Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 Radio Bucur 1

Sfaturi boiler pana la bransament...

Creare site gen OLX / Autovit

Imagini gratuit sau contra cost i...
 Fisuri beton de egalizare

Reincepe mineritul in UE

Playlist melodii radio - unde?

P0335 senzor arbore cotit - senzo...

nr de serii ex pt masa

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

adi185

adi185

Member

• Grup: Senior Members

View Postangel_ana, on Dec 6 2007, 16:27, said:

Poate voi incerca :) dar ca sa vad daca e bun sau nu.. trebe sa tin cateva luni ..nu ? :) ma tem ca nu am rabdare...

iar am uitat sa schimb id`ul .. si nu stiu cum sa sterg din edit :) Sunt Rayden3000
incearca 2-3 luni

ciutacu

ciutacu

Active Member

View PostFREESH, on Dec 6 2007, 16:05, said:

stai u calm , ca nu fac de 2 zile sa nu stiu dc apare febra ,la modul cel mai simplu
Deci: cand te antrenezi distrugi fibra musculara. Din cauza asta simti febra. In perioada de refacere a fibrei muschiul creste. E aiurea daca iti apare febra a doua zi. Dupa cum am spus, muschiul se distruge in timpul antrenamentului. Daca febra continua sa apara la mai multe zile dupa antrenament o posibila rezolvare ar fi marirea cantitatii de proteine din alimentatie.

adi185

adi185

Member

View Postciutacu, on Dec 7 2007, 14:09, said:

Deci: cand te antrenezi distrugi fibra musculara. Din cauza asta simti febra. In perioada de refacere a fibrei muschiul creste. E aiurea daca iti apare febra a doua zi. Dupa cum am spus, muschiul se distruge in timpul antrenamentului. Daca febra continua sa apara la mai multe zile dupa antrenament o posibila rezolvare ar fi marirea cantitatii de proteine din alimentatie.
marirea cantitatii de glutamina la minim 30 gr pe zi ... proteina nu ajuta f mult, pe cand glutamina ajuta enorm....metoda testata

ciutacu

ciutacu

Active Member

View Postadi185, on Dec 7 2007, 15:07, said:

marirea cantitatii de glutamina la minim 30 gr pe zi ... proteina nu ajuta f mult, pe cand glutamina ajuta enorm....metoda testata
Proteinele au un rol important, deoarece din proteine ( a se citi: "si nu numai" ) sunt facuti muschii.

Edited by ciutacu, 07 December 2007 - 17:34.

adi185

adi185

Member

View Postciutacu, on Dec 7 2007, 17:27, said:

Proteinele au un rol important, deoarece din proteine ( a se citi: "si nu numai" ) sunt facuti muschii.
nu am zis ca nu e importanta... din contra e f importanta, dar pt recuperare dupa febra musculara glutamina ajuta mult mai mult ca proteina, dar eu tot timpu cand vb despre un anumit produs de la sine se intelege ca proteina este suficienta, oricine care merge la sala trebuie sa aibe purda proteica minim 3-4 kg pe luna, cu minim 60 -70 % proteina

ciutacu

ciutacu

Active Member

View Postadi185, on Dec 7 2007, 19:43, said:

nu am zis ca nu e importanta... din contra e f importanta, dar pt recuperare dupa febra musculara glutamina ajuta mult mai mult ca proteina, dar eu tot timpu cand vb despre un anumit produs de la sine se intelege ca proteina este suficienta, oricine care merge la sala trebuie sa aibe purda proteica minim 3-4 kg pe luna, cu minim 60 -70 % proteina
Sau sa manance alimente bogate in proteine. Unii ar fi tentati sa bage in ei prea multa pudra, care poate cauza dilatatie abdominala, cum am explicat in urma cu ceva timp.

FREESH

FREESH

Active Member

• Grup: Members
care ar fi cauza pt care un pectoral este mai mic :( si faza e ca pe dreapta am mai multa forta si ala e mai mic

ghebos

ghebos

Member

Mi se pare ca se insista prea mult cu proteinele astea. Sint importante, e adevarat, dar degeaba exagerezi cu proteinele daca overall calories per day sint prea putine. E foarte important sa ai si multi carbohidrati in alimentatie pentru crestere si bine-nteles sa nu neglijezi nici grasimile. Trebuie cel putin 4 mese solide pe zi + suplimente. Ar fi multe de zis... problema nu cred ca este la constituirea programului de antrenament ci la alimentatie! La mine la sala majoritatea incepatorilor se mira de ce nu cresc dar ei mananca o data sau de 2 ori pe zi aceleasi mancaruri monotone si asta cand apuca.

ciutacu, sti care este unul din motivele pentru care sportivii apeleaza la "pudrele" proteice? tocmai acela de a evita supraincarcarea tubului digestiv cu prea multa mancare. Deci nu, concentratele proteice nu cauzeaza dilatatie abdominala... sau cel putin nu cauzeaza dilatatie mai mult decat hrana traditionala, caci deaceea sunt concentrate.

Edited by ghebos, 09 December 2007 - 20:46.

ciutacu

ciutacu

Active Member

View Postghebos, on Dec 9 2007, 20:26, said:

Mi se pare ca se insista prea mult cu proteinele astea. Sint importante, e adevarat, dar degeaba exagerezi cu proteinele daca overall calories per day sint prea putine. E foarte important sa ai si multi carbohidrati in alimentatie pentru crestere si bine-nteles sa nu neglijezi nici grasimile. Trebuie cel putin 4 mese solide pe zi + suplimente. Ar fi multe de zis... problema nu cred ca este la constituirea programului de antrenament ci la alimentatie! La mine la sala majoritatea incepatorilor se mira de ce nu cresc dar ei mananca o data sau de 2 ori pe zi aceleasi mancaruri monotone si asta cand apuca.

ciutacu, sti care este unul din motivele pentru care sportivii apeleaza la "pudrele" proteice? tocmai acela de a evita supraincarcarea tubului digestiv cu prea multa mancare. Deci nu, concentratele proteice nu cauzeaza dilatatie abdominala... sau cel putin nu cauzeaza dilatatie mai mult decat hrana traditionala, caci deaceea sunt concentrate.
Nu este vorba de concentratie. Conteaza doar numarul grame de proteine pe care il consumi. Acesta difera de la individ la individ. Daca depasesti acest numar faci dilatatie, fie ca iti iei proteinele din suplimente, fie din hrana obisnuita.

allah2

allah2

Member

Si cam care ar fi limita de proteina de la care poti face dilatatie pentru, sa zicem, un tip de 70kg?

adi185

adi185

Member

View Postallah2, on Dec 10 2007, 18:28, said:

Si cam care ar fi limita de proteina de la care poti face dilatatie pentru, sa zicem, un tip de 70kg?
NU se face dilatatie abdominala de la proteina!!!!!!!!!!! ci se face de la lichid mult baut intr-un timp scurt... ex un shake proteic cu 800 ml de apa , il bei in cateva minute... aia de beau bere la greu ati vazut ce burti au...deasta..lichid mult baut in timp scurt....

ciutacu

ciutacu

Active Member

View Postallah2, on Dec 10 2007, 18:28, said:

Depinde. Poate fi un tip de 1.90 m sau unul de 1.60 m. Conteaza ce are in acele 70 kg: oase sau muschi.

FREESH

FREESH

Active Member

View PostFREESH, on Dec 9 2007, 19:39, said:

care ar fi cauza pt care un pectoral este mai mic :( si faza e ca pe dreapta am mai multa forta si ala e mai mic
?

Valy1

Valy1

Senior Member

cauza e naturala , asa te-ai dezvoltat tu , nu multi sunt perfect simetrici.
Eu de ex. am toata partea stanga putin mai slab dezvoltata decat cea dreapta , de la brat pana la picior. Putin vizibil dar....

allah2

allah2

Member

View PostFREESH, on Dec 9 2007, 17:39, said:

Si eu aveam un pectoral mai mic (cel stang) acum cateva luni, dar intre timp, folosind in principal exercitii cu ganterele, mi le-am echilibrat foarte mult :) Acum coapsa stanga e mai mica decat cea dreapta...

Edited by allah2, 11 December 2007 - 20:26.

FREESH

FREESH

Active Member

da inainte de sala erau la fel :(
si la picioare si io la fel :D

Edited by FREESH, 11 December 2007 - 23:10.

geopsi

geopsi

Senior Member

inseamna ca poate ai insistat mai mult pe partea dreapta, de exemplu cand impingi bara, ai impins mai mult cu dreapta. de la un timp eu mai am multa firta pe partea stanga!
greu de crezut ca poti face dilatatie abdominala de la proteine! dilatatia se face daca mananci mult sau/si bei mult de la un shake sau niste amino nu poti face dilatatie ca e prea putin. gandestete ca stomacul unui om are in jur de 4l capacitatea, abia dupa ce depasesti se va dilata.

ciutacu

ciutacu

Active Member

View PostFREESH, on Dec 9 2007, 19:39, said:

Cum ai masurat ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate