Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boala mar

Schimbare bascula (si altele) For...

Problema anxioasa, e normal cum g...

Vitrina sucuri
 F.Charm - La inalțime

Marker de scris pe bidoane

Lecțiile trase de comandanti...

Recomandare telefon pt poze si ba...
 Casa de paie

Verificare baza de date a politiei

Xiaomi sub 1200 lei

programul Marțea Mastercard
 Adaptare aspirator pe baterii, la...

Resetare baterie Acer Aspire E5-575

AMD Ryzen 7800X3D - stuttering

Recomandare router 4G/5G

Cateva intrebari

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

ciutacu

ciutacu

Active Member

• Grup: Senior Members

iverson85, on Nov 24 2007, 16:36, said:

5 kg in trei luni, numai muschi?? Wow, avem un Ronnie Coleman pe forum...

In ritmul asta intr-un an o sa cresti 20 de kg. numai in muschi...
Apreciez umorul tau, dar sa stii ca la inceput e posibil sa cresti si 10-15 kg intr-un an in functie de greutatea de la inceput.

iverson85

iverson85

Junior Member

• Grup: Members
Normal, in primele luni cresterea este mare, dupa care scade ritmul...
Deci el putea sa creasca 5 kg. in muschi cu o alimentatie adecvata in trei luni, doar daca defapt s-a ingrasat vreo 13-15 kile, din care 5 kg. muschi...asta da...ii ceva normal...dar sa nu-mi zica mie nimeni ca el a crescut 5 kg. pur muschi...fiindca asta inseamna foarte mult...chiar ani multi...

brutussas

brutussas

Junior Member

iverson85, on Nov 24 2007, 18:09, said:

Deci el putea sa creasca 5 kg. in muschi cu o alimentatie adecvata in trei luni, doar daca defapt s-a ingrasat vreo 13-15 kile, din care 5 kg. muschi...asta da...ii ceva normal...dar sa nu-mi zica mie nimeni ca el a crescut 5 kg. pur muschi...fiindca asta inseamna foarte mult...chiar ani multi...
Deci acum hai sa vorbim serios cica ''pur muschi''.Da am crescut 5 kg si cat sa zic 70% muschi din asta dar ce e chiar asa mult 5 kg tinand ca la inceput aveam 64 si 1.82 .Asa si am luat in prima luna Mega mass 3000 si apoi Gfx-8 care este un f bun wg.Rezultatele poate ar fi fost mai bune dar fac si box iar acesta ma trage destul de mult in jos... :console:

Edited by brutussas, 24 November 2007 - 17:44.

iverson85

iverson85

Junior Member

Asa mai merge... ;)

allah2

allah2

Member

iverson85, on Nov 24 2007, 15:09, said:

Crede-ma ca daca ai un metabolism rapid iti poti mentine foarte usor si grasimea scazuta. Eu chiar am impresia ca m-am definit mai bine de cand fac acest sport, dar totodata am reusit sa iau si kilograme bune in greutate :P Dar acum, normal, progresele le fac mult mai greu.

Edited by allah2, 24 November 2007 - 22:01.

ciutacu

ciutacu

Active Member

iverson85, on Nov 24 2007, 17:09, said:

Cand pui muschi e recomandat sa ai si un oarecare strat de grasime, pentru ca organismul tau sa se hraneasca din el, nu sa distruga muschii ca sa aiba energie. Stiu ca e aiurea sa trebuiasca sa pui grasime cand te apuci de sala, dar asta este.

iverson85

iverson85

Junior Member

Chiar asta-i chestia, despre care vorbeam...nu poti sa pui doar muschi...ca n-ai cum...iei si grasime...
Dar grasimea poti sa-o dai jos mai repede daca ai mai mult muschi, cea ce este un lucru foarte bun.

ciutacu

ciutacu

Active Member

iverson85, on Nov 25 2007, 11:50, said:

Chiar asta-i chestia, despre care vorbeam...nu poti sa pui doar muschi...ca n-ai cum...iei si grasime...
Dar grasimea poti sa-o dai jos mai repede daca ai mai mult muschi, cea ce este un lucru foarte bun.
Iei si grasime, dar chiar daca la inceput esti foarte slab trebuie sa pui cateva ( nu multe ) kilograme de grasime numai pentru ca organismul sa aiba ce sa arda, nu sa arda muschii.

eftimie

eftimie

New Member

Daca ar fi sa faceti o comparatie intre Animal Pak ,GFX-8 si Weigthgainer ,care ar fi cel mai bun pt a creste in greutate si masa musculara?

ciutacu

ciutacu

Active Member

eftimie, on Nov 25 2007, 13:01, said:

Daca ar fi sa faceti o comparatie intre Animal Pak ,GFX-8 si Weigthgainer ,care ar fi cel mai bun pt a creste in greutate si masa musculara?
Ca sa cresti in masa musculara iti trebuie proteine. Animal Pak contine o gramada de chestii, numai proteine nu. Nu ma crezi ? Uite:
ANIMAL PAK
Descriere produs:
Fiecare om are nevoie de o polita de asigurare buna. Atletii nu sunt nici ei diferiti, in special cei care se antreneaza in forta si care folosesc cu regularitate suplimente. Acestia, din cauza antrenamentelor grele, au nevoie de o nutritie foarte bogata. Animal Pak a fost proiectat tocmai pentru a suplini eventualele carente si, in timp, pentru a asigura rezultate maxime culturistilor care cresc mai greu. Pentru atletii care se antreneaza \"ca animalele\", produsul care ofera 110% din ceea ce ei isi doresc este Animal Pak. Si ca sa intelegeti mai bine, imaginati-va cum ar suna un dialog cu King Kong despre suplimente. De mai bine de 15 ani, Animal Pak constituie piatra de temelie pentru antrenamentul atletilor de elita, care doresc sa creasca. Animal Pak, cu formula sa bogata in vitamine si minerale, garanteaza functionarea organismului la cea mai inalta capacitate. In plus va asigura ca, din punct de vedere nutritiv, organismul vostru nu are limita. Animal Pak va asigura ca toate elementele nutritive sunt folosite eficient si la maximum. Tehnologia suplimentelor nutritive este foarte avansata, dar si foarte scumpa. Daca ai putine enzime, de exemplu, nici o crestere de prohormoni nu iti va da nivelul dorit de testosteron si nortestosteron. Acesta este un adevar! In acest caz, practic, arunci toate suplimentele direct la toaleta. Acelasi lucru se intampla si cu alte exemple. In momentul in care folosesti Animal Pak este ca atunci cand iti iei o polita de asigurare pentru celelalte suplimente pe care le consumi.
Mod de utilizare:
Pentru antrenamentul general se recomanda un pachet pe zi,cu 30 de minute inainte de antrenament. Sportivii de performanta sau cei care se antreneaza \"in forta\" pot folosi doua pachete pe zi (unul la masa de dimineata si unul la cina). Este bine sa consumati un pachet inainte cu 45 de minute de antrenament si pe cel de-al doilea la micul dejun sau la cina.
Recomandari:
Animal Pak este mai mult decat o combinatie de vitamine si minerale de cea mai buna calitate. El este, de fapt, un puternic suport pentru toate tipurile de culturisti si atleti. Contine cei mai buni aminoacizi (3000 mg) pentru promovarea sintezei proteinelor si maximizarea cresterii musculare, BCAA, carbohidrati optimi (1000 mg) pentru energie, componente pentru cresterea energiei (carnitine, doua tipuri de ginseng, acid a-lipoic, coenzima A, B12, colostrum, nucleotide etc) plus nutrienti pentru recuperare. Si daca toate acestea nu sunt de ajuns, produsul mai contine si enzime digestive pentru a fi sigur ca folosesti tot ceea ce mananci. Cu Animal Pak nutritia nu mai constituie o limita in calea dezvoltarii voastre musculare.

Sursa

allah2

allah2

Member

eftimie, on Nov 25 2007, 11:01, said:

"Weightgainer" e o categorie de produse, nu un produs anume :lol:

eftimie

eftimie

New Member

^ Eram pregatit sa merg pe varianta aniaml pak..dar acum nu stiu...Despre gain fast ce parere ai?

ciutacu

ciutacu

Active Member

eftimie, on Nov 25 2007, 13:29, said:

^ Eram pregatit sa merg pe varianta aniaml pak..dar acum nu stiu...Despre gain fast ce parere ai?
Nu stiu, nu am folosit. Eu zic mai intai sa mananci bine. Suplimentele contin aceleasi chestii care se gasesc si in mancare. Daca iei suplimente sa stii ca nu cresti peste noapte.
@allah2: nici el nu stie ce vrea :lol:

iverson85

iverson85

Junior Member

Acum nu mai sunt de aceasi parere cu tine....

Ai zis ca daca vrei sa cresti in masa musculara ai nevoie de proteine...poate ai vrut sa scrii carbohidrati...

ciutacu

ciutacu

Active Member

iverson85, on Nov 25 2007, 14:45, said:

Ai zis ca daca vrei sa cresti in masa musculara ai nevoie de proteine...poate ai vrut sa scrii carbohidrati...
Am vrut sa scriu proteine. Carbohidratii se consuma pentru energie, iar cei neconsumati se depun.

adi185

adi185

Member

iverson85, on Nov 25 2007, 14:45, said:

proteina e baza pt acumulare de masa musculara, dar si carbohidratii contribuie, adica sa-t6i asiguri necesarul pt a forma glicogenul in muschi si pt energie, refacere...etc

ciutacu

ciutacu

Active Member

proteina e materia prima, iar carbohidratii reprezinta combustibilul, daca pot spune asa

Silviux

Silviux

New Member

allah2, on Nov 22 2007, 19:07, said:

Da :D

Program de acasa:

Luni: piept + biceps
Marti: picioare + abdomen
Miercuri: pauza
Joi: spate + trapez
Vineri: umeri + triceps
Sambata: pauza
Duminica: pauza

Exercitii care sa le poti face acasa:
Piept: pentru inceput flotari, apoi gasesti o masa mai subtire si faci impins sau fluturari cu ganterele. Daca reusesti sa pui masa inclinata poti face si exercitiile la inclinat.
Biceps: ca la sala, fara flexiile de la Banca Scott (decat daca improvizezi)
Picioare: genoflexiuni, fandari inainte, indreptari pentru femurali, ridicari pentru gambe
Abdomen: toate variantele de crunch (poti pune si gantera pe piept mai incolo)
Spate: ramat cu o gantera
Trapez: ridicari din umeri cu ganterele
Umeri: ridicari laterale si forntale cu ganterele, impins de la umeri cu ganterele
Triceps: extensii ale bratului cu gantera, flotari intre doua banci paralele (improvizezi tu), impins cu priza apropiata (ca la piept, doar ca ti priza mica)

Cam atat :P Cauta exercitiile pe diverse situri si vezi cum le poti face tu acasa ;)

Imi poti zice si mie care din exercitiile de mai sus ar putea sa-mi mai incetineasca cresterea? Sau care ar trebui sa le lucrez mai moderat ca sa nu-mi afecteze cresterea.Am 16 ani si 1,68 si totusi sper ca o sa mai cresc.Mersi anticipat!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate