Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Siara bedah

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
1359 replies to this topic

#1153
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,321
  • Înscris: 09.09.2006
Hmmm...M-am gândit și la asta, dar sincer nu-mi aduc aminte să fi văzut pe vreun ambalaj menționată temperatura maximă de funcționare. Acum mă uitam pe net și văd că majoritatea sunt garantate pentru +85°C. Sunt foarte sceptic să cred că se face chiar așa cald în torpedou, dar na, mai știi?

#1154
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,281
  • Înscris: 22.05.2011
Mergi putin cu masina si dupa ar trebui sa il citeasca.
Am si eu aceeasi problema cu cardul la Golf , daca las masina in soare mult timp, cand urc si dau sa ruleze de pe card nu mi-l ia din prima . Acum ma gandesc ca daca slot ul de card la tine  e in torpedou acolo se si retine caldura..

#1155
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015
Ideea e ca ai un card prost, nu neaparat modelul, sau in cel mai rau caz cititorul!
Totusi incearca cu alt card, daca face la fel ...
Ai incercat sa il tii in casa si apoi cand urci in masina sa-l bagi sa vezi daca tot asa face...

Edited by fotbal5, 12 July 2017 - 07:18.


#1156
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,321
  • Înscris: 09.09.2006
Păi aia am zis, că după 3 ore de stat în birou la răcoare a mers ok. Azi dimineață iarăși a mers fără probleme, după stat peste noapte în garaj (nu răcoare, dar nici excesiv de cald).
E posibil să nu fie cine știe ce calitate, având în vedere că primul criteriu de cumpărare a fost capacitatea, iar următorul prețul Posted Image a.k.a. "cel mai ieftin card de 16Gb disponibil".
Din ce-mi aduc aminte, nu a făcut problemele astea la cealaltă mașină, dar acolo cititorul era în HU și deci se răcea corespunzător de la AC...

Edited by buntzi, 12 July 2017 - 07:28.


#1157
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,991
  • Înscris: 15.06.2007

View Postfotbal5, on 11 iulie 2017 - 09:14, said:

Ia un card calumea care rezista la temperaturi mari (citeste specificatiile lui) !
Eu nu am gasit carduri pe care sa fie mentionata temperatura maxima de utilizare.

#1158
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015
Intra la producatori pe site si cauta temp pentru modelul ales!

#1159
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,991
  • Înscris: 15.06.2007
Las' sa intre Buntzi.

#1160
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,321
  • Înscris: 09.09.2006
Doar atât:
Attached File  20170713_151335.jpg   216.48K   125 downloads
LE: Mânca-l-ar dracii de telefon prost, a facut update-u' vieții la Android 7.0 sau cât dracu' e și mi-a modificat setările la cameră, de-aia a ieșit ditai porcu' de poză și format 4/3. Sorry

Edited by buntzi, 13 July 2017 - 13:41.


#1161
a_user

a_user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 22.04.2017

View Postbuntzi, on 10 iulie 2017 - 09:18, said:

Am instalat Here pe telefon ca să verific diferența între ce arată vitezometrul și ce zice GPS-ul (și deci radarul).
La 80km/h pe cruise am 76-77 km/h pe GPS, iar pe la 120 pe ceas am 115 pe GPS (nu eram pe cruise). Sincer, mă așteptam la diferență oarecum constantă. O să încerc și la 140 pe cruise.
ODO se apropie de 5000.
Diferenta creste la viteze mari la toate masinile. In aceeasi nota si vitezometrul e inscriptionat diferit (mai aerisit) la viteze mai mici.

#1162
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,321
  • Înscris: 09.09.2006
Azi la plecare de la birou iar mi-a făcut faza cu SD-cardul. Am găsit prin sertar un SanDisk de 4Gb, am pus câte ceva pe el, și o să văd mâine dimineață cum se simte.
Inculpatul, împreună cu rezerva:
Attached File  20170718_193601.jpg   716.37K   35 downloads

#1163
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,321
  • Înscris: 09.09.2006
Aparent, treaba e ciclică. Desigur, după o noapte de stat în casă la răcoare, cardul de 16 se face că plouă, nici usturoi n-a mâncat nici gura nu-i miroase. "Ce? io? n-am vrut să merg? Neaaah, ți s-a părut ție moșule!" Așa încât, car în buzunar cardul de 4 cu singurul rezultat că sunt șanse mari să-l pierd pe undeva sau să uit de el și să nu-l am la mine exact când o să am nevoie data viitoare...

#1164
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,321
  • Înscris: 09.09.2006
E incredibil ce relaxat pot să mă simt la volanul mașinii mele chiar și pe sport, după ce m-am învârtit jumătate de oră cu un R8 V10 :D
Aia e mașină la care trebuie să te concentrezi frate, nu merge să te uiți după fluturi în timp ce conduci...
Deci drive select >dynamic>sport exhaust>sport mode shift = cvasi orgasmic Posted Image And the noise...OMFG, the noise! Pocnetele alea din eșapament când reduci viteza, urletul motorului când apeși mai iute accelerația...
Mai rămâne să o încerc odată și pe circuit, când o să mă decid să dau banii (500€ / 4 ture nu-i chiar ieftin)

#1165
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,927
  • Înscris: 06.04.2007
Intr-adevar nu e ieftin, dar pt un pasionat e priceless, dai un ban dar stii ca nu-l mai ai :))

Legat de cardu de memorie, mergi pe ScanDisk. Tot ce am avut (Hama, Sony) ba mi se blocau, ba nu erau citite, ba mergeau ba nu mergeau.
Cu scandisk (chiar si clasa inferioara) n-am avut treaba.

#1166
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,321
  • Înscris: 09.09.2006
Alergăm cu drag și spor spre ODO 6500. Am reușit să julesc superficial o jantă (stânga față) încercând să mă strecor afară din parcare. Cu această ocazie, le doresc ebola, holeră, impotență și paralizie ălora care își cumpără camion ca să-l parcheze (prost) în mall. Nu, nu glumesc, exact de-ăsta era, cu roți duble pe spate. Plus vreo 200 de kile de bull-bars cromate și scări/praguri
Cardul n-a mai făcut figuri de atunci. Mă bate gândul să-mi iau dash cam, dar încă nu-s decis. Poate când revin din concediu să mă hotărăsc.

#1167
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,473
  • Înscris: 18.06.2007
să mă ții la curent cu dashcam-ul. și eu aș monta lângă oglinda retrovizoare dar să văd ce soluție găsesc pentru a o alimenta fără să se vadă firul sau de unde se alimentează.

#1168
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,321
  • Înscris: 09.09.2006
Pe moment oscilez între o chinezărie ordinară (gen 30 € să nu-mi pară rău după bani) sau un Viofo A119S cu modul GPS (care pare cea mai recomandată entry level pe forumul dedicat)

#1169
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,321
  • Înscris: 09.09.2006
ODO 7500. Vizitat vulcanizarea pentru rotit coiciucile între ele și refăcut presiunea. Ca urmare, e mult mai liniște în mașină (sigur) și parcă accelerează mai prompt (placebo).

#1170
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,991
  • Înscris: 15.06.2007
Si cum ai rotit coiciucile? Stanga  drepta, fata spate sau pe diagonala?   Eu le au jos dupa  10000 si pun de iarna,  si se amestca ele in pivnita, random, si nu cred ca primavara ajung toate inapoi pe aceasi pozitie.

Edited by tfmercedez, 17 September 2017 - 13:21.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate