Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Chestiuni de prioritate, spete, etc.

- - - - -
  • Please log in to reply
1255 replies to this topic

#1
mdmilan

mdmilan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 02.08.2004
@Marius3k: Acest topic se doreste a fi unul in care putem discuta diverse chestiuni de prioritate, spete, intersectii, etc.



Astept cat mai mule pareri.

Attached Files


Edited by Marius3k, 20 May 2009 - 08:16.


#2
Annny

Annny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.06.2007
am votat b, dar nu te baza mult pe votul meu :) singura mea grija cand sunt la volan e sa ma feresc de tiruri si sa evit pietonii

#3
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
simplu ca buna ziua. albastru, verde rosu pt ca asa cum ziceai tu rosu are cedeaza trecerea, iar ala verde trebuie sa dea prioritate de dreapta masinii albastre. Unde e situatia care nu ti-e clara?

#4
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006

 romaximusro, on Jul 3 2007, 22:53, said:

simplu ca buna ziua. albastru, verde rosu pt ca asa cum ziceai tu rosu are cedeaza trecerea, iar ala verde trebuie sa dea prioritate de dreapta masinii albastre. Unde e situatia care nu ti-e clara?


Corect.

Verdele da prioritate de dreapta albastrului...Cred ca dilema lui este/era daca rosu trebuie sa dea prioritate albastrului sau nu, deoarece albastrul nu are indicator cu "Drum cu prioritate"...

Edited by edmund.chevul, 03 July 2007 - 21:56.


#5
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

 romaximusro, on Jul 3 2007, 22:53, said:

simplu ca buna ziua. albastru, verde rosu pt ca asa cum ziceai tu rosu are cedeaza trecerea, iar ala verde trebuie sa dea prioritate de dreapta masinii albastre. Unde e situatia care nu ti-e clara?
e gresit scris rosu are prioritate fata de rosu ( fata de albastru frate!) -la varianta c...ma rog...FOOOARTE GREA SITUATIA DATA.. :naughty: nu esti militian, aia faceau o intrebare mai grea

upppps cineva a raspuns C, gresit adica...

Edited by sanddy1964, 03 July 2007 - 21:56.


#6
XtraVagAnT

XtraVagAnT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 26.06.2005
"rosu are prioritate de dreapta fata de rosu"
asta nu prea mi-e clar mie cand termina rosul de acordat prioritatea ca sa plece si el acasa :D
Of course, b!

#7
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,907
  • Înscris: 03.12.2005
rosu are pierdere de prioritate, deci trece ultima, iar intre verde si albastru are prioritate albastru (prioritatea celui care circula pe un drum fata de cel care urmeaza sa se inscrie pe el) cat si prioritate de dreapta.

un eventual indicator de drum cu prioritate, eventual cu tablita aditionala pentru a indica sensul ar schimba complet datele problemei, in caz ca l-ai omis.

edit: in absenta unui indicator suplimentar la cedeaza trecerea, rosu da prioritate tuturor vehiculelor intalnite in drumul sau.

Edited by sebulbus, 03 July 2007 - 22:10.


#8
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

 XtraVagAnT, on Jul 3 2007, 22:55, said:

"rosu are prioritate de dreapta fata de rosu"
asta nu prea mi-e clar mie cand termina rosul de acordat prioritatea ca sa plece si el acasa :D
Of course, b!
s-a modificat.  :)

#9
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006

 sanddy1964, on Jul 3 2007, 22:54, said:

upppps cineva a raspuns C, gresit adica...


:coolspeak: ...Dar cine a fost??? ca in posturi toti au dat var. corecta???

#10
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,390
  • Înscris: 29.11.2001

 mdmilan, on Jul 3 2007, 22:48, said:

Astept cat mai mule pareri.

Sefu, circulatia NU e pe pareri, ci pe lege.

 sanddy1964, on Jul 3 2007, 22:54, said:

e gresit scris rosu are prioritate fata de rosu ( fata de albastru frate!) -la varianta c...ma rog...FOOOARTE GREA SITUATIA DATA.. :naughty: nu esti militian, aia faceau o intrebare mai grea

upppps cineva a raspuns C, gresit adica...

de-aia trebuie dat examenul asa cum trebuie

#11
danok007

danok007

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 479
  • Înscris: 11.02.2007
b, nimic dificil

#12
Blu3

Blu3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 27.06.2006
albastru a avut "STOP" de la calea ferata. varianta c.

**nu, nu eu am votat c, inca nu am votat pentru ca e interpretabil desenul. daca e saracie d-aia de cale ferata industriala and shit si are doar semn de "atentie se intampla!" (adica "alte pericole") e "b". daca nu se specifica, gaborul in test o sa te pice pentru ca o sa considere ca e cale ferata normala. :P

#13
NightShift

NightShift

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,320
  • Înscris: 11.11.2006

 Blu3, on Jul 4 2007, 01:18, said:

albastru a avut "STOP" de la calea ferata.

Pai e posibil ca masina albastra sa fi avut de dat o gramada de prioritati in ultimii 200m parcursi,
dar e trecuta deja de calea ferata, iar in intersectia din imagine are prioritate. PUNCT.

Presupunem ca a trecut regulamentar calea ferata, ... dar asta nu mai are legatura cu problema. (albastru / verde / rosu)

Edited by NightShift, 04 July 2007 - 02:42.


#14
XtraVagAnT

XtraVagAnT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 26.06.2005
In teorie este clar ca varianta b, insa in practica verdele si rosu pot intra concomitent in intersectie ei nestanjenindu-se reciproc. ;)

Edited by XtraVagAnT, 04 July 2007 - 06:29.


#15
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,390
  • Înscris: 29.11.2001

 Blu3, on Jul 4 2007, 02:18, said:

albastru a avut "STOP" de la calea ferata. varianta c.

**nu, nu eu am votat c, inca nu am votat pentru ca e interpretabil desenul. daca e saracie d-aia de cale ferata industriala and shit si are doar semn de "atentie se intampla!" (adica "alte pericole") e "b". daca nu se specifica, gaborul in test o sa te pice pentru ca o sa considere ca e cale ferata normala. :P

calea ferata poa' sa fie cu bariera ... iar semnele de la calea ferata NU se aplica la intersectiile urmatoare! C'mon!


 XtraVagAnT, on Jul 4 2007, 07:24, said:

In teorie este clar ca varianta b, insa in practica verdele si rosu pot intra concomitent in intersectie ei nestanjenindu-se reciproc. ;)

in practica, rosul asteapta pana se asigura ca verdele face stanga si nu intoarce ... ;)

#16
mdmilan

mdmilan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 02.08.2004
pentru toata lumea: este o situatie reala, nu din chestionare. locatia: Giurgiu, vama de la intrarea in oras, nu cea de la pod. albastru vine din oras, verde se duce catre vama de la pod, rosu vine dinspre vama de la pod.
edmund.chevul: cineva spunea ca rosu are "cedeaza trecerea" iar albastru trebuie sa dea "prioritate de dreapta" deci sunt la egalitate si se aplica prioritatea de dreapta. altcineva sustinea ca albastru ar fi trebuit sa aiba si el semn de "cedeaza trecerea" pe care au omis sa il puna cei de la politie deci ar trebui sa se comporte ca si cand ar fi. rezulta din nou egalitate de semne deci albastru da prioritate de dreapta.
sanddy1964: daca am scris "rosu are prioritate fata de rosu", scuze, era din cauza oboselii. intr-adevar, trebuia "rosu are prioritate de dreapta fata de albastru". 10x MAK
Blu3: nu e "saracie d-aia de cale ferata industriala". este calea ferata care face legatura cu bulgarii si are bariere. dar se trecuse deja de ea.

culmea este ca pana la urma s-a trecut in ordinea: verde, albastru, rosu pentru ca verdele nu a vrut sa opreasca. asta e. se mai intampla... (era tir :naughty: )

Edited by mdmilan, 04 July 2007 - 08:16.


#17
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
xtravagant are dreptate. nu e nici un din punctele abc. trebuia sa pui si d
ordinea este albastru si apoi concomitent verde si rosu.  :P

Edited by uko, 04 July 2007 - 08:25.


#18
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,390
  • Înscris: 29.11.2001

 uko, on Jul 4 2007, 09:24, said:

xtravagant are dreptate. nu e nici un din punctele abc. trebuia sa pui si d
ordinea este albastru si apoi concomitent verde si rosu.  :P


uko: tu, ca sofer al rosiei, de unde stii ca verdele nu vrea sa intoarca la 180?! tot stanga se semnalizeaza! Daca astepti sa vezi ce face, oricum intra el primul in intersectie! ;)

mdmilan: sefu', pune mana pe cod, pe prioritati! De cand prioritatea de dreapta si cedeaza trecerea sunt pe acelasi nivel de impunere?!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate