Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boala mar

Schimbare bascula (si altele) For...

Problema anxioasa, e normal cum g...

Vitrina sucuri
 F.Charm - La inalțime

Marker de scris pe bidoane

Lecțiile trase de comandanti...

Recomandare telefon pt poze si ba...
 Casa de paie

Verificare baza de date a politiei

Xiaomi sub 1200 lei

programul Marțea Mastercard
 Adaptare aspirator pe baterii, la...

Resetare baterie Acer Aspire E5-575

AMD Ryzen 7800X3D - stuttering

Recomandare router 4G/5G

nr de serii ex pt masa

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

FREESH

FREESH

Active Member

• Grup: Members
as vrea sa stiu cel mai bun mod pt a lua in masa ,deoarece la mine nu prea da rez, in special la brate .. nush fac la biceps 3 ex de 3 serii nu prea se cunoaste si lucrez 1 data pe saptamana..
dar cine stie aproximativ, care sunt nr de serii si de ex pe fiecare grupa pt a lua in masa .. de ex , grupele mari le lucrez singure, si se cunoaste, 4-5 ex la piept si spate.. dar cine a incercat diferite schimbari pt grupe, si da rezultat sa zica..

Edited by FREESH, 04 December 2007 - 15:08.

ciutacu

ciutacu

Active Member

• Grup: Senior Members

View PostFREESH, on Dec 4 2007, 15:08, said:

as vrea sa stiu cel mai bun mod pt a lua in masa ,deoarece la mine nu prea da rez, in special la brate .. nush fac la biceps 3 ex de 3 serii nu prea se cunoaste si lucrez 1 data pe saptamana..
dar cine stie aproximativ, care sunt nr de serii si de ex pe fiecare grupa pt a lua in masa .. de ex , grupele mari le lucrez singure, si se cunoaste, 4-5 ex la piept si spate.. dar cine a incercat diferite schimbari pt grupe, si da rezultat sa zica..
Trebuie sa te gandesti si la numarul de repetari/serie, nu numai la numarul de serii.

allah2

allah2

Member

Incepe cu o greutate cu care poti face 6 rep/seri, apoi incerci sa mai bagi o repetare la fiecare antrenament, pana ce ajungi la 10 rep/serie apoi maresti greutatea pana sa poti face doar 6 rep si tot asa. Cresti mai mult ca sigur si in masa dar si in forta.

Valy1

Valy1

Senior Member

si vezi ca repetarile sa fie corecte.

FREESH

FREESH

Active Member

da tot nu mi-ati raspuns , adica pt fiecare grupa cate exercitii serii si rep e bine pt masa, si repetari putine pana n 10 cu greutate mare pt masa trebuie ,asa am inteles din ce a-ti scris si stiam ..pm

Edited by FREESH, 04 December 2007 - 21:43.

Rayden3000

Rayden3000

Member

View Postallah2, on Dec 4 2007, 17:38, said:

Incepe cu o greutate cu care poti face 6 rep/seri, apoi incerci sa mai bagi o repetare la fiecare antrenament, pana ce ajungi la 10 rep/serie apoi maresti greutatea pana sa poti face doar 6 rep si tot asa. Cresti mai mult ca sigur si in masa dar si in forta.

Eu stiam ca ca incepi cu o greutate cu care poti face 6 repetari si incerci sa o duci la 8 repetari...eventual cu un ajutor.. si cand ai reusit sa faci 8 repetari..mai cresti astfel incat sa faci 6.. Dar cred ca asta e ceva relativ.. fiind bune ambele metode

adi185

adi185

Member

View PostRayden3000, on Dec 4 2007, 22:10, said:

Eu stiam ca ca incepi cu o greutate cu care poti face 6 repetari si incerci sa o duci la 8 repetari...eventual cu un ajutor.. si cand ai reusit sa faci 8 repetari..mai cresti astfel incat sa faci 6.. Dar cred ca asta e ceva relativ.. fiind bune ambele metode
cea mai imp e recuperarea . nu e indicat la fiecare antrenament sa fortezi, un antrenament tare , un antrenament lejer si tot asa... daca tragi tare cu repetari fortate la fiecare antr nu o s acresti

allah2

allah2

Member

View PostRayden3000, on Dec 4 2007, 20:10, said:

Pai exact asta am spus si eu, doar ca am zis sa ajungi la 10 rep, nu 8 :) Si am zis sa incerci sa adaugi o repetare la fiecare antrenament.

Rayden3000

Rayden3000

Member

View Postadi185, on Dec 5 2007, 05:24, said:

cea mai imp e recuperarea . nu e indicat la fiecare antrenament sa fortezi, un antrenament tare , un antrenament lejer si tot asa... daca tragi tare cu repetari fortate la fiecare antr nu o s acresti

Adica saptamana asta la piept sa fortez..si saptamana viitoare sa fac lejer pieptul ? asta ai vrut sa zici ? Si ce intelegi prin lejer :) da`mi un exemplu..ca s-ar putea sa`l fac prea lejer :D

adi185

adi185

Member

View PostRayden3000, on Dec 5 2007, 20:45, said:

Adica saptamana asta la piept sa fortez..si saptamana viitoare sa fac lejer pieptul ? asta ai vrut sa zici ? Si ce intelegi prin lejer :) da`mi un exemplu..ca s-ar putea sa`l fac prea lejer :D
adica sa faci doar 2-3 serii pe exercitiu cu greutate sa-ti permita 20 de repetari si tu sa faci numa 15

Rayden3000

Rayden3000

Member

View Postadi185, on Dec 5 2007, 19:40, said:

adica sa faci doar 2-3 serii pe exercitiu cu greutate sa-ti permita 20 de repetari si tu sa faci numa 15
Asa de lejer ? =)) mai esti sigur ca e bun asa? Eu vreau masa... e bun asa pt masa?

adi185

adi185

Member

View PostRayden3000, on Dec 5 2007, 23:44, said:

Asa de lejer ? =)) mai esti sigur ca e bun asa? Eu vreau masa... e bun asa pt masa?
incearca n-ai nimik de pierdut

FREESH

FREESH

Active Member

da dupa fiecare antrenament, grupa(ele) care lucrez ,a 2a zi am o febra urata , mai ales la piept , ca fac cu cat mai multe kg , ma rupe rau , si la umeri triceps , dupa ce le lucrez , febra ,si le lucrez corect, oare greutatea o fi de vina ? sau ce ..

ciutacu

ciutacu

Active Member

View PostFREESH, on Dec 6 2007, 12:24, said:

da dupa fiecare antrenament, grupa(ele) care lucrez ,a 2a zi am o febra urata , mai ales la piept , ca fac cu cat mai multe kg , ma rupe rau , si la umeri triceps , dupa ce le lucrez , febra ,si le lucrez corect, oare greutatea o fi de vina ? sau ce ..
Cu cat ai febra mai mare cu atat cresti mai mult. :) Sau tu vrei sa cresti fara sa faci febra ? :roflmao:

adi185

adi185

Member

View Postciutacu, on Dec 6 2007, 12:47, said:

Cu cat ai febra mai mare cu atat cresti mai mult. :) Sau tu vrei sa cresti fara sa faci febra ? :roflmao:
GRESIT!!!!!!!!!!!!! febra musculara este un semn ca muschiul a fost socat este super suficient sa ai o mica febra musculara...deja cand este destul de mare muschiul este lezat , fibre musculare minuscule rupte..si ii trebuie cel putin 10-12 zile sa se refaca... ca sa si creasca nu mai zic.... daca tragi tare la fiecare antr faci febra nu e bine deloc.. nu o sa cresti calumea ,m muschiu nu are timp sa se refaca si sa creasca... cea mai imp e refacerea!!!

FREESH

FREESH

Active Member

cam asa creca e adi, pauza sambata si duminica fac, si uneori si in timpu sapt.. da de cand am inceput sa cresc  greutatile ,am febra d-aia urata ,mai ales la piept , zici ca ia foc , si a si crescut :] si la inchetura umarului , parca se rupe cand trag la spate , dupa ceafa ..

FREESH

FREESH

Active Member

View Postciutacu, on Dec 6 2007, 12:47, said:

stai u calm , ca nu fac de 2 zile sa nu stiu dc apare febra ,la modul cel mai simplu

angel_ana

angel_ana

Junior Member

View Postadi185, on Dec 6 2007, 17:59, said:

incearca n-ai nimik de pierdut
Poate voi incerca :) dar ca sa vad daca e bun sau nu.. trebe sa tin cateva luni ..nu ? :) ma tem ca nu am rabdare...

iar am uitat sa schimb id`ul .. si nu stiu cum sa sterg din edit :) Sunt Rayden3000

Edited by angel_ana, 06 December 2007 - 16:29.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate