Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Achizitie masina de gaurit cu percutie Bosch profesionala

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
toteudinnou

toteudinnou

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,112
  • Înscris: 06.03.2010

View Postmesterel2010, on 27th August 2010, 14:18, said:

Cele mai bune sunt masinile Bosh

Vrei nu vrei. Calitatea e ok, pretul pe masura.

Lucrez intens cu gauri in pereti si metale la tamplarie aluminiu. Pentru domeniul meu "bosCh-urile" sunt de unica folosinta. Dupa multi si multi ani de schimbat firme de bormasini m-am axat pe Hilti dupa ce le-am facut 2 sedii. Radeau de noi ca avem bormasini de unica folosinta...
Printre altele bune au mai fost: Black and Decker, DeWaltt si Duss.

#38
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
interesant, echipa care mi-a facut o lucrare de scoatere sapa din tot apartamentul au folosit un bosch de 7kg si dadeau cu el pana puteai sa fierbi oua pe el. Si nu era nou si nici la sfarsitul vietii :)
La termopane nu cred ca se folosesc scule mai grele de 3 kg. Nu stiu ce inseamna la tine unica folosinta, dar cu o scula profesionala, fabricata de orice firma dai mii de gauri de 6.

By the way, Stern nu sunt porcarii. Sunt scule hobby care isi fac foarte bine treaba pt care sunt ele gandite.

#39
rue_baree

rue_baree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,303
  • Înscris: 18.03.2007
Dupa ce TIP ul meu de la Praktiker din 2005 pe post de ciocan rotopercutor in toamna asta a decis sa nu mai tine in sds dalti sau burghie, ieri am imprumutat una pe care scrie bosch GBH 2 24 DSE de la vecinul.
Am dat cu ea tencuiala cam o ora si apoi a inceput sa scoata scantei pe la carbuni si sa miroase.
Desfacut, sters, facut pus la loc si face la fel.
Am mers cu ea la un atelier de scule profesionale si mi au zis ca nu e originala, ca ei pot comanda doar pe origina. Poate se moaie totusi inima meseriasului din atelier sa o desfaca dimineata sa mi zica daca se mai poate face la ea ceva. M a durut mana sa ma apuc sa o verific si la rotor pe metode gasite pe net pt ca nu am nici un amarat de ciocan de lipit.
Am cautat PN ul de bosch existent pe o eticheta inferioara 0 611 234 643 si mi a dat BOSCH GBH 2 20 SE dar pe scula scrie 2 24 DSE (Made in Germany la vedere)... pe cine sa cred?

1. ce pot sa mai fac cu TIP ul antic de nu mai tine burghiul in SDS? e ceva tutorial online sau discutii sa ma ajut cu ele?
2. e fake? e vreun meserias in Timisoara care o poate repara fara sa sara ochii de bani?

Edited by rue_baree, 03 January 2018 - 21:44.


#40
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,987
  • Înscris: 01.03.2013

View Postrue_baree, on 03 ianuarie 2018 - 21:43, said:

e fake?
Da.
Seria este de la un produs Bosch GBH 2-20, in varianta specifica pentru piata chineza.

0 611 234 643 - GBH 2-20 SE / 230 V /CN


#41
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014

View Postrue_baree, on 03 ianuarie 2018 - 21:43, said:

Dupa ce TIP ul meu de la Praktiker din 2005 pe post de ciocan rotopercutor in toamna asta a decis sa nu mai tine in sds dalti sau burghie, ieri am imprumutat una pe care scrie bosch GBH 2 24 DSE de la vecinul.
Am dat cu ea tencuiala cam o ora si apoi a inceput sa scoata scantei pe la carbuni si sa miroase.
Desfacut, sters, facut pus la loc si face la fel.
Am mers cu ea la un atelier de scule profesionale si mi au zis ca nu e originala, ca ei pot comanda doar pe origina. Poate se moaie totusi inima meseriasului din atelier sa o desfaca dimineata sa mi zica daca se mai poate face la ea ceva. M a durut mana sa ma apuc sa o verific si la rotor pe metode gasite pe net pt ca nu am nici un amarat de ciocan de lipit.
Am cautat PN ul de bosch existent pe o eticheta inferioara 0 611 234 643 si mi a dat BOSCH GBH 2 20 SE dar pe scula scrie 2 24 DSE (Made in Germany la vedere)... pe cine sa cred?

1. ce pot sa mai fac cu TIP ul antic de nu mai tine burghiul in SDS? e ceva tutorial online sau discutii sa ma ajut cu ele?
2. e fake? e vreun meserias in Timisoara care o poate repara fara sa sara ochii de bani?
  Vezi de ce nu iau eu niciodata scule imprumut? Mergeai la Leroy si cu 120 de lei luai un rotopercutor cu care iti terminai treaba in loc sa dai 2-300 pe un rotor de Bosch contrafacut.

Edited by PoeOvidiu, 05 January 2018 - 21:30.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate