Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Greenfield Residence

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
3351 replies to this topic

#1837
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postdexter_lab, on 03 aprilie 2018 - 14:57, said:

daca pana in 2020 se mai deschide minim inca o cale de acces in cartier, cu cine crezi ca vor vota 80% din locuitorii din greenfield?
Faptul ca se va face o cale de acces este o normalitate, nu ar atrage automat dupa sine 4000 de voturi la psd!

Si intreb si eu nestiutor: cam pe unde ar putea rasari o noua cale de acces? facem abstractie de drumul de prin padure. Tot inspre/dinspre centura, ca ma indoiesc ca vor taia padurea ca sa faca drum in GF. Sau ...

#1838
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

View PostMembruAnonim, on 03 aprilie 2018 - 19:50, said:

Faptul ca se va face o cale de acces este o normalitate, nu ar atrage automat dupa sine 4000 de voturi la psd!

Si intreb si eu nestiutor: cam pe unde ar putea rasari o noua cale de acces? facem abstractie de drumul de prin padure. Tot inspre/dinspre centura, ca ma indoiesc ca vor taia padurea ca sa faca drum in GF. Sau ...

e vorba de 2 iesiri direct in centura. singura problema acolo e ca cfr nu si-a dat acceptul pt traversarea caii ferate.

deacord ca realizarea unei cai de acces nu ar trebui sa atraga voturi. dar, dupa ce 10 ani nimeni nu a facut nimic, nu m-ar mira daca acest mic "ajutor" din partea actualui primar ar putea atrage niste voturi. pana la urma sunt de inteles. il susti pe cel care ti-a facut un bine, chiar daca era obligatia lui, si nu il susti pe cel care a vrut sa te incurce.

#1839
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
O iesire in centura nu mi se pare ca ar ajuta prea mult. Trebuie sa mergi pana la BMW, in care e omor si-acum, apoi sa te intorci si sa faci iar inspre DN/Bucuresti.

Multi oameni au luat acolo crezand promisiunile ca se va asfalta drumul prin padure care, intr-adevar, scurta mult deplasarea.

Edited by MembruAnonim, 04 April 2018 - 10:59.


#1840
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

View PostMembruAnonim, on 04 aprilie 2018 - 10:58, said:

O iesire in centura nu mi se pare ca ar ajuta prea mult. Trebuie sa mergi pana la BMW, in care e omor si-acum, apoi sa te intorci si sa faci iar inspre DN/Bucuresti.

Multi oameni au luat acolo crezand promisiunile ca se va asfalta drumul prin padure care, intr-adevar, scurta mult deplasarea.

cred ca o iesire ar fi la lukoil, unde se intoarce si acuma.

am auzit si eu pe unii care cica au luat in greenfield pt drumul prin padure. mi se pare o prostie sa alegi o casa pt ca ar fi un drum prin padure.

#1841
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009

View PostMembruAnonim, on 04 aprilie 2018 - 10:58, said:

Multi oameni au luat acolo crezand promisiunile ca se va asfalta drumul prin padure care, intr-adevar, scurta mult deplasarea.
Asta nu era un motiv.

Multi oameni au luat acolo pentru ca sunt prosti.

#1842
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Nu exista alegeri gresite atunci cand sunt luate in cunostinta de cauza. Nu mai denigrati aiurea oamenii.

#1843
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

View PostHamutovski, on 04 aprilie 2018 - 11:13, said:

Asta nu era un motiv.

Multi oameni au luat acolo pentru ca sunt prosti.

poti sa explici de ce sunt prosti?

#1844
Vlad-George

Vlad-George

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 04.03.2013

View Postdexter_lab, on 03 aprilie 2018 - 13:09, said:



corect. doar ca nu mai e valabila treaba cu "nu s-a facut 10 ani" sau "promisiunile agentilor de acum 5 ani". s-a stabilit un plan de lucru intre reprezentanti din cartier, dezvoltator si primarie. o parte din ce s-a stabilit in acel plan s-a realizat. dezvoltatorul nu a mai inceput constructia de blocuri noi, asa ca are tot interesul sa se rezolve cat mai repede. si sa nu uitam factorul electoral. mai sunt 2 ani pana la alegeri, iar primaria sector 1 a fost castigata la o diferenta de 1000 de voturi.

eu cand am achizitionat aici am stiut ce cumpar. aveam si o cunostinta in cartierul vechi care mi-a spus care ar fi minusurile, deci nu pot spune ca nu am fost informat. calitatea constructiei, zona, linistea au fost elementele care m-au convins sa fac pasul.


iar problemele se pot rezolva. nu cred ca poate nega nimeni asta, pe cand in cartierele vechi problema parcarilor (ca sa dau doar un exemplu) nu cred ca mai are rezolvare.

Salut,

Poti da mai multe detalii despre ce plan este vorba intre Reprezentantii din cartier (cine sunt ei), dezvoltator si primarie?

Multumesc

#1845
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

View PostVlad-George, on 04 aprilie 2018 - 11:43, said:


Salut,

Poti da mai multe detalii despre ce plan este vorba intre Reprezentantii din cartier (cine sunt ei), dezvoltator si primarie?

Multumesc

e un plan de actiuni: deschiderea drumului, canalizare, iluminat public, gradinita.
mai multe detalii cum ar fi ?

#1846
Vlad-George

Vlad-George

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 04.03.2013

View Postdexter_lab, on 04 aprilie 2018 - 11:48, said:


e un plan de actiuni: deschiderea drumului, canalizare, iluminat public, gradinita.
mai multe detalii cum ar fi ?
bun, dar un plan inseamna si etape, termene, etc. Din ce stiu eu, sunt doar discutii, pe toate acele subiecte, dar nu chiar un plan..ma rog.

#1847
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

View PostVlad-George, on 04 aprilie 2018 - 12:46, said:

bun, dar un plan inseamna si etape, termene, etc. Din ce stiu eu, sunt doar discutii, pe toate acele subiecte, dar nu chiar un plan..ma rog.

de pilda, pt deschiderea drumului s-au aprcurs niste etape. s-au dat niste hotarari de consiliu, dezvoltatorul a achizitionat terenul care va intra ins chimbul cu romsilva. mai e nevoie de de hotararea de guvern. duminica trecuta erau niste stalpi de lemn montati pe drumul respectiv. e posibil sa se fi facut niste masuratori.

iluminatul public: s-au montat stalpii de iluminat pe padurea pustnicu. mai trebuie ca enelul sa isi termine testele si sa dea drumul la lumini.

apa, canalizare: s-a discutat cu cei de la apanova. acestia si-au dat acordul (pana la umra e vorba de niste bani care ii vor incasa) si sunt la faza de intocmire documentatie.

exact termenele nu le mai stiu. e un grafic pe grup, dar nu il gasesc acuma.

#1848
madman15

madman15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 11.10.2005

View Postmihaigerard, on 03 aprilie 2018 - 15:27, said:

Mai e o mica problema, legata de modul cum iti vei gestiona obligatiile familiale atunci cand ai copii si esti putin izolat de oras.

Simplu, man.
Ii dai un pol-doi... progeniturii sa-si ia o pizza si-un suc la "Corner".
Ai vreo ora, o ora jumate tops, sa "gestionezi" obligatia-n familie.
Aia se coace greu, e gros aluatul, se umfla greu, da' nici tu nu mai ai 16 ani...Posted Image  Sper.

PS: (POL, poli, s. m. = Monedă sau bancnotă de douăzeci de franci/lei, care a circulat în România) DEXONLINE.
PPS: (simpla e 27, mai pui un sos si-un suc, ete' s-au dus aproape doi poli...)
PPPS: (PS si PPS 'e' pentru aia care nu 'stie' istorie sau ce carciumi 'e' in GF.)

PMS: Mi s-a facut pofta de o 'pizza gf rustica', am tulit-o! C'ya!

#1849
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

View Postmadman15, on 04 aprilie 2018 - 16:00, said:

Simplu, man.
Ii dai un pol-doi... progeniturii sa-si ia o pizza si-un suc la "Corner".
Ai vreo ora, o ora jumate tops, sa "gestionezi" obligatia-n familie.
Aia se coace greu, e gros aluatul, se umfla greu, da' nici tu nu mai ai 16 ani...Posted Image  Sper.

PS: (POL, poli, s. m. = Monedă sau bancnotă de douăzeci de franci/lei, care a circulat în România) DEXONLINE.
PPS: (simpla e 27, mai pui un sos si-un suc, ete' s-au dus aproape doi poli...)
PPPS: (PS si PPS 'e' pentru aia care nu 'stie' istorie sau ce carciumi 'e' in GF.)

PMS: Mi s-a facut pofta de o 'pizza gf rustica', am tulit-o! C'ya!

bip bip cu comentariul tau ca mi-ai facut si mie pofta de pizza.

#1850
madman15

madman15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 11.10.2005

View PostHamutovski, on 04 aprilie 2018 - 11:13, said:

Asta nu era un motiv.

Multi oameni au luat acolo pentru ca sunt prosti.

BO$$, o caterinca usoara mai ducem.
Poate chiar si o critica, o sucim noi spre autocritica, dar in fine, e la noi, aici.

Dar, fii dragut, nu jigni si nu ne jigni, te rog.
Cand zici 'multi', inseamna teoretic cam 'toti', ca nu cred ca-s retardati p-aici.
(sau disabled, sa fim politically fuckin' correct, sa nu discriminam) URBANDICTIONARY.COM
Avem si noi simtirile noastre, bune-rele, cum or fi ele, dar nu le lua in bataie de joc.

Hai mersi si sper ca ne-am inteles.

#1851
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

View Postmadman15, on 04 aprilie 2018 - 16:00, said:



Simplu, man.
Ii dai un pol-doi... progeniturii sa-si ia o pizza si-un suc la "Corner".
Ai vreo ora, o ora jumate tops, sa "gestionezi" obligatia-n familie.
Aia se coace greu, e gros aluatul, se umfla greu, da' nici tu nu mai ai 16 ani...Posted Image  Sper.

PS: (POL, poli, s. m. = Monedă sau bancnotă de douăzeci de franci/lei, care a circulat Ă®n România) DEXONLINE.
PPS: (simpla e 27, mai pui un sos si-un suc, ete' s-au dus aproape doi poli...)
PPPS: (PS si PPS 'e' pentru aia care nu 'stie' istorie sau ce carciumi 'e' in GF.)

PMS: Mi s-a facut pofta de o 'pizza gf rustica', am tulit-o! C'ya!

Pizza nu tine loc de școală, man.😂

#1852
madman15

madman15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 11.10.2005
Nici nu am afirmat vreo secunda asa ceva.
DELETED BY USER
(ziceam altceva, dar ai prins ideea, pana sa dau DELETE.
Daca vrei sa aprofundam ideea , am PM)

Edited by madman15, 04 April 2018 - 19:29.


#1853
Vlad-George

Vlad-George

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 04.03.2013

View Postmadman15, on 04 aprilie 2018 - 19:13, said:

Nici nu am afirmat vreo secunda asa ceva.
DELETED BY USER
(ziceam altceva, dar ai prins ideea, pana sa dau DELETE.
Daca vrei sa aprofundam ideea , am PM)
Hai ca ai dat cu mucii in fasole..

#1854
Vlad-George

Vlad-George

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 04.03.2013
Salut,

As fi curios sa stiu cata lume cumpara apartamente in GF, intr-o luna. Eu pot sa va spun ca am renuntat, pentru moment, de a cumpara un apartament de 4 camere acolo. Am fost foarte aproape, trebuia doar sa semnez contractul de rezervare, dar m-am razgandit in ultima clipa si, va pot spune si de ce. Din doua motive:

- lipsa drumului secundar de acces in complex (si ca sa vedeti cat de important este, acum 2 zile a cazut in urma furtunii un copac peste drum si nimeni nu mai putea intra/iesi din complex timp de cam 30-45 de minute);
- lipsa conectarii ansamblului la reteaua de canalizare a orasului (nu-mi vreau sa-mi imaginez cum a putut obtine IMPACT SA aprobare pentru acest ansamblu fara racordarea la canalizare)

Dar, pentru viitori interesati despre aceast ansamblu, va spun sincer, e cea mai buna alegere la acest pret, din nordul Bucurestiului. Atata liniste si o comunitate atat de strans legata, eu nu am mai vazut.

Am decis sa aman acizitia pana vor rezolva cele 2 probleme sus mentionate. Fara ele, nu pot face o investitie atat de mare. Parca e prea mult si parca dintr-un film tot mai des vazut la TV: "inca un ansamblu in care s-au promis multe si s-a facut prea putine"... pacat de padure, e geniala,..

BR

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate