Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Interviu la BRD

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
Jade84

Jade84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 15.07.2007

View Postjihadu, on Nov 30 2007, 14:28, said:

pentru ofiter de credite..nu ar trebui sa-si faca atatea probleme.

am o cunostinta, ofiter de credit la o banca mare, nu are facultate si se descurca f bine.

totul e sa aiba papagal si sa abureasca clientul.

Nu-mi fac probleme..am mai fost la 20 de interviuri in ultimele 2 luni, lucrez de 3 ani, sunt economist intr-o firma mica.
Mi-ar placea BRD pentru ca e mare. Am fost acceptata la ProCredit pentru consilier persoane juridice de curand..dar imi ofereau un salariu un pic mai mic decat salariul meu actual..si am refuzat..

Cu papagalul ma descurc :thumbup:  Sa aburesc clientii...am mai practicat :rolleyes:
Deci, totul o sa fie ok :peacefingers:

Mutumesc tuturor si sa-mi tineti pumnii!

#20
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View PostJade84, on Nov 30 2007, 17:08, said:

Mi-ar placea BRD pentru ca e mare.

Exista si unele banci mici ce platesc mult mai bine decat BRD , din simplul motiv ca profitabilitatea pe angajat e mult mai mare si astfel isi permit sa dea salarii mult mai mari . BRD are reputatia "muntelui de dosare" ca orice banca mare spre deosebire de alte banci ce au dosare putine dar credite mari ca dimensiuni :)

#21
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005

View Postspare-me, on Nov 29 2007, 22:19, said:

poate pentru ca atunc ise elibereaza functia...?!
Aha! zsi e greu sa faca interviul acum si sa-i spuna daca e sau nu angajata, si ca incepe peste o luna?

Mai degraba astia mai cauta potentiali candidati si la Bucuresti fac selectia finala. Oricum bafta!

#22
georgiana22

georgiana22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 20.01.2007
ce ma bucur sa vad un asemenea subiect! pentru ca sunt exact in aceeasi situatie!
        fiind sefa de promotie, mi s-a propus sa lucrez la brd! toate bune si frumoase... am fost si la interviul de la bucuresti... (stai linistita a fost super usor, daca vrei si alte informatii, pot sa ti le ofer cu cea mai mare placere), m-au sunat si mi-au zis ca sunt angajata dar ca nu imi pot spune o data sigura de angajare deoarece depinde de sedinta directorilor de agentii, samd.       asta s-a intamplat la sfarsitul lunii octombrie, acum uite ca suntem in decembrie si niciun raspuns de la ei... iar intre timp a aparut o alta oferta pe care o voi accepta cred, desi as avea nevoie si de sfaturile voastre. mai exact ofiter credtie la o firma ce lucreaza direct cu 2 mari banci, acelasi salariu, poate un picut chiar mai mare si program o zi cu o zi!
       sunt un pic in dilema acum.. dar stiu ca daca voi accepta la brd voi fi constransa sa raman 3 ani acolo si voi fi mult mai stresata... ceea ce poate ca nu m-ar deranja daca as spera la o promovare, off.... spuneti-mi parerile voastre!
       mersi mult! :*

#23
evrika_d

evrika_d

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.01.2008
am un prieten foarte bun care s-a angajat la o filiala brd(intr-un orasel micut) in octombrie. salariul dupa mine e destul de mic mai ales pt o banca . are 8,5 mil +bonuri de masa in primele 8 luni si 12,5 dupa cele 8 luni. nu mai zic de program care e de la ora 8 dimineata la 8 seara. oricum ultima data cand am vorbit cu el zicea ca vrea sa renunte ca nu mai rezista in ritmul asta ... parerea mea ca sunt prea putin bani si prea multa munca.

#24
tomycta

tomycta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 22.07.2005
o intrebare, in legatura cu brd, dupa cat timp te-au sunat dupa ultimul interviu?:)

#25
secretme1314

secretme1314

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.07.2008
sunt proaspata absolventa de ase, sefa de promotie. am fost de curand la un interviu la brd si postul oferit de ei este de operator ghiseu universal. eu vin din spate cu o experienta in vanzari directe credite de 2 ani. din cate am tot citit despre brd e f multa munca, stres si bani putini. sincera sa fiu nu ma incanta deloc aspectele astea dar ma tot gandesc ca invat multe lucruri folositoare care sa imi asigure o baza de porinre pt un post mai bun. alternativa ar fi junior relationship manager-abn unde sal fix sare din schema celui de la brd, e mult mai avantajos dar e jumate-jumate munca de teren cu un target destul de mare. astept orice fel de sugestii

#26
alxuca

alxuca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 22.08.2007
am o intrebare:pentru orice job in cadrul brd e necesar si un interviu la bucuresti?

#27
zimzizimzi

zimzizimzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 24.08.2008

View Postevrika_d, on Jan 3 2008, 22:56, said:

la ora 8 dimineata la 8 seara.
abuz. te duci la o institutie, depui plangere, dai in judecata si astepti.
nu se poate sa lucrezi 12. maximum sunt 6 !

#28
Millena

Millena

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 24.08.2008

View Postzimzizimzi, on Aug 29 2008, 10:02, said:

abuz. te duci la o institutie, depui plangere, dai in judecata si astepti.
nu se poate sa lucrezi 12. maximum sunt 6 !

6? Ai vrea tu  :lol:

#29
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Zimzi atata poate sa lucreze, ca e gay minor.

On-topic : am un amic care a fost si el la Bucuresti la interviu, l-au angajat pe ceva post, nu stiu exact cum ii zice, dar lucra cu pers. juridice. Regreta mutarea, chiar daca i-a crescut salarul cu aprox. 35 %.
El e la sucursala. A plecat dintr-o agentie, de la o banca mai slaba ca BRD-ul, si poate volumul de munca si stresul de la sucursala il face sa regrete mutarea, poate frecusul primit de la superiori, nu stiu sa va spun exact, atat ca nu e multumit de alegerea facuta.

Trebuie pregatire psihica inainte de a face saltul de la o agentie de cartier la sucursala.

Edited by herlino, 17 September 2008 - 09:29.


#30
Millena

Millena

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 24.08.2008

View Postherlino, on Sep 17 2008, 10:29, said:

Zimzi atata poate sa lucreze, ca e gay minor.

On-topic : am un amic care a fost si el la Bucuresti la interviu, l-au angajat pe ceva post, nu stiu exact cum ii zice, dar lucra cu pers. juridice. Regreta mutarea, chiar daca i-a crescut salarul cu aprox. 35 %.
El e la sucursala. A plecat dintr-o agentie, de la o banca mai slaba ca BRD-ul, si poate volumul de munca si stresul de la sucursala il face sa regrete mutarea, poate frecusul primit de la superiori, nu stiu sa va spun exact, atat ca nu e multumit de alegerea facuta.

Trebuie pregatire psihica inainte de a face saltul de la o agentie de cartier la sucursala.


Si prietena mea abia s-a angajat, isi blesteama zilele dar ma rog. Salariu mic, munca multa, no training de la inceput, bla bla. Si culmea, e la o agentie unde m-as fi asteptat mai mult sa stea degeaba. Dar cica e mai aglomerat ca la Unirii.


Offtopic: Despre interviurile la PriceWaterhouseCoopers ce stiti? :lol: :lol:

#31
DOPE

DOPE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 29.08.2006

View PostMillena, on Sep 18 2008, 09:26, said:

Si prietena mea abia s-a angajat, isi blesteama zilele dar ma rog. Salariu mic, munca multa, no training de la inceput, bla bla. Si culmea, e la o agentie unde m-as fi asteptat mai mult sa stea degeaba. Dar cica e mai aglomerat ca la Unirii.


Offtopic: Despre interviurile la PriceWaterhouseCoopers ce stiti? :lol: :lol:


am o amica care s-a angajat recent(incepe luni) la price si un profesor in facultate care e senior consultant pe HR la PwC.... din cate am inteles interviurile nu sunt foarte grele(in HR, cel putin) si e aceeasi poveste ca peste tot: salariu mic la inceput, teste de aptitudini foarte riguroase, discutarea in detaliu a cv-ului, etc.

si din ce zice profesorul meu, ca sa te angajezi la price nu trebuie sa fii geniu ci sa ai ficat pentru asa ceva...program foarte incarcat, stres, corporate biciz.
e o multinationala-cliseu ca sa zic asa

#32
Millena

Millena

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 24.08.2008

View PostDOPE, on Sep 21 2008, 16:46, said:

am o amica care s-a angajat recent(incepe luni) la price si un profesor in facultate care e senior consultant pe HR la PwC.... din cate am inteles interviurile nu sunt foarte grele(in HR, cel putin) si e aceeasi poveste ca peste tot: salariu mic la inceput, teste de aptitudini foarte riguroase, discutarea in detaliu a cv-ului, etc.

si din ce zice profesorul meu, ca sa te angajezi la price nu trebuie sa fii geniu ci sa ai ficat pentru asa ceva...program foarte incarcat, stres, corporate biciz.
e o multinationala-cliseu ca sa zic asa


Am trecut de teste, interviuri, bla bla. Incep maine si eu :lol:. Si cred ca am fost norocoasa cu salariul :lol:

Oricum, suntem offtopic, dar ms :)

Edited by Millena, 21 September 2008 - 15:53.


#33
Hordy

Hordy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 03.02.2007
Am niste cunostinte la BRD (firma la care muncesc prin mine face credite prin BRD) baieti de gajca tineri simpatici si multumiti de salar spor si tie si cine stie poate odata imi raspunzi tu la vrun telefon :))

#34
loryelena

loryelena

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.03.2018
Salutare la toata lumea.Am dat de curand un interviu pentru brd in urma caruia am fost sunata si mi-au spus ca au ales sa mearga mai departe cu mine si ca o sa primesc pe mail un test din care sa rezulte personalitatea mea.am completat acel test si deja au trecut 3 zile fara sa primesc niciun raspuns>Ma puteti ajuta cu un raspus legat de aceasta situatie,stie cineva cat dureaza sa primesti un raspuns.Multumesc antcipat pentru ajutor!

#35
Fides

Fides

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 06.05.2019

 loryelena, on 08 august 2019 - 14:12, said:

Salutare la toata lumea.Am dat de curand un interviu pentru brd in urma caruia am fost sunata si mi-au spus ca au ales sa mearga mai departe cu mine si ca o sa primesc pe mail un test din care sa rezulte personalitatea mea.am completat acel test si deja au trecut 3 zile fara sa primesc niciun raspuns>Ma puteti ajuta cu un raspus legat de aceasta situatie,stie cineva cat dureaza sa primesti un raspuns.Multumesc antcipat pentru ajutor!

Procedurile acestea dureaza destul de mult timp,  exista o birocratie care se misca greu.   Cred ca daca trec mai mult de 7-10 zile lucratoare fara nici un raspuns e posibil sa nu te mai caute deloc.

#36
loryelena

loryelena

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.03.2018

 Fides, on 08 august 2019 - 14:27, said:

Procedurile acestea dureaza destul de mult timp,  exista o birocratie care se misca greu.   Cred ca daca trec mai mult de 7-10 zile lucratoare fara nici un raspuns e posibil sa nu te mai caute deloc.


Ok,multumesc frumos pentru ajutor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate