Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Totul ne dauneaza?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View Posttzotzolyno, on Nov 29 2007, 16:21, said:

Guta?! De la apa minerala?!  :death:  Unde ai invatat prostia asta?! Asta-i o informatie complet eronata!  :thumbdown:
Nu are rost sa-ti zic care-i etiologia gutei ca poti folos wiki  :puke:  Daca nu cumva din wiki te-ai inspirat...
se cauta simtul umorului...

la asa intrebari, scumpule, nu poti raspunde serios, sau poti?

#20
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postadadoi, on Nov 29 2007, 17:28, said:

la asa intrebari, scumpule, nu poti raspunde serios, sau poti?
Adevarul e ca ai dreptate, nu poti raspunde serios intotdeauna. :P  M-ai speriat totusi, puii mei!  :proud:

#21
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View Postnu_sunt_ozzy, on Nov 27 2007, 13:16, said:

Ideea deschiderii acestui topic mi-a venit citind postul lui:

Care e de fapt ideea? Sapunul dauneaza? Apa dauneaza? Laptele dauneaza? Carnea de porc dauneaza? Imaginati-va o lista ce contine tot ce e placut in lume si mentionati ca dauneaza. Intrebarea mea: exista ceva ce NU dauneaza?

    Apa si sapunul sigur nu dauneaza . Asta , doar daca nu te apuci sa mananci sapunul in cauza . Daca folosesti cat mai multa apa si cat mai mult sapun pentru uz extern , sunt convins ca intr-o buna zi lumea din jur iti va multumi .
   Laptele si carnea de porc nu sunt deloc daunatoare , atata timp cat strecori cantitati moderate din aceste alimente in alimentatia zilnica .
   Omul este un animal omnivor . Are nevoie sa consume in mod regulat atat produse de origine animala (lapte, oua, carne ) cat si produse de origine vegetala (fructe si legume ) . Orice privatiuni sau excese in oricare din aceste categorii pot sa ii dauneze .
    Daunatoare sunt de asemenea , produsele de sinteza . Orice produs obtinut altfel decat pe cale naturala trebuie evitat cu desavarsire . Toate produsele chimice industiale sunt nocive daca le folosesti in alimentatie .

#22
Anorien

Anorien

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 09.12.2006

View Postsnipest, on Nov 27 2007, 13:22, said:

merita sa te chinui toata viata fara pizza, sare, sucuri acidulate samd ca sa traiesti 5 ani in plus(asta la batranete, cand oricum vei fi un bosorog expirat).

Pentru unii chiar nu e un chin sa le evite, ba mai mult, pentru unii e un chin sa le vada si/sau sa fie nevoit sa le manance. Nici mie nu imi păsa pana mai acum cateva luni ce mananc, dar parca ma simteam din ce in ce mai obosita si parca aveam pietre in stomac, ma simteam grea. Odata ce mi-am schimbat total modul de alimentatie, iti vine sa crezi sau nu, dar in afara de cele 11 kg pierdute, am pentru prima data in viata, toate analizele Ok, inclusiv anemia. Si am fost anemica de cand ma stiu. Sa fie coincidenta?
In plus e grozav sa mananci doar atat cat are nevoie organismul tau, e grozav sa nu ai pofte care mai de care mai daunatoare, e grozav sa mananci doar ca sa traiesti, si nu sa traiesti ca sa iti satisfaci poftele culinare.
Si totusi asta nu inseamna ca trebuie sa fim extremisti: o bucata de pizza sau o Cola tot mai servesc uneori.

#23
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
din pacate, putini avem acces la alimente 100% nepoluate sau fara ingrasaminte....si in aceste conditii, trebuie sa ne ferim de ce e mai rau,
daca o sa ai grija de alimentatie, si o sa faci sport..sigur o sa ai un al tonus si o sa traiesti mai mult
am obs ca pe zi ce trece, lumea e mai stresata, mai uracioasa, rar vezi zambete adevarate.... :confuzzled:

#24
aumih16

aumih16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2018
din pacate! da!

#25
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,471
  • Înscris: 04.05.2006
In afara de faptul ca ai reînviat inutil un topic aberant de acum 11 ani, “din păcate da”...ce?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate