Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Acoperire Digi.Mobil.

* * * * - 14 votes
  • Please log in to reply
29998 replies to this topic

#21367
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011
Revin cu detalii despre site-ul “meu”. Asa a ramas, cu niciun sector indreptat spre mine. Nu stiu de ce au facut asta... problema nu e numai ca acum semnalul 4G e foarte prost in casa, dar la parterul blocului aveam o liniuta-doua de 3G, acum am No Service. Nici nu stiu daca are rost sa fac sesizare, o sa-mi spuna ca nu garanteaza semnalul in interiorul cladirilor...

Asa arata acum:
Attached File  5FD53A31-4692-40A2-9160-19CA8870DB6B.jpeg   138.59K   138 downloads

#21368
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,516
  • Înscris: 30.03.2005

View PostSeiren, on 17 martie 2018 - 10:32, said:


Functioneaza codul asta?
Nu funcționează.
Inițial au fost 10, apoi o vreme au revenit la 5 și acum, de scurt timp sunt 10 din nou în Reghin.

#21369
Murdock'

Murdock'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 20.09.2006

View PostiRunaway, on 17 martie 2018 - 12:53, said:

Revin cu detalii despre site-ul “meu”. Asa a ramas, cu niciun sector indreptat spre mine. Nu stiu de ce au facut asta... problema nu e numai ca acum semnalul 4G e foarte prost in casa, dar la parterul blocului aveam o liniuta-doua de 3G, acum am No Service. Nici nu stiu daca are rost sa fac sesizare, o sa-mi spuna ca nu garanteaza semnalul in interiorul cladirilor...

Asa arata acum:
Attachment 5FD53A31-4692-40A2-9160-19CA8870DB6B.jpeg
Sesizarea poate ajuta, nu spun ca rezolva sigur. Merita incercat. Nu am urmarit, este departe de tine pilonul?

#21370
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011
Nu e departe, cam 500 m. Intre site si mine exista un bloc, cam la 200-250m de mine, fix de inaltimea site-ului Digi. Peste acoperisul blocului se mai vede doar lumina de balizaj. Dar pana acum era ok...

Edited by iRunaway, 17 March 2018 - 14:25.


#21371
Murdock'

Murdock'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 20.09.2006
La 500m cu 900 faci indoor, intreaba in sesizare daca se poate pastra configuratia veche, cine stie ce motive au avut pentru reazimutare.

#21372
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011
Problema e ca la parter nu mai intra nici in 900. Iar in fata blocului intra in 4G doar daca ai noroc. Asa o sa fac, multumesc pentru sugestie!

Edited by iRunaway, 17 March 2018 - 14:36.


#21373
mikeciprian

mikeciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 08.01.2012

View Postbiogood, on 17 martie 2018 - 09:12, said:

Vad ca in Google Maps ca stalpul ala are doua randuri de antene. Ambele sunt Telekom?

Cele din randul de jos au fost pentru CDMA, Zapp. Sunt date jos de câtiva ani. Imaginile de pe street view sunt vechi, 2012 parca...
Site-ul este conectat la FO, e greu cu MW-ul pe acolo si în plus Telekom are următorul site destul de departe si într-o zonă care nu are vedere spre Lepsa. Cu toate acestea singura emisie este cea în 2G, adica no internet...

View PostI_am_RunninG, on 16 martie 2018 - 22:39, said:

Hai lasa, pe un varf de semi-munte acolo nu poti sa pui o antena. O fi probabil lepsa mama rezervatiilor din Romania si nu se poate pune antene :)) voi chiar credeti scuzele operatorilor? :=)

Bun, atunci ia zi tu de ce portocalii si rosii nu au site in localitate de atatia ani?
Pilonii lor sunt undeva pe o culme, tot în rezervatie dar spre limita, spre Tulnici. Nu stiu rosii, dar portocalii au de anul trecut si 4G acolo dar care nu reuseste să ajungă în Lepsa. Singura zona în care semnalul celor doi reuseste sa ajunga pe la doua linii este pe drumul spre manastire, pentru ca probabil se loveste de munte si se reflectă.
Site-urile celor trei probabil că au fost ridicate pe vremea când apele erau încă tulburi si chestia cu rezervatiile încă nu era bine puse la punct.
Că sa nu mai zic că la Gresu bate timid doar un 2G de la Telekom, siteul din Lepsa!
In rest, până îesi din rezervatie zero, nada, nul !
Fix la intrarea in rezervatie in judetul Covasna are Digi site ;)
Si da, cu greu obtii o autorizatie de la Parc ca sa faci ceva pe acolo...
Sa stii că obstea de acolo monitorizează îndeaproape tăierea, cultivarea si întretinerea arborilor din rezervatie. Nu se taie nimic fara replantare, populare in alte zone.

Edited by mikeciprian, 18 March 2018 - 01:00.


#21374
sorin1985

sorin1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 10.01.2012
Nu-l primeste Telekom-ul si pe Digi pe pilon? Este loc pentru toti, daca accepta telekomul.

Attached Files



#21375
Murdock'

Murdock'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 20.09.2006
Pare simplu, nu? :-)

#21376
sorin1985

sorin1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 10.01.2012
Stiu ca nu-i simplu, dar merita incercat. :)

#21377
Murdock'

Murdock'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 20.09.2006
Daca au doar 2G, inseamna ca nu au capacitate si atunci degeaba pui antene daca nu ai transmisiuni. ;-)

#21378
sorin1985

sorin1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 10.01.2012
Telekomul sa ramana cu 2G-ul lor, dar Digi nu punea 3G prin satelit? Ideea este sa fie macar voce. De cate ori trec pe acolo, deja mi s-a intiparit ca intru in Lepsa si pa semnal.

#21379
Murdock'

Murdock'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 20.09.2006
Da, pe satelit o sa mearga, dar o sa vina valul de nemultumiti, este zona turistica si ei pun satelit?..:-P
Chestiunea tine de Telekom daca vor, stiu si ei foarte bine care sunt dificultatile zonei.


#21380
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View PostMurdock, on 18 martie 2018 - 08:22, said:

Pare simplu, nu? :-)
Stim clar ca nu e, dar ar trebui sa fie. La forta de negoicere si lobby pe care o au operatorii, care nu sunt totusi neica nimeni in Romania, treaba asta cu amplasarea de stalpi nu ar trebui sa fie deloc o problema.

#21381
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,516
  • Înscris: 30.03.2005
Offtopic:
La cat de mizerabila e politica azi, nu m-ar mira ca în localitățile unde sunt primari pesedei, autorizațiile sa vina foarte greu sau deloc. Asta ca răspuns la politica editorială Digi24 și la procesele care le are RCS cu televiziunea de casa A3.

#21382
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,436
  • Înscris: 08.06.2005
Autorizatie pentru un site nou in Timisoara pe Martir Ianos Paris Nr. 6.

Attached File  digi-ac martir-ianos-8-tm.png   628.18K   99 downloads

#21383
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014

View PostiRunaway, on 17 martie 2018 - 12:53, said:

Revin cu detalii despre site-ul “meu”. Asa a ramas, cu niciun sector indreptat spre mine. Nu stiu de ce au facut asta... problema nu e numai ca acum semnalul 4G e foarte prost in casa, dar la parterul blocului aveam o liniuta-doua de 3G, acum am No Service. Nici nu stiu daca are rost sa fac sesizare, o sa-mi spuna ca nu garanteaza semnalul in interiorul cladirilor...

Asa arata acum:
Attachment 5FD53A31-4692-40A2-9160-19CA8870DB6B.jpeg

Salut, iRunaway,

In baza sesizarii tale, site-ul a fost reconfigurat si acum ar trebui sa ai din nou nivelul de semnal care a fost inainte de lucrari.
Asteptam feedback-ul tau, deoarece dorim sa stim daca serviciului functioneaza la parametri optimi in momentul de fata.

Multumim!

#21384
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011
Confirm, situatia a revenit la normal. Poate or mai fi multe de facut la Digi.Mobil, dar au un mare LIKE din partea mea pentru felul in care au tratat aceasta sesizare (si nu numai). A doua zi dupa ce am depus sesizarea a venit cineva sa masoare semnalul in zona mea, dupa inca o zi problema era rezolvata. Mai mult, s-a constatat ca ar mai fi nevoie de un site in zona pt ca totul sa fie in parametri, si am inteles ca urmeaza sa fie construit.

Edited by iRunaway, 22 March 2018 - 22:54.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate