta parte, la fiecare review al masinilor germane (Audi, Mercedes si BMW), la puncte negative se afla de fiecare data pretul. Asta e. Nu mi-am propus sa fac U turn cu 50km/h, iar drumurile pe aici sunt destul de drepte. Pe moment nu simt nevoia de cine stie ce caracter sportiv, daca eram asa o persoana imi luam BMW si rezolvam si asta. Intr-adevar, se zice ca A4 este puternic subviratoare, dar nu imi pasa prea tare de asta, nu pe moment.

#28
octavius

octavius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 21.08.2006

View Postsebulbus, on Dec 8 2007, 16:07, said:

Stai tu linistit ca ala e un motor amplasat longitudinal. Impreuna cu bateria si cutia de viteze care sunt in spate, spre centru, se balanseaza perfect puntea fata.
N-am observat asta, e de discutat oricum daca un motor longitudinal si amplasat mai in fata e superior unuia transversal si amplasat mai aproape de puntea fata. Fac alt topic.

#29
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,955
  • Înscris: 03.12.2005
N-ai senzor de ploaie :lol:

edit: octavius, ti-am raspuns dincolo.

Edited by sebulbus, 08 December 2007 - 19:10.


#30
Daniel-G

Daniel-G

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 16.11.2007
Superba masinuta, sa o stapanesti sanatos !!

#31
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,326
  • Înscris: 09.09.2006

View Postsebulbus, on Dec 8 2007, 21:10, said:

N-ai senzor de ploaie :lol:
Corrreeeeect! Vreo patru zile pe an o sa fiu al dreaq de nefericit pe tema senzorului de ploaie! :D  :D
Stiam eu ca-mi lipseste ceva.
Halooo!? Bhey, da' la masina asta unde e cotrunderu' bhey?
A tout le monde, a tous mes amis: mersi mult pentru urari.

#32
adriano_7

adriano_7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 28.06.2006
n-am vazut nici un A4 mai frumos ca al tau
alb , s-line  :inlove:  :notangel:
s-o stapanesti sanatos si multi km fara incidente  :peacefingers:

#33
NetFlow

NetFlow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 15.12.2005
Senzorul de ploaie e o prostie. Daca as fi putut nu l-as fi pus pe masina. Din pacate vine "la pachet" cu senzorul de lumina care chiar e folositor.
Nu numai ca nu ajuta la mai nimic.. chiar incurca, pt ca nu mai exista temporizator. (stiu ca se poate regla.. da mere dupa cum vrea sufletu lui).

#34
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,326
  • Înscris: 09.09.2006

View Postadriano_7, on Dec 10 2007, 15:56, said:

n-am vazut nici un A4 mai frumos ca al tau
alb , s-line  :inlove:  :notangel:
Mersi, dar sa nu exageram. TFSI arata si mai bine ca asta, cu doua esapamente cromate si volanul multifunctiune, dar nu am avut chef sa dau diferenta de pret.

@netflow: atunci chiar ma bucur ca n-am, evident nimeni nu ar da bani pe asa ceva aici. Culmea este ca are scaunele incalzite, dar daca ii vezi pe localnici ce fel se imbraca iarna (ianuarie si februarie), e de inteles, desi mori de ras: caciuli de-alea cu urechi, manusi, la 17C, comedie mare.

Am 250km la bord, si juma de tona de nisip, a fost nitica furtuna. Trebuie sa trec pe la o benzinarie sa o spal. Manual, evident. Cica mai am de mers cu benzina din rezervor cam 350km, abia astept sa vad cam cat consuma.

LE: mersi pentru editarea titlului, e mai potrivit acum.

Edited by buntzi, 10 December 2007 - 14:52.


#35
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,955
  • Înscris: 03.12.2005
Mie-mi placea mai mult inainte.

ps: Sper ca s-a inteles ca treaba cu senzoru' de ploaie era caterinca, da? :)

#36
tonny77

tonny77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,005
  • Înscris: 18.07.2006
cum fac sa yau si eu legatura cu un dealer sau cu tine k doresc sa imi cumpar si eu un Audi la fel si in aceeiasi bani,vreau si eu mai multe detalii daca se poate

Edited by tonny77, 10 December 2007 - 23:04.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate