Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

pensii 2%

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
cip2007

cip2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 26.08.2007
Salutare

Am si eu o intrebare: Cat este comisonul unui broker de asigurari pilonul II pentru fiecare semnatura?
Stiti pentru fiecare asigurator cat e...adika ING, alliantz, AIG, omniasig etc...

#2
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
am intre 50 si 150 de ron in functie de nr de adeziuni, in functie de reteaua proprie de vanzari, etc.

#3
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
cam intre 50 si 150 de ron in functie de nr de adeziuni, in functie de reteaua proprie de vanzari, etc.

#4
cip2007

cip2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 26.08.2007

View Postspare-me, on Dec 1 2007, 14:26, said:

am intre 50 si 150 de ron in functie de nr de adeziuni, in functie de reteaua proprie de vanzari, etc.
merci mult spare

Am gasit si eu la linku asta http://www.ziare.com...sii-145052.html

Era o faza, ca daca te inscrii pana la o anumita data, nu intrii la redistribuire aleatorie, in cazul in care ai depus la doua fonduri. Care e acea data?

#5
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
cred ca 17 ianuarie. dar s-ar putea prelungi

#6
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,996
  • Înscris: 27.02.2006
Pai astia zic ca 17 ianuarie e termeneul limita de aderare la fondul de pensii pe care il doresti. Dar daca te angajezi dupa data respectiva, nu iti mai poti alege singur fondul de pensii? Ce te distribuie ei unde vrei? Sa zicem ca cineva se angajeaza pentru prima data pe data de 15 martie 2008. Cum isi va alege acesta fondul de pensii la care vrea sa adere? ;)

Edited by Iaro, 01 December 2007 - 20:51.


#7
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
omule, pana pe 17 ianuarie, dureaza CAMPANIA de promovare. cei angajati care nu opteaza pana atunci vor fi distribuiti aleatoriu. cine se angajeaza dupa, desigur ca va avea dreptul sa aleaga ce vrea, tot intr-un termen prestabilit, dupa care este si el redistribuit

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate