Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Acoperire Digi.Mobil.

* * * * - 14 votes
  • Please log in to reply
29998 replies to this topic

#21655
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008

View Postzzzttt9, on 21 mai 2018 - 20:48, said:

zona manastur e tot pe 5mhz, viteze slabute, asa arata cellmaper, in partea cealalta spre marasti, ghiorgheni e 10 mhz;
Cellmapper nu arata bine Posted Image Vezi EARFCN-ul, e 103 in tot orasul, asta inseamna ca LTE-ul e pe aceeasi frecventa purtatoare in tot orasul, si implicit banda alocata e la fel.
Ca vitezele sunt slabe, cred, Manasturul e cel mai aglomerat cartier, dar sa nu crezi ca in alte parti nu sunt probleme cu viteza, si in zona Iulius Mall/FSEGA e incarcata reteaua, iar pe Titulescu in zona Albini-Interservisan e o gaura de semnal 4G.

Edited by katti, 22 May 2018 - 06:56.


#21656
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018

View Postclader, on 21 mai 2018 - 23:38, said:

Cum a aparut in presa,astia de la Digi care taiu semnalul la popor in mod intenționat,au zis :"Gata,nu mai merge!Hai sa dam semnal mai puternic!" si au apasat pe un buton si s-a facut semnal bun.
Acum poporul doarme fericit!Veorica vegheaza! Posted Image
asa cum ziceam si euca B1 2100 in Targu Frumos nu functioneaza (spuneam pe forum) , ghici ce ? acum functioneaza :))))

#21657
zzzttt9

zzzttt9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 01.10.2015

View Postkatti, on 22 mai 2018 - 06:53, said:

Cellmapper nu arata bine Posted Image Vezi EARFCN-ul, e 103 in tot orasul, asta inseamna ca LTE-ul e pe aceeasi frecventa purtatoare in tot orasul, si implicit banda alocata e la fel.
Ca vitezele sunt slabe, cred, Manasturul e cel mai aglomerat cartier, dar sa nu crezi ca in alte parti nu sunt probleme cu viteza, si in zona Iulius Mall/FSEGA e incarcata reteaua, iar pe Titulescu in zona Albini-Interservisan e o gaura de semnal 4G.
Este 103, viteza slabuta 7mbps down 7mbps up

#21658
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
La cât costă abonamentul, eu unul, nu m-aș plânge dacă asta ar fi viteza minimă prinsă! Vitezele sunt mai mult decât decente chiar și pentru VPN! Posted Image

#21659
zzzttt9

zzzttt9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 01.10.2015
Viteza respectiva la aprox - 100 dbm, mai jos urca spre 15mbps

P. S.   Cine citeste topicul orange, un utilizator a confirmat si la fel si orange ca pe drumul apahida moci exista 9km de drum fara acoperire, si ca nu se va acoperii zona respectiva in perioada urmatoare.

#21660
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
3-4 linii de LTE permanent in casa acum, la birou 2-3 linii de 3 G.

In sediul gazelor Engie din Slatina nici urma de Wi-Fi, in 2018, dar 2 linii de LTE.

#21661
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 22.03.2008
Le-am sesizat cand ma duceam spre casa. Parca se numesc RRU.

#21662
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 22.03.2008
Era vorba despre poza asta. Eram pe drum si nu am apucat sa o invarc atunci.Attached File  20180522_174103.jpeg   36.71K   75 downloads

#21663
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 22.03.2008
Acum cateva zile a aparut un articol despre Digi si scaderea acoperirei in ultima perioada. Nu i-am dat mare importanta. Am luat cartela mamei mele si am nagat-o in al meu telefon LG G4 si am observat ca mai mult sta in 3G decat in 4G, indoor. Inainte camd eram pe Digi se conecta la siteul de langa blocul meu iar semnalul era aproape maxim. Acum am remarcat ca se conectează la doua siteuri, iar pe 3G am observat ca a scazut semnalul pe banda  2100mhz pe care o folosesc si pentru 4G. Daca chiar e asa ar avea o logica sa mai restranga din numarul utilizatorilor conectați pe o antena. Nu cred ca ar fi o tragedie daca si-ar micosra acoperirea indoor pe 4G si ar avea viteze mai bune pentru cei care folosesc reteaua outdoor pentru ca nici ceilalti nu au semnalul prea puternic indoor.
P.S. telefonul mamei sta pe 4g in casa dar cred ca e setat Xiaomi altfel sau e mai bun la semnal. Eu am tinut Digi in telefon vreun an jumate si nu am patit de cand au dat drumul la 4G pe banda 1 sa mai sara in 3G.

Edited by gabybcr, 22 May 2018 - 22:47.


#21664
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 11.01.2007
Și eu sunt de părere că e scăzută intenționat puterea de emisie,ăsta pentru a regla noile site-uri date în folosință.
Am observat chiar și noi reglaje in ceea ce privește pragurile de trecere și prioritățile între benzi.3G-ul B1-2100 nu mai e prioritar întrucât urmează să dispară.

#21665
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013

View Postbits, on 23 mai 2018 - 06:47, said:

Și eu sunt de părere că e scăzută intenționat puterea de emisie,ăsta pentru a regla noile site-uri date în folosință.
Am observat chiar și noi reglaje in ceea ce privește pragurile de trecere și prioritățile între benzi.
3G-ul B1-2100 nu mai e prioritar întrucât urmează să dispară.
Nu este ok sa dispara/diminueze puterea semnalului 3G pe 2100 Mhz fara a da un comunicat oficial cu cateva luni inainte...Posted Image

*Sunt persoane in varsta sau cu handicap care nu pot apela ambulanta daca telefonul iese din retea....Posted Image

Edited by xmanyacs77, 23 May 2018 - 19:21.


#21666
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Sau poate chiar ani. Nu stiu cum reusiti sa suportati problemele astea...

#21667
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,888
  • Înscris: 04.03.2016
Poti suna la 112 fara cartela , fara semnal

#21668
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,950
  • Înscris: 24.04.2013
Sunt inca destule telefoane in uz care au 3G doar pe 2100MHz, intre care si fixomobilele pentru RDS fix. Asa ca nu as vrea sa vad disparut 3G din 2100MHz. Si pana la urma utilizarea cea mai importanta a telefoniei este… convorbirea telefonica, nu accesul internet.

Si nu, in Romania nu poti apela 112 fara SIM in telefon. Si nicaieri in lume nu poti apela fara semnal/ conexiune la reteaua mobila… Poate fi si semnal de la alta retea dar trebuie ca telefonul sa se poata conecta, iar daca semnalul e numai in benzi/tehnologii NEsuportate de telefon atunci nu se poate conecta deloc.

#21669
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Pentru 30.000 -50.000 de telefoane nu te oprești din dezvoltarea rețelei 4G și din ceea ce înseamnă profit Pt companie și din evoluția pe trend ascendent a companiei și a nr. In creștere al celor care vin in rețeaua digi; in cel mai rău caz Pt cei care au contract digi le face o oferta noua Pt ceilalți care au ieșit din perioada contractuala rezolvarea e și mai simpla

#21670
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013

View Postsags, on 23 mai 2018 - 20:36, said:

Sunt inca destule telefoane in uz care au 3G doar pe 2100MHz, intre care si fixomobilele pentru RDS fix. Asa ca nu as vrea sa vad disparut 3G din 2100MHz. Si pana la urma utilizarea cea mai importanta a telefoniei este… convorbirea telefonica, nu accesul internet.

Si nu, in Romania nu poti apela 112 fara SIM in telefon. Si nicaieri in lume nu poti apela fara semnal/ conexiune la reteaua mobila… Poate fi si semnal de la alta retea dar trebuie ca telefonul sa se poata conecta, iar daca semnalul e numai in benzi/tehnologii NEsuportate de telefon atunci nu se poate conecta deloc.
Foarte bine punctat! Posted Image Posted Image Posted Image

#21671
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010

View Postsags, on 23 mai 2018 - 20:36, said:

Sunt inca destule telefoane in uz care au 3G doar pe 2100MHz, intre care si fixomobilele pentru RDS fix. Asa ca nu as vrea sa vad disparut 3G din 2100MHz. Si pana la urma utilizarea cea mai importanta a telefoniei este
 convorbirea telefonica, nu accesul internet.

Si nu, in Romania nu poti apela 112 fara SIM in telefon. Si nicaieri in lume nu poti apela fara semnal/ conexiune la reteaua mobila
 Poate fi si semnal de la alta retea dar trebuie ca telefonul sa se poata conecta, iar daca semnalul e numai in benzi/tehnologii NEsuportate de telefon atunci nu se poate conecta deloc.
Ba poți apela fără SIM! ;)
Pentru câteva mii/zeci de mii de telefoane hai să nu mai evoluăm, nu?

#21672
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
Poti incerca sa apelezi. ;)
Intr-adevar a mers pe la inceputul anilor 2000...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate