Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Acoperire Digi.Mobil.

* * * * - 14 votes
  • Please log in to reply
29997 replies to this topic

#21907
cristihop

cristihop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 05.04.2004
Ciudat...acum o săptămână am trecut pe acolo și era o echipă care monta antenele

#21908
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,925
  • Înscris: 28.09.2017
Asta-i bună!!!😂😂😂
Uite antena, nu-i antena...
Poate nu era de la Digi...și Telekom montează relee pe același gen de structură (pilon) ...

Edited by A-ONE, 14 July 2018 - 14:51.


#21909
dxfmpanciu

dxfmpanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,201
  • Înscris: 31.10.2017
Digi Mobil 3G intra foarte bine la granita dintre Vrancea si Covasna,unde alta retea nu mai vine.Iar intre munti vine miraculosul Telekom 2G :D

#21910
nicupitea

nicupitea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,037
  • Înscris: 10.07.2011
In curand si in Gresu Vrancea...3G satelit....

#21911
dxfmpanciu

dxfmpanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,201
  • Înscris: 31.10.2017

View Postnicupitea, on 14 iulie 2018 - 21:02, said:

In curand si in Gresu Vrancea...3G satelit....
Super tare

#21912
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

View Postfabytm, on 14 iulie 2018 - 12:30, said:

Pilonul digi care a fost montat lângă Cheveres Mare, dar nu era încă echipat, a dispărut, astăzi nu mai era. Poza e de la începutul lunii.
Au trecut pe-acolo ăia colorați dupe fer și alumin!Posted Image

#21913
dxfmpanciu

dxfmpanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,201
  • Înscris: 31.10.2017

View Postjobist, on 14 iulie 2018 - 23:25, said:

Au trecut pe-acolo ăia colorați dupe fer și alumin!Posted Image
XD

#21914
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013

View Postfabytm, on 14 iulie 2018 - 12:30, said:

Pilonul digi care a fost montat lângă Cheveres Mare, dar nu era încă echipat, a dispărut, astăzi nu mai era. Poza e de la începutul lunii.
Poate l-au relocat in alta parte...Posted Image

#21915
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

View Postcristihop, on 14 iulie 2018 - 13:12, said:

Ciudat...acum o săptămână am trecut pe acolo și era o echipă care monta antenele
Dacă nu mai este mai sigur il dădeau jos.

#21916
dxfmpanciu

dxfmpanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,201
  • Înscris: 31.10.2017

View Postnicupitea, on 14 iulie 2018 - 21:02, said:

In curand si in Gresu Vrancea...3G satelit....
Si chiar intra bine Digi Mobil in zona aceea.Intre Vrancea si Covasna , numai Digi Mobil am prins :D

#21917
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,909
  • Înscris: 24.06.2002
Jos palaria pt. Digi. Singurul operator cu acoperire in Dalghiu si Valea Dalghiului langa Vama Buzaului si imprejurimi la poalele Muntilor Ciucas. Am si mapat pe cellmaper doua site-uri noi! Site-ul din Dalghiu face parte din zonele albe neacoperite de niciun operator pana acum. Bravo Digi !

Attached Files


Edited by Masterboy, 15 July 2018 - 18:39.


#21918
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006
Intre Vadu Lat si Videle o zona cam de 5 km unde Orange si Vodafone nu au semnal, Digi are 3G, internetul merge mai greoi dar e mai bine decat nimic. Bravo Digi!

#21919
dumyro

dumyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 25.02.2007

View Postdumyro, on 04 iulie 2018 - 19:46, said:

Cam de o saptamana a disparut semnalul de la siteul 1061/4061/201061(3G 2100/3G 900/4G 2100) si sunt ceva probleme in acea zona pe la parterul si etajele 1-2 la cateva blocuri cu 8/10 etaje din acea zona. Locatia este Bucuresti.
A mai intalnit cineva siteuri care au fost oprite de cand a inceput optimizarea retelei la RDS?

Stiu ca este urat sa ma citez singur dar fac asta ca sa nu ma explic iar. Posted Image

In urma sesizarii depuse cu ajutorul lui Digi_Helper am fost sunat acum 2 zile de o persoana de la RDS si mi-a comunicat ca siteul 1061/4061/201061 este dezafecatat si  Posted Image .
Au analizat situatia la parter si etajele 1/2  la blocurile din zona, a fost de acord ca semnalul este insuficient(chiar inexistent pe la parter la un amic - nici macar la cautare retea nu vede DigiPosted Image ) dar nu are un termen cand o sa fie un alt site pus in zonaPosted Image

Probabil a fost o problema cu prelungirea contractului intre RDS si asociatia de locatari a blocului dar totusi ma intreb si eu, atunci cand se fac 4-5 luni si asociatia si semneaza prelungirea contractului...........tu RDS, mare firma, nu cauti alta locatie????!!!? Astepti sa iti dea siteul jos si dupa aia cauti alta locatie din zona pe care sa instalezi un site?Posted Image

Ps. eu stau la etajul 8 nu sunt afectat pe partea de voce. Pe partea de net este o problema pentru ca am un 4G in banda 1 care nu este stabil.Imi sta in 3 linii cu telefonul in idle dar daca iau telefonul in mana am 0 linii in 4G si imi sare in 3G Posted Image

Edited by dumyro, 19 July 2018 - 23:14.


#21920
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011
Este neplacut, dar se intampla si la altii.

#21921
Rundas

Rundas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 22.07.2013

View PostiRunaway, on 14 iulie 2018 - 03:07, said:

Eu nu am mai vazut “No Service” pe telefon de foarte mult timp. Nici in afara orasului, dar mai ales nu in Bucuresti. Ca trece in 3G cand poate ai vrea 4G, ca netul merge mai bine sau mai rau, ca se mai intrerup apeluri... nu contest. Oricum, per ansamblu, merge din ce in ce mai bine. Dar lipsa de semnal eu nu am vazut.

Mie-mi apare atât de mult mesajul "Lipsă serviciu" încât mă bate gândul să-mi depun dosarul pentru şomaj.

Avem trei telefoane diferite (Nokia, Samsung şi Lenovo) şi toate pică atunci când coborâm la vreun -1.  Ca exemplu: sala de sport Elite de la Leroy Merlin. Şi da! Numai cei cu digi rămânem fără semnal acolo.
Mergem cu trenul spre Braşov... la fel: cum trece printre boscheţi (nu spun pădurice) semnal pauză, lipsă gaură.
La nevastă-mea la serviciu, am făcut sesizare de vreo doi ani că nu are semnal. Şi nu lucrează în grotă. Nu. Şi nici în mijlocul câmpului ci prin zona Colentina. Deci ea vreo 10 ore are telefon degeaba că semnal ioc. Noroc că are telefon de serviciu pe altă reţea. Nu-i dau numele că nu contează, toate celelalte au, excepţie Digi.

Dar calitatea se reflectă în preţ şi invers. Asta e.

#21922
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018

View PostMasterboy, on 15 iulie 2018 - 18:27, said:

Jos palaria pt. Digi. Singurul operator cu acoperire in Dalghiu si Valea Dalghiului langa Vama Buzaului si imprejurimi la poalele Muntilor Ciucas. Am si mapat pe cellmaper doua site-uri noi! Site-ul din Dalghiu face parte din zonele albe neacoperite de niciun operator pana acum. Bravo Digi !
Vad ca ai mapat doar in 3G dar tot e bine, pentru ca are acoperire continua catre Vama Buzaului si mai departe. La ceilalti vad ca acoperirea in zona respectiva e fix zero, cu exceptia Orange unde parca-parca e ceva.

#21923
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,718
  • Înscris: 14.10.2008
Unde Digi nu are semnal, ceilalti au 2 G. In Slatina nu am cum sa omor semnalul indiferent in ce subsol cobor. La tara am semnal foarte bun, nu stiu ce e aia No Service.

Ca in unele locatii la parter e doar 3 G 1-2 linii ceea ce se traduce prin voce si SMS only (si Whatsapp text), nema net daca nu e Wi-Fi, e partea a doua. Exemple de genul asta sunt Articus pe strada Textilistului (nu stiu de ce era oprit Wi-Fi-ul in seara nuntii), Caminul de Batrani de pe Toamnei (taxe si impozite), biroul meu (dar am Wi-Fi).

Subsolul meu si subsolul casei in constructie a fratelui au semnal, 3 G si Wi-Fi la mine, 3 G si atat la subsolul fratelui, casa lui nu are inca Wi-Fi pentru ca nu a fost racordata la utilitati.

Edited by Neaceasca85, 20 July 2018 - 13:19.


#21924
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,455
  • Înscris: 19.04.2007
Ce se mai stie despre lucrarea pentru Bucuresti - Ilfov, anuntata de DIGI prin SMS, in primavara? Spuneau ca se va termina la sfarsitul lunii iulie. Ceva informatii noi?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate