Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Vreau o tastatura fina

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
RedGuy

RedGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 10.09.2002
De vreun an m-am obisnuit sa lucrez pe laptop dar a venit momentul sa upgradez si desktopul. Ma ingrozeste insa ideea sa ma intorc la tastaturile mari si butucanoase, cu taste care se clatina ca niste masele stricate si au cursa de 1 cm, si cu Space care face "clamp!" de fiecare data cand il apesi - bleah! Deci vreau o tastatura bine prelucrata, cu taste cat mai plate, silentioase si cu cursa scurta, dar nu prea am vazut asa ceva. Puteti sa-mi recomandati vreun produs? Nu trebuie sa fie o super-tastatura wireless multimedia cu mii de butoane si prostii, ci doar una la care sa-mi fie drag sa lucrez. Multumesc.

#2
MikaEL

MikaEL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 25.08.2003
o tastatura de mac ;) am un prieten care foloseste una pe PC... abia astept sa pun si eu mana pe una...

#3
alex_rom007

alex_rom007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 20.06.2003
Corect   :OK:
Sau una de laptop
Sau pui un servetel fin pe orice tastatura :)  .

#4
RedGuy

RedGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 10.09.2002
Una de laptop am - la laptop. Nu e nevoie sa raspundeti daca nu aveti ceva de spus, multumesc. Nu stiu cum e tastatura de mac dar imi imaginez ca e bine prelucrata - as prefera totusi sa nu am butoane ciudate si probleme de compatibilitate. Trebuie sa existe si solutii mai simple, cred eu.

#5
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
nu am auzit pana acum pe cineva sa fie nemultumit de o tastatura microsoft. nu seamana cu una de laptop, dar sunt tastaturi foarte bune.

#6
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,144
  • Înscris: 09.09.2003
Logitech!

#7
Alexandru

Alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 28.11.2001
la tastaturi Microsoft , la soareci Logitech
te duci si tu la n magazin mai mare gen DC,UltraPro,Best... si incerci mai multe tastaturi
ai grija ca pretul unei tastaturi poate ajunge si pana la 2.5 - 3 mil

#8
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Este un KIT de la Logitech (Cordless Desktop MX) ce contine o tastatura + un mouse MX 700. Ambele bijuterii si negre. (da, sunt si wireless)

Tastatura din kit e unica. Nu o gasesti de cumparat separat.

Se descurca perfect in orice joc + ca sunt ideale pt munca de zi cu zi.

Costa e adevarat dar... pentru mine sunt o investitie super. Si le am de vreo jumatate de an. (inainte tot un kit de asta am avut, dar modelul precedent)

#9
Lemmy

Lemmy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 03.05.2004
Iti recomand o Chicony 9938 de la ultra pro, eu sunt foarte multumit de ea
sau un kit Microsoft (Tastatura Natural + Mouse) de la best la 29 euro.

#10
infor

infor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 13.06.2004
Recomand Cherry, fabricate in Germania. Le importa o firma mica din Brasov.
Dar costa...

#11
RedGuy

RedGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 10.09.2002

Quote

Originally posted by infor
Recomand Cherry, fabricate in Germania. Le importa o firma mica din Brasov.
Dar costa...


Interesante caracteristicile: contacte MX Gold Crosspoint cu reactie liniara si cursa de 3 mm [pofticios si pot sa-mi aleg daca se aude "clic" sau nu! Astept oferta de preturi...

#12
roguru

roguru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,964
  • Înscris: 29.05.2004

Quote

Originally posted by infor
Recomand Cherry, fabricate in Germania. Le importa o firma mica din Brasov.
Dar costa...


Te referi la asta?

Attached Files



#13
infor

infor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 13.06.2004
Detalii la:
http://www.lorandra.ro/lor73r.htm
Din cate stiu eu aduc pe comanda orice tastatura.

#14
RedGuy

RedGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 10.09.2002

Quote

Originally posted by roguru
Te referi la asta?


Hmm, misto design... Eu personal ma gandesc insa la asta. Baietii de la Brasov o aduc cu 61 Euro + TVA. Acuma, problema e: ce sa aleg? Taste cu actiune liniara, soft contact sau key click? Prevad un drum pana la Brasov... :D

#15
jonae

jonae

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.04.2004
Logitech! am vazut tastatura Logitech! pentru desktop care arata exact ca aia de laptop. !!!

#16
alex_rom007

alex_rom007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 20.06.2003
Nu faceam misto cand sugeram tastatura de Mac. Totusi este necesar sa mai si glumim, nu ?
Sigur ca solutiile prezentate mai sus sunt mai la indemana (poate si mai ieftine daca te iei dupa pretul unei tastaturi Apple de la noi), dar daca totusi vrei sa incerci e tastatura de Mac, o sa vezi cat de fina e. SI probleme de compatibilitate nu or sa fie prea multe..depinde de tastatura, dar in general de la iMac in sus tast. merg OK pe PC deoarece sunt USB si pe recunoaste Ca fiind Apple USB Keyboard. In rest tastele sunt la fel - Command (marul) e tasta de Windows.

#17
RedGuy

RedGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 10.09.2002
Hm, cred ca mi-ar parea rau dup-aia ca n-am decat tastatura de Mac. Si cine stie, poate chiar are vreo problema de compatibilitate si atunci la banii astia o arunc pe geam... Bine, as putea sa ma scutur de toti banii si sa-mi iau un Mac intreg... a, da programele in care lucrez eu sunt doar pe PC... la naiba

#18
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
daca vrei sa ajungi sa scrii FOARTE repede (si asta fara sa te mai uiti la tastatura), eu iti recomand o tastatura din seria "compact".
eu o sa mi-o schimb p-a mea (un Qtronix mai vechi, dar tot compact), cu asta: http://www.cherrycor...le-g84-4100.htm
e cam scumpa (70 de euro, la noi) dar cred ca face toti banii, avand in vedere calitatea "contactelor"... si nu numai.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate