Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Acoperire Digi.Mobil.

* * * * - 14 votes
  • Please log in to reply
29998 replies to this topic

#28981
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,652
  • Înscris: 06.03.2004

View PostJoyM, on 26 martie 2023 - 14:24, said:


Fără benzi joase și spectru nu prea poți să concurezi în București, dar când te îndepărtezi...
Ceilalți au doar b20 pe la sate cu foarte multi utilizatori fata de digi cu B1, b20 și putini utilizatori cu puține resurse (50gb pe luna)
Probabil de aceea este lăudat și recomandat ca al doilea SIM când te îndepărtezi de aglomerația de acasă 😅
De unde tot scoți aberațiile astea cu benzi joase si cu 50GB?
Ce benzi joase nu are si unde sunt 50GB?Esti total pe lângă.

Edited by clader, 26 March 2023 - 15:05.


#28982
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,340
  • Înscris: 01.09.2012
Eu îi am pe toți 4 și sincer la Digi n as renunța , pe oriunde am mers am avut experiente bune


#28983
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View PostJoyM, on 26 martie 2023 - 14:24, said:


Fără benzi joase și spectru nu prea poți să concurezi în București, dar când te îndepărtezi...
Ceilalți au doar b20 pe la sate cu foarte multi utilizatori fata de digi cu B1, b20 și putini utilizatori cu puține resurse (50gb pe luna)
Probabil de aceea este lăudat și recomandat ca al doilea SIM când te îndepărtezi de aglomerația de acasă 😅
Vezi că din ianuarie, s-a dublat traficul și oferă 100gb... Ba chiar, dacă ai activ 5G-ul în cont, mai ai vreo 30gb date extra, parcă. La 4-5 euro, eu zic că e decent nu, raportat la Orange și Vodafone. În plus, de vreo câteva luni au crescut și vitezele simțitor, cel puțin în urban, sper ca anul ăsta să intre mai tare cu 5G-ul, dacă tot se pregătesc să renunțe la rețeaua 3G.

View Postbluelaser, on 26 martie 2023 - 13:36, said:

Si evident cum iesi din oras nu mai ai semnal. Am citit si pe net, deci, e adevarat. Am auzit ca cineva acum 5 ani era  nemultumit. Fugiti de Digi.
Uite că nu fugim... Nu știi ce vorbești, mai mult nu spun.

View PostVettel, on 26 martie 2023 - 12:56, said:

Am fost nevoie să cumpăr o cartela de la Digi
Plimbat prin tot Bucureștiul. Semnal prost inexistent în anumite locuri unde la restul rețelelor nu există probleme.
Exemple. In fața la Obor, in față la magazinul Unirea, pe aproape toată calea Victoriei
Se aude ca in canal, iar viteza este sub orice critică. nu se pune problema de telefon, folosesc un Samsung s22 plus.
Semnal bunicel la metrou
Per total experiență oribilă.
nu știu cum pot unii sa laude Digi și să fie fani cu lozinci de genul cel mai bun semnal, cea mai buna acoperire etc

Stau și mă întreb dacă în mijlocul Bucureștiului e dezastru, prin țară cum e?
Dezinformezi... Nu a zis nimeni că au cel mai bun semnal și cea mai bună acoperire.

Edited by Vlad_22, 26 March 2023 - 15:57.


#28984
Whyse1

Whyse1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 26.06.2013
@Vlad_22: @bluelaser era ironic

Edited by Alexutzulro, 26 March 2023 - 16:04.


#28985
JoyM

JoyM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 15.03.2018

View Postclader, on 26 martie 2023 - 15:02, said:

De unde tot scoți aberațiile astea cu benzi joase si cu 50GB?
Ce benzi joase nu are si unde sunt 50GB?Esti total pe lângă.
ca client nu as zice ca sunt pe "langa",chiar deloc...
experienta mea cu digi in bucuresti si ilfov este cat se poate de decenta(ca semnal),dar cand intri intr-o cladire ai sanse foarte mari sa ajungi de la 4-5 lini la "?" findca am "dezactivat" 2g si 3g a disparut.
pe cand orange am 3-4 lini in cladire atat de afara,cat si mai mult prin celule montate in interior

View PostVlad_22, on 26 martie 2023 - 16:00, said:

Vezi că din ianuarie, s-a dublat traficul și oferă 100gb... Ba chiar, dacă ai activ 5G-ul în cont, mai ai vreo 30gb date extra, parcă. La 4-5 euro, eu zic că e decent nu, raportat la Orange și Vodafone. În plus, de vreo câteva luni au crescut și vitezele simțitor, cel puțin în urban, sper ca anul ăsta să intre mai tare cu 5G-ul, dacă tot se pregătesc să renunțe la rețeaua 3G.
ca sa ai 100gb trebuie sa ai oferta de 5 euro urbana,daca nu stai la "oras" ai doar 50gb sau daca ai abonament mai mic, la fel(eu am 2euro ca-l folosesc ca back-up), cei 30gb ii poti folosi doar in 5g nu si 4g,ceea ce pentru moment este doar in centrul bucurestiului
Inbunatatiri sunt dar inca nu destule pe parte de urban,probabli vom vedea ceva mai semnificativ in 2 ani cu un 5g care nu este doar pe website ...

#28986
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
5G ai și în alte câteva orașe mari, nu doar capitala.

#28987
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,652
  • Înscris: 06.03.2004
Ce vrei sa spui cu benzile joase,o tot repeți.Detaliaza ce benzi nu are Digi?

#28988
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011
Un nebun arunca o piatra….

#28989
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pe Bucuresti am vazut ca stau ceva mai bine fata de ultimii ani, la metrou si Victoriei nu am avut probleme. Nu ma pot pronunta si pentru alte zone.
Daca ai prepay nu ai VoLTE, un lucru pentru care ORO/Vdf le-o ia inainte celor de la Digi, indiferent ca ar avea sau nu clientela mare la PrePay Posted Image



View PostRoxirpp, on 25 martie 2023 - 20:39, said:


Se pare ca le-au cam luat fata celor 3 in Platonesti, si-asa acum cativa ani cand intrebam lumea zicea ca "ai semnal doar pe Digi", acum si cu B1 pe langa acel B20 clar sunt #1, ceilalti neavand site in localitate, iar semnalul dinspre Tandarei e cam slab, iar dinspre Movila nici nu se pune problema, distanta e mult mai mare.

Edited by Dany_Darke, 26 March 2023 - 21:27.


#28990
mariuspmv

mariuspmv

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 08.04.2022
[ https://imgur.com/a/Flpjf6n - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]https://imgur.com/a/Flpjf6n

S-a pus si la țară , la bunici un site DIGI.
Ce părere aveți ? Cum vi se pare ? În casă, am semnal ok, nu este excelent net-ul ( in unele camere 10-15 mb/s , iar la bucătărie,lângă geam, atinge cel mai mult,70 de mb/s )  .
Aproximativ 2 km jumate distantă dintre site și unde stau eu.

#28991
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postmariuspmv, on 26 martie 2023 - 19:22, said:

[ https://imgur.com/a/Flpjf6n - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]https://imgur.com/a/Flpjf6n

S-a pus si la țară , la bunici un site DIGI.
Ce părere aveți ? Cum vi se pare ? În casă, am semnal ok, nu este excelent net-ul ( in unele camere 10-15 mb/s , iar la bucătărie,lângă geam, atinge cel mai mult,70 de mb/s )  .
Aproximativ 2 km jumate distantă dintre site și unde stau eu.
Ce iPhone ai?

#28992
Roxirpp

Roxirpp

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 19.06.2022

View PostMembruAnonim, on 26 martie 2023 - 18:44, said:

Se pare ca le-au cam luat fata celor 3 in Platonesti, si-asa acum cativa ani cand intrebam lumea zicea ca "ai semnal doar pe Digi", acum si cu B1 pe langa acel B20 clar sunt #1, ceilalti neavand site in localitate, iar semnalul dinspre Tandarei e cam slab, iar dinspre Movila nici nu se pune problema, distanta e mult mai mare.
In vara au cam inceput sa puna site-uri prin sate mai mici M Kogalniceanu,Platonesti,Gura Ialomitei,etc. Vodafone si Orange au ramas in urma rau,mai putin Orange in Mihail Kogalniceanu cand au pus imediat dupa ce au pus Digi.
Attached File  photo_2023-03-26_22-34-00.jpg   125.92K   32 downloads apropo de Gura Ialomitei,se pare ca au bagat si acolo b1 cu swap ericsson

#28993
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,973
  • Înscris: 18.12.2007
Credeti ca puteti discuta on topic si civilizat sau e cazul de educatie cu forta?

#28994
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 29.03.2017

View PostVlad_22, on 26 martie 2023 - 16:00, said:

Vezi că din ianuarie, s-a dublat traficul și oferă 100gb... Ba chiar, dacă ai activ 5G-ul în cont, mai ai vreo 30gb date extra, parcă. La 4-5 euro, eu zic că e decent nu, raportat la Orange și Vodafone. În plus, de vreo câteva luni au crescut și vitezele simțitor, cel puțin în urban, sper ca anul ăsta să intre mai tare cu 5G-ul, dacă tot se pregătesc să renunțe la rețeaua 3G.

Uite că nu fugim... Nu știi ce vorbești, mai mult nu spun.

Dezinformezi... Nu a zis nimeni că au cel mai bun semnal și cea mai bună acoperire.

captura e luata de pe site-ul oficial (chiar cei de la digi au spus-o)

bun deci unul ma face detractor iar eu nu am dreptul sa ma apar (moderatorii au socotit ca nu am acest drept si mi-au sters postarea)

Attached Files



#28995
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,647
  • Înscris: 21.03.2005
@vettel - exagerezi cu mult succes...

Am si Digi din 2014 si Yoxo de vreun an, cred.

Pot sa garantez cu aceeasi proprie experienta ca pana acum am platit inutil 19ron la yoxo, il tin din anumite motive ca back-up.
Nu am consumat mai mult de 10-15 minute de cand l-am activat, doar intr-o singura luna am facut teste 4G si actualizari de aplicatii prin date mobile ca sa iasa nitel trafic.

De ce nu-l folosesc?
Pai Digi are acoperire peste tot pe unde mergi.

Acum insa ca ai redevenit prieten cu Orange, ce iti veni iar cu Digi?

Si ti-au zis si colegii, la cartela nu ai VoLTE. In rest, dupa parerea mea, nelimitatul de la Digi este peste orice alt abonament de la O sau V. De T nici nu ma intereseaza, nu le mai stiu preturile.
Adica ai acoperire 98,ceva, cea mai mare din Ro conform Ancom, iar tu zici ca nu are?
Chiar au dreptate si alti colegi..: arunci o piatra si...

Acum ai semnal mai bun? Se aude mai clar?



#28996
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011
Pai colegul a gresit. Chiar A SPUS cineva ca au cea mai buna acoperire. A spus-o ANCOM si se refera la acoperirea de voce, 2G. Asta NU inseamna ca cineva de buna credinta chiar ar putea crede ca Digi nu are 4G pe Calea Victoriei, cum zicea cineva mai sus. Deci hai sa nu mai fim extremisti, ca nu iese niciodata bine.

#28997
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,352
  • Înscris: 03.04.2004

View Postmariuspmv, on 26 martie 2023 - 19:22, said:

[ https://imgur.com/a/Flpjf6n - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]https://imgur.com/a/Flpjf6n

S-a pus si la țară , la bunici un site DIGI.
Ce părere aveți ? Cum vi se pare ? În casă, am semnal ok, nu este excelent net-ul ( in unele camere 10-15 mb/s , iar la bucătărie,lângă geam, atinge cel mai mult,70 de mb/s )  .
Aproximativ 2 km jumate distantă dintre site și unde stau eu.

Si 70 Mbps nu e bun pt rural in 10 Mhz B1?

#28998
ovtd

ovtd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 24.10.2016

View PostiRunaway, on 27 martie 2023 - 09:28, said:

Pai colegul a gresit. Chiar A SPUS cineva ca au cea mai buna acoperire. A spus-o ANCOM si se refera la acoperirea de voce, 2G. Asta NU inseamna ca cineva de buna credinta chiar ar putea crede ca Digi nu are 4G pe Calea Victoriei, cum zicea cineva mai sus. Deci hai sa nu mai fim extremisti, ca nu iese niciodata bine.

4G-ul Digi in B20/B8 are cam aceiasi acoperire ca si 2G in 900. Poate pe coclauri, prin munti sa ai o linie in 2G si 0 in 4G, dar in rest e cam aceiasi acoperire.
Nu o fi 98.8% ca in 2G, dar 98% tot e, si as baga mana in foc ca orange si vodafone nu au pe toate antenele 4G, asa ca despre ce vorbim.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate