Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Huawei U120

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#91
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Asa titlu..asa raspunsuri :facepalm: ce vrei mai mult?

Ce telefon (model, nu "are butoane") ce windows ( ca esti pe aria asta ).

#92
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

View Postgumball3000, on 24 august 2014 - 11:37, said:

Domnu' Ghita, nu fii bizon si spune-ne exact ce model de telefon ai.

U 120

#93
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Huawei U120

Ai card de memorie in telefon?

Daca ai spus ca ai cablu de date, vezi ca in cutie ar trebui sa ai si un CD cu programele care te ajuta sa folosesti acel cablu, instaleaza ce ai pe CD si apoi o sa-ti apara telefonul si in PC.
Sau daca nu ai CD, descarca arhiva de aici, dezarhiveaza-o si instaleaza acel program.

Edited by gumball3000, 24 August 2014 - 12:11.


#94
ovidiu35b

ovidiu35b

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 31.05.2014
ce este foarte simplu pt. unii, s-ar putea sa fie foarte complicat pt. alti, daca ai nevoie de ajutor, trebuie sa explici detaliat sa intelegem si noi astia mai prosti asa, da detalii la telefonul care il ai si windows-ul care il folosesti, la tine e treaba de hardware, de zici ca nu-ti arata in compiuter, nu avea pretentii si incepi cu ofense ca nu te ajuta nimeni atita timp cit nu stie despre ce este vorba .

#95
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

View Postgumball3000, on 24 august 2014 - 12:08, said:

Huawei U120

Ai card de memorie in telefon?

Daca ai spus ca ai cablu de date, vezi ca in cutie ar trebui sa ai si un CD cu programele care te ajuta sa folosesti acel cablu, instaleaza ce ai pe CD si apoi o sa-ti apara telefonul si in PC.
Sau daca nu ai CD, descarca arhiva de aici, dezarhiveaza-o si instaleaza acel program.


Am zis din prima ca am driverele .... descarcate de pe net ...

Nu reusesc insa sa fac sa se vada telefonul ,,,,

Scuze de dranj .. maine o sa revina in tara un amic care se descurca..  si ii dau telefon ..

Imi cer scuze ca v-am deranjat....

Insa este cazul sa explic catorva ca nu are rost sa te duci la un service cu calculatorul si telefonul.. In mod normla cestia se poa arajja der acasa.. daca cineva iti explica ce si cum ...
In mod normal nu are importanta sistemul de operare sau cate culori are telefonul ..

Cat despre ofense .. ei bine am primit destule. De la insi care se pare ca stiu mai putin decat mine (cestia aia cu dusu la service este de zile mari!!)

Scuze ...

#96
rozone

rozone

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 01.01.2014
Transferi pozele pe card, scoti cardul , il introduci intr-un cititor de carduri, copiezi pozele, pastrezi cardul , arunci telefonul cu spatele ca pe potcoava sa-ti aduca noroc.
Vad la foarte multi posesori probleme in tranfer , practic mufa la telefon e pusa de design , tapa , si daca reusesti sa transferi din telefon sa le scri la firma producatoare sa-ti dea un bonus...
Ce gasesti pe gsmarena sub nota 7 la performate nu merita bagat in seama .

Edited by rozone, 24 August 2014 - 12:45.


#97
rozone

rozone

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 01.01.2014
"sistemul de operare"
Foarte adevarat, tocmai de aceea recomand folosirea unui cititor de carduri pentru a ocolii o gramada de incompatibilitati , rapid, usor, fara drivere complexe si batai de cap.

#98
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

View PostGhita_Bizonu, on 24 august 2014 - 12:40, said:


In mod normal nu are importanta sistemul de operare sau cate culori are telefonul ..


Pai pentru tine normal ca nu are importanta sistemul de operare daca tu il asemeni cu culorile telefonului.

Daca tu zici ca nu are importanta sistemul de operare, atunci uite sfatul meu... instaleaza ES File Explorer din Google Play, dai drumu la wifi si transeferi pozele direct in pc prin aceasta aplicatie. Acum ce conteaza ca tu nu ai android, doar ai spus ca sistemul de operare nu conteaza...

#99
amdoru

amdoru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.07.2007
Functioneaza deblocarea pentru Huawei U1220s cu explicatiile date de m1t mai sus https://forum.softpe...54#entry8925629 pe Windows 7 x32! super!

Edited by amdoru, 24 May 2017 - 08:42.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate