Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Ipotetica emigrare

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
Bitter

Bitter

    MU!E PSD

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 29.07.2006
Cine este de acord sa semneze o cerere de emigrare pe motive politico-economice care sa fie depusa la toate ambasadele statelor membre UE (exceptand Bulgaria, Unngaria, Cehia si Polonoia) ?

Cam ce fel de semnal ar transmite o lista cu 2 milioane de semnaturi catre clasa politica romaneasca, dar mai ales catre statele ce vor primi o asemenea lista ?
Poate macar cei care sunt decisi sa voteze in favoarea referendum-ului, daca ar semna o asetfel de cerere ar putea schimba ceva. Ce credeti ?

Ce urmari ar putea avea o astfel de initiativa ?

#2
zoro2

zoro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.05.2006

View PostBitter, on Nov 21 2007, 10:32, said:

Cine este de acord sa semneze o cerere de emigrare pe motive politico-economice care sa fie depusa la toate ambasadele statelor membre UE (exceptand Bulgaria, Unngaria, Cehia si Polonoia) ?

Cam ce fel de semnal ar transmite o lista cu 2 milioane de semnaturi catre clasa politica romaneasca, dar mai ales catre statele ce vor primi o asemenea lista ?
Poate macar cei care sunt decisi sa voteze in favoarea referendum-ului, daca ar semna o asetfel de cerere ar putea schimba ceva. Ce credeti ?

Ce urmari ar putea avea o astfel de initiativa ?

efect zero
toti vor fi fericiti ca si-au atins scopul
SCOPUL E DISTRUGEREA POPORULUI ROMAN
Numai interventia Divina ne mai poate scapa de parazitii ce sug sangele acestui popor.

Edited by zoro2, 21 November 2007 - 10:41.


#3
gica_contra

gica_contra

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,474
  • Înscris: 29.06.2005

View PostBitter, on Nov 21 2007, 10:32, said:

Cine este de acord sa semneze o cerere de emigrare pe motive politico-economice care sa fie depusa la toate ambasadele statelor membre UE (exceptand Bulgaria, Unngaria, Cehia si Polonoia) ?

Cam ce fel de semnal ar transmite o lista cu 2 milioane de semnaturi catre clasa politica romaneasca, dar mai ales catre statele ce vor primi o asemenea lista ?
Poate macar cei care sunt decisi sa voteze in favoarea referendum-ului, daca ar semna o asetfel de cerere ar putea schimba ceva. Ce credeti ?

Ce urmari ar putea avea o astfel de initiativa ?
Păi cred că ar râde cu lacrimi.
Cum adică să emigrezi?
N-ai decât să te duci pe teritoriul UE unde vrei tu, când vrei tu și cât vrei tu. Nu e nevoie de nici o cerere. Nu te ține nimeni aici cu forța. Iar pentru asta nu uita să mulțumești frumos și în gând celor care sunt îngropați în Cimitirul Revoluției și nu numai. Măcar din când în când.

#4
Bitter

Bitter

    MU!E PSD

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 29.07.2006

View Postgica_contra, on Nov 21 2007, 10:40, said:

Păi cred că ar râde cu lacrimi.
Cum adică să emigrezi?
N-ai decât să te duci pe teritoriul UE unde vrei tu, când vrei tu și cât vrei tu. Nu e nevoie de nici o cerere. Nu te ține nimeni aici cu forța. Iar pentru asta nu uita să mulțumești frumos și în gând celor care sunt îngropați în Cimitirul Revoluției și nu numai. Măcar din când în când.

Pai eu nu cred ca si-ar permite cineva sa rada, eventual cred ca ar face ochii cat cepele sa vad ca 2 milioane de romani vor sa se stabileasca in tara respectiva.

Binenteles ca trebuie sa le multumim celor ce s-au jertfit. Acest gest ar fi ca o continuare a actiunilor lor !

#5
jihadu

jihadu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,377
  • Înscris: 19.01.2007

View Postzoro2, on Nov 21 2007, 10:39, said:

efect zero
toti vor fi fericiti ca si-au atins scopul
SCOPUL E DISTRUGEREA POPORULUI ROMAN
Numai interventia Divina ne mai poate scapa de parazitii ce sug sangele acestui popor.


ete p..la

scopul e sa-si umple buzunarele/sa-si termine casa/etc..

#6
gica_contra

gica_contra

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,474
  • Înscris: 29.06.2005

View PostBitter, on Nov 21 2007, 10:46, said:

Pai eu nu cred ca si-ar permite cineva sa rada, eventual cred ca ar face ochii cat cepele sa vad ca 2 milioane de romani vor sa se stabileasca in tara respectiva.

Binenteles ca trebuie sa le multumim celor ce s-au jertfit. Acest gest ar fi ca o continuare a actiunilor lor !
Ei sunt destul de realiști. Știu că românii nu sunt popor de nomazi, ca țiganii. De unde încă 500.000 de locuințe disponibile în vreo țară europeană? De unde atâtea locuri de muncă?
Nu, ei și-ar spune că, uite, nu mai știu ce să facă și românii, bieții de ei, în fața falimentului sistemului democratic. Și cam atât. Zic eu.  -_-

#7
Bitter

Bitter

    MU!E PSD

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 29.07.2006

View Postgica_contra, on Nov 21 2007, 10:49, said:

Ei sunt destul de realiști. Știu că românii nu sunt popor de nomazi, ca țiganii. De unde încă 500.000 de locuințe disponibile în vreo țară europeană? De unde atâtea locuri de muncă?
Nu, ei și-ar spune că, uite, nu mai știu ce să facă și românii, bieții de ei, în fața falimentului sistemului democratic. Și cam atât. Zic eu.  -_-

Corect ! Dar o astfel de initiativa ar putea declara in fata opiniei publice internationale conflictul intre popor si clasa politica Oligarhica a Romaniei !

#8
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005

View PostBitter, on Nov 21 2007, 10:32, said:

Cine este de acord sa semneze o cerere de emigrare pe motive politico-economice care sa fie depusa la toate ambasadele statelor membre UE (exceptand Bulgaria, Unngaria, Cehia si Polonoia) ?

.......

Cine este de acord sa semneze o cerere de emigrare pe motive politico-economice care sa fie depusa la toate ambasadele statelor membre UE inclusiv Bulgaria, Ungaria, Cehia si Polonoia (exceptând Italia?)?

Edited by eddingro, 21 November 2007 - 10:58.


#9
zoro2

zoro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.05.2006

View PostBitter, on Nov 21 2007, 10:54, said:

Corect ! Dar o astfel de initiativa ar putea declara in fata opiniei publice internationale conflictul intre popor si clasa politica Oligarhica a Romaniei !

Gresit,
Asta le va confirma faptul ("lor") ca clasa politica se afla-n grafic cu distrugerea sufletului romanesc.

Edited by zoro2, 21 November 2007 - 10:59.


#10
Bitter

Bitter

    MU!E PSD

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 29.07.2006

View Posteddingro, on Nov 21 2007, 10:56, said:

Cine este de acord sa semneze o cerere de emigrare pe motive politico-economice care sa fie depusa la toate ambasadele statelor membre UE inclusiv Bulgaria, Unngaria, Cehia si Polonoia?

Incercam sa construiesc o ipoteza realista, ce mi-e cu 5 lei in buzunar sau cu 7 lei ? Ce mi-e cu Oligarhia autohtona sau cu mafiotii bulgari ?

#11
gica_contra

gica_contra

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,474
  • Înscris: 29.06.2005

View PostBitter, on Nov 21 2007, 10:54, said:

Corect ! Dar o astfel de initiativa ar putea declara in fata opiniei publice internationale conflictul intre popor si clasa politica Oligarhica a Romaniei !
Și cine este această "opinie publică internațională"? Pe tine te interesează conflictul dintre poporul albanez și clasa lui politică? Și ce dacă afli sau știi așa ceva? Ce diferență poți face tu sau chiar întreaga "opinie publică internațională" pentru albanezi într-un asemenea caz?

#12
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006
Daca vrei sa intaresti sentimentele antiromanesti in Europa , trebuie doar sa-i ameninti cu o invazie de 2 milioane.

#13
ammon06

ammon06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 28.04.2006
Eu propun sa plecam toti peste noapte in Vest, sa se trezeasca astia dimineata cu toata tara goala  :lol:

Serios acum.. doar mie mi se pare o solutie putin ciudata? Sa fugim toti nu este o solutie viabila..

#14
Bitter

Bitter

    MU!E PSD

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 29.07.2006

View Postgica_contra, on Nov 21 2007, 11:17, said:

Și cine este această "opinie publică internațională"? Pe tine te interesează conflictul dintre poporul albanez și clasa lui politică? Și ce dacă afli sau știi așa ceva? Ce diferență poți face tu sau chiar întreaga "opinie publică internațională" pentru albanezi într-un asemenea caz?

:D  Pai binenteles ca m-ar interesa, daca poporul albanez ar dori sa vina sa se stabileasca in Romania pana cand lucrurile se vor schimba in tara lor ! In fond este vorba despre o cerere colectiva pentru azil politic si economic.

Clar ? :huh:

#15
gica_contra

gica_contra

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,474
  • Înscris: 29.06.2005

View Postgica_contra, on Nov 21 2007, 10:49, said:

Ei sunt destul de realiști. Știu că românii nu sunt popor de nomazi, ca țiganii. De unde încă 500.000 de locuințe disponibile în vreo țară europeană? De unde atâtea locuri de muncă?
Nu, ei și-ar spune că, uite, nu mai știu ce să facă și românii, bieții de ei, în fața falimentului sistemului democratic. Și cam atât. Zic eu.  -_-
Parcă discutarăm asta.  :rolleyes: Nu?

View PostBitter, on Nov 21 2007, 11:39, said:

:D  Pai binenteles ca m-ar interesa, daca poporul albanez ar dori sa vina sa se stabileasca in Romania pana cand lucrurile se vor schimba in tara lor ! In fond este vorba despre o cerere colectiva pentru azil politic si economic.

Clar ? :huh:


#16
Bitter

Bitter

    MU!E PSD

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 29.07.2006

View Postalalaltu, on Nov 21 2007, 11:31, said:

Daca vrei sa intaresti sentimentele antiromanesti in Europa , trebuie doar sa-i ameninti cu o invazie de 2 milioane.

hmm-hmm ... si daca ar afla cine-i trimite sa le invadeze tarile cum ar fi ? :huh:

#17
Bitter

Bitter

    MU!E PSD

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 29.07.2006

View Postgica_contra, on Nov 21 2007, 11:44, said:

Parcă discutarăm asta.  :rolleyes: Nu?

Dupa cum pui problema se pare ca nu. ;)  Sau ne intelegem separat ! :lol:

#18
Delano

Delano

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,187
  • Înscris: 05.11.2006

View PostBitter, on Nov 21 2007, 10:32, said:

Cine este de acord sa semneze o cerere de emigrare pe motive politico-economice care sa fie depusa la toate ambasadele statelor membre UE (exceptand Bulgaria, Unngaria, Cehia si Polonoia) ?
Deschide un site unde sa se poata semna cererea si vezi si tu cati romani vor semna  :lol:
Cam ce fel de semnal ar transmite o lista cu 2 milioane de semnaturi catre clasa politica romaneasca, dar mai ales catre statele ce vor primi o asemenea lista ?
Poate macar cei care sunt decisi sa voteze in favoarea referendum-ului, daca ar semna o asetfel de cerere ar putea schimba ceva. Ce credeti ?

Ce urmari ar putea avea o astfel de initiativa ?
O sa le intareasca ideea preconceputa ca suntem un popor de tigani

1 - Cu Bulgaria te inteleg, dar ce ai cu restul?
2 - Exista o vorba : Numai lasii fug
3 - Poate un moderator va inchide acest thread, maine -poimaine o sa vina unul sa zica ca are o idee care i-a venit lui pe chelie dupa o seara de spirtoase.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate