Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Greenfield Residence

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
3345 replies to this topic

#1369
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

 LauCalin, on 20 iulie 2017 - 08:42, said:

Si cat faci prin padure, pana la 301? Banuiesc ca iei autobuzul de la zoo, nu trebuie sa mergi pana la capatul liniei.

mai exact statia e la complexul ala privighetorilor. la 10 m de intersesctia cu strada care te duce la zoo.
eu fac cam 20 min.

#1370
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Si iarna ce faci? Dar cand ploua?

#1371
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,139
  • Înscris: 08.12.2008
Pai... iarna iti iei ghete si haine groase, iar cand ploua iti iei o umbrela. Sau dai comanda si vine autobuzul sa te ia din fata blocului.

#1372
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

 edi10000, on 20 iulie 2017 - 10:04, said:

Si iarna ce faci? Dar cand ploua?

am fost si pe zapada si pe ploaie. e la fel cum ai merge in bucuresti de la metrou pana acasa. sau invers.
din pacate ne-am cam obisnuit sa stam in masina la racoare sau caldura si e o mare problema daca ne udam putin sau ne ingheata nasul.

#1373
madman15

madman15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 11.10.2005

 dexter_lab, on 20 iulie 2017 - 11:16, said:

din pacate ne-am cam obisnuit sa stam in masina la racoare sau caldura si e o mare problema daca ne udam putin sau ne ingheata nasul.

Adevarat... Posted Image

#1374
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,615
  • Înscris: 23.03.2010
Iarna prin padure, drum nedeszapezit ... de Vasile Alecsandri.

#1375
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

 badsica, on 20 iulie 2017 - 13:10, said:

Iarna prin padure, drum nedeszapezit ... de Vasile Alecsandri.

cand era circulat era si deszapezit.
vom vedea ce va fi in iarna asta.

#1376
andreibb

andreibb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,698
  • Înscris: 16.05.2008
s-a construit in disperare acolo.. am trecut zilele trecute pe centura.e un fel de militari intre padure si centura, cu o alee cale de acces

#1377
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,139
  • Înscris: 08.12.2008
Concluzie de pe centura. :D

#1378
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

 andreibb, on 10 august 2017 - 12:47, said:

s-a construit in disperare acolo.. am trecut zilele trecute pe centura.e un fel de militari intre padure si centura, cu o alee cale de acces


ai intrat efectiv in cartier? ca asa din avion toate par la fel.

#1379
madman15

madman15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 11.10.2005

 andreibb, on 10 august 2017 - 12:47, said:

s-a construit in disperare acolo.. am trecut zilele trecute pe centura.e un fel de militari intre padure si centura, cu o alee cale de acces

Se vede treaba ca n-ai stat in Militari in viata ta.
Acolo era parfum, distanta dintre blocuri (la minim) cam 30m (cele dinspre Pacii).
Spre Gorjului se mai aerisea treaba, necazul era cu locurile de parcare, in schimb.
Era mai mult spatiu verde "napadit" de masini. Garduri rupte. Whatever.

Da, cel mai apropiat bloc de centura (linia dezafectata de tren??) e cam la 50-60m. Si inca se mai sapa.
Citind din 'forum.metrouusor' :
"o localitate (chiar si un grup de case/cladiri) au parapeti antifonici. Ca si soselele rapide (de la 70km/h in sus) daca trec la mai putin de 500m de o localitate (noaptea e o circulatie destul de mare pe sosele de genul CB), de aceea in unele cazuri exista limitari de viteza pentru camioane pt. tranzit de noapte...De aceea nu mai circula camioanele sambata si duminica..."
Pare-se ca sunt ceva norme europene p-aici, dar nu sunt asa sigur ca exista/respecta.

Locul cel nou de joaca/recreere e la 10m de blocuri, intre blocuri, incluzand ping-pong pe mese de ciment si teren de baschet.
V-A-V de noul sediu din containere al Impact-ului.

Si cu calea de acces, recte Aleea Teisani, da, nu s-a miscat nimic din primavara.
Ziceam ca vine toamna si iarna, 1 septembrie cu Avenor-ul, 1 octombrie cu studentii rurali, plus zapada... Posted Image

Cum zicea Jon Snow : "The winter is coming..."

Attached Files



#1380
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007
legat de calea de acces, din cate am inteles au inceput discutiile intre primarie si minsiter pt trecerea drumului care strabate padurea in administrarea primariei.

sunt 30 m intre blocuri in militari? mie imi pare foarte inghesuit. o fi din cauza blocurilor inalte si a faptului ca sunt multe blocuri lipite unu de altu. dar vorbesc doar din experienta pe care am avut-o trecand pe acolo. nu am locuit.

#1381
madman15

madman15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 11.10.2005
Nu vorbesc de cele lipite sau in zig-zag.
Alea sunt Z-uri sau camine de nefamilisti (cum li se spunea odata).
Vorbesc de distanta intre fatade la blocurile de 4-8-10 etaje vis-a-vis unul de altul.
Da, am stat si acolo, dar nu Militari-ul era ideea aici.

Intamplator am stat ani buni si acolo, d-aia i-am raspuns omului.
Stau in GF, vorbesc de GF.

#1382
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007
si eu am refeream la distanta intre blocuri, nu la cele lipite. mergeam la cineva in zona metrou gorjului si imi parea foarte apropae blocurile unele de altele. dar, repet, posibil sa fie o iluzie din cauza inaltimii fiind blocuri de 10 etaje.

#1383
madman15

madman15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 11.10.2005

 dexter_lab, on 12 august 2017 - 18:44, said:

legat de calea de acces, din cate am inteles au inceput discutiile intre primarie si minsiter pt trecerea drumului care strabate padurea in administrarea primariei.

Asa. Si?
Ai vreo noutate referitoare la "amaratul" ala de drum?
Zic amarat intre ghilimele intrucat CEO-ul Impact,
polonezul ala de nu poti sa-i pronunti numele se lauda mai deunazi
cu minim 40 de unitati vandute pe luna, uneori si 60,
dar datele finale sunt secrete, ca-i listata la Bursa compania.
Daca ei continua sa vanda, care le mai e baiul cu drumul?
De ce sa te scarpini unde nu te mananca?

#1384
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007
ce stiu, sau mai bine zis ce am auzit am scris. discutiile ar fi in acest moment intre primarie, romsilva si minsiter.
dezvoltatorul nu are nici un bai cu drumul.
primaria are un interes pt ca e vorba de niste voturi. tine cont ca priamrul la sectoru 1 a castigat cu o diferenta de 1000 de voturi. daca rezolva drumul  va putea sa vina la urmatoarele alegeri si sa zica sa il votam ca ne-a ajutat cand am avut nevoie. cand e vorba de aproape 4000 de voturi (in 2020 probabil ca vom fi dublu ca numar,d eci aproape 8000 de voturi) ai tot interesul sa te zbati sa rezolvi problema.

#1385
madman15

madman15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 11.10.2005
Imi place logica ta.
Pot sa-ti spun si opinia mea?
(nu are legatura deloc cu numerologia ta).
1. Eu am buletin pe B in S3. Nu am treaba sa-l votez pe Daniel Tudorache.
Nu multi care stau aici, au si buletinul pe B in S1.
BTW, e varza cu CV-ul. Verifica. (PSD+UNPR)
2. Tu votezi pe cine vrei,  iese cine TREBUIE.
Asta nu s-a zbatut decat pentru familionul lui. Plus partidu'.
Sau invers. Partidu', p'orma familia.

(deja o dam in politica si nu e genul meu, sau, mai bine zis,
astia din PSD habar n-au ce-o sa faca maine, daramite sa guverneze REALIST un sector,
nu zic un oras sau o tara...)

#1386
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007
nu multi au buletin, dar nu putem anticipa care va fi situatia peste 3 ani. nici eu nu am buletin pe s1 deocamdata, dar am sa imi fac.
asta cu votezi pe cine vrei si iese cine trebuie nu e chiar asa. iti spun din experienta, sotia activand mai bine de 10 ani la un partid, a ocupat si functia de consilier local, a fost in sectii de votare. daca nu e blat intre partide nu se poate schimba chiar asa usor votul cuiva. mai ales in orase.

ai dreptate. se zbate pt el, familie si partid. nu pt noi. dar daca poate scoate un avantaj dintr-o situatie se va folosi de acea situatie. iar situatia noastra il poate ajuta. la alegeri va putea sa spuna ca uite cum m-am luptat eu pt nefericitii aia de acolo. poate va si asfalta drumul cu niste prieteni, mai un studiu de fezabilitate, etc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate