Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Apple iPod Touch

- - - - -
  • Please log in to reply
1716 replies to this topic

#91
Mimi Mumu

Mimi Mumu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 13.07.2006
Vreau si eu sa stiu daca exista vreo diferenta intre cele 5 programe din january upgrade si programele aferente din jailbreak. De asemenea vreausa stiu ce inseamna SDK. Si inca ceva: exista aplicatii 3d de calitate mai buna si aplicatii compatibile prin wireless =adik transfer de date sau joc inter-ipods=. Si inca ceva  :D as vrea sa stiu dak pot conecta ipoducu pcul "la distanta" -prin internet-

#92
Dragos

Dragos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 29.11.2002

View PostMimi Mumu, on Feb 7 2008, 22:40, said:

Vreau si eu sa stiu daca exista vreo diferenta intre cele 5 programe din january upgrade si programele aferente din jailbreak. De asemenea vreausa stiu ce inseamna SDK. Si inca ceva: exista aplicatii 3d de calitate mai buna si aplicatii compatibile prin wireless =adik transfer de date sau joc inter-ipods=. Si inca ceva  :D as vrea sa stiu dak pot conecta ipoducu pcul "la distanta" -prin internet-
1. Nu. Dacã faci Jailbreak la 1.1.3, programele sunt aceleasi, fiindcã ele existã deja pe iPod. Jailbreak-ul doar le face accesibile.
2. SDK = Software Development Kit, cu care se pot crea aplicatii.
3. Aplicatii (3rd party) de calitate, dupã ce este lansat SDK-ul. Adicã prin martie.
4. Nu stiu de niciun program care sã transfere date/aplicatii între iPod-uri, wireless.
5. Depinde ce vrei sã faci. Poti folosi VNsea, cu conditia sa ai un server VNC deschis pe computer, pentru a il controla.

#93
redangel1984

redangel1984

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 19.09.2006

View PostDragos, on Feb 7 2008, 23:55, said:

1. Nu. Dacã faci Jailbreak la 1.1.3, programele sunt aceleasi, fiindcã ele existã deja pe iPod. Jailbreak-ul doar le face accesibile.
2. SDK = Software Development Kit, cu care se pot crea aplicatii.
3. Aplicatii (3rd party) de calitate, dupã ce este lansat SDK-ul. Adicã prin martie.
4. Nu stiu de niciun program care sã transfere date/aplicatii între iPod-uri, wireless.
5. Depinde ce vrei sã faci. Poti folosi VNsea, cu conditia sa ai un server VNC deschis pe computer, pentru a il controla.



4. Exista parca o aplicatie sa transfere Wireless fisiere, date ...L-am avut si instalat numai nu am avut inca un touch sa il testez...dupa ce ma interesez...voi venii cu un nume de aplicatie!


EDITED: Aplicatie se numeste Send File: si poate trimite/primi fisiere doar dintr-un/intr-un anumit Folder: Media/Documents

http://www.tuaw.com/...one-to-another/

Edited by redangel1984, 08 February 2008 - 01:10.


#94
Octy

Octy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 27.01.2007
redangel1984 esti de milioane...pastram legatura pe mess cand pot vorbi si eu concret...
merci pentru toate informatiile date!!!  :OK:

#95
McDude

McDude

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,764
  • Înscris: 02.06.2005
Chiar eram dispus sa dau bani pt cele 5 aplicatii. Din pacate nu s-a putut. Asa ca am instalat Jailbreak 1.1.3 si acum am 5 + inca 500 de aplicatii txs to installer.
Multumesc Apple ca ai restrictionat accesul pt Romania. Acum pot sa beau cei 19,99$ pe care trebuia sa ii platesc catre voi

#96
geo13ana

geo13ana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 08.02.2008
Am un Ipod Touch si ma chinui sa-i scot dictionarul! Are cineva asa ceva si si-a dat seama cum pot scoate T9?! Cand intru pe net si vreau sa scriu un mail sau ceva de genul.....tot intra T9 ... ma exaspereaza ca trebuie sa fiu atenta sa nu dau enter pana nu anulez cuvantul alcatuit de el!

#97
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005

View PostMcDude, on Feb 8 2008, 17:42, said:

Chiar eram dispus sa dau bani pt cele 5 aplicatii. Din pacate nu s-a putut. Asa ca am instalat Jailbreak 1.1.3 si acum am 5 + inca 500 de aplicatii txs to installer.
Multumesc Apple ca ai restrictionat accesul pt Romania. Acum pot sa beau cei 19,99$ pe care trebuia sa ii platesc catre voi

Pina la urmatorul update de firmware cind o iei iarasi de la cap.

#98
vali71

vali71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 18.08.2006
yahoo messeenger se poate folosi acum? Sau se va putea folosi dupa sdk?

#99
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
nu exista client oficial Yahoo. ca aplicatie exista paraca apollo ceva dar era foarte slab

beejive insa merge excelent

#100
redangel1984

redangel1984

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 19.09.2006

View Postgeo13ana, on Feb 8 2008, 17:48, said:

Am un Ipod Touch si ma chinui sa-i scot dictionarul! Are cineva asa ceva si si-a dat seama cum pot scoate T9?! Cand intru pe net si vreau sa scriu un mail sau ceva de genul.....tot intra T9 ... ma exaspereaza ca trebuie sa fiu atenta sa nu dau enter pana nu anulez cuvantul alcatuit de el!

Hy,
se poatre dezactiva asha numitul T9, adica mai bine zis Autocorrect-ul, deorece T9 este altceva...Facand jailbreak la iPod Touch, exista un patch care va permite ca tu sa dezactivezi autocorrectul din Settings/General/Keyboard/Enable Autocorrection-> OFF

La iPoduri nejailbreakuite este Optiunea: Auto Capitalization, Enable Caps Lock, "." Shortcut
La cele cu jailbreak+ instalat Tweakul "Kb2" va aparea: Enable Autocorrection, si astfel vei putea dezactiva AutoCorrection.(patchul il gaseshti in installer la Tweaks(1.1.1)->Kb2)
Stiu ca este enervanta chestia...Ramane doar Jailbreakul de facut daca nu l-ai facut pana acuma.

Cum au mai zis shi altii inaintea mea Apple te forteaza oarecum sa faci jailbreak...ipodul avand multe lipsuri...pe care cu timpul Apple le va corecta....Poate...

Edited by redangel1984, 08 February 2008 - 19:42.


#101
Dragos

Dragos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 29.11.2002
Buna informatia cu Kb2. Eu am gasit tweak-ul in Tweaks->Kb. Mereu m-a enervat corectorul, acum pot scrie linistit :)

#102
verny91

verny91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 16.09.2007

View Postredangel1984, on Feb 9 2008, 06:11, said:

Hy,
se poatre dezactiva asha numitul T9, adica mai bine zis Autocorrect-ul, deorece T9 este altceva...Facand jailbreak la iPod Touch, exista un patch care va permite ca tu sa dezactivezi autocorrectul din Settings/General/Keyboard/Enable Autocorrection-> OFF

La iPoduri nejailbreakuite este Optiunea: Auto Capitalization, Enable Caps Lock, "." Shortcut
La cele cu jailbreak+ instalat Tweakul "Kb2" va aparea: Enable Autocorrection, si astfel vei putea dezactiva AutoCorrection.(patchul il gaseshti in installer la Tweaks(1.1.1)->Kb2)
Stiu ca este enervanta chestia...Ramane doar Jailbreakul de facut daca nu l-ai facut pana acuma.

Cum au mai zis shi altii inaintea mea Apple te forteaza oarecum sa faci jailbreak...ipodul avand multe lipsuri...pe care cu timpul Apple le va corecta....Poate...
Ok...intrebarea este:merita sa faci jailbreak pt un amarat de autocorect?sincer mai bine dau X pe balonasul ala cu cuvantul.

#103
redangel1984

redangel1984

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 19.09.2006

View Postverny91, on Feb 9 2008, 11:31, said:

Ok...intrebarea este:merita sa faci jailbreak pt un amarat de autocorect?sincer mai bine dau X pe balonasul ala cu cuvantul.

Merita din mult mai multe privinte sa faqci Jailbreak, nu neaparat pt Kb2...No Comment!

Sa ii faci Jailbreak nu exista nici un risc...orice ai face...poti sa restore-ui iPodul la setarile, din fabrica in mai putzin de 5 minute...
din Prima saptamana mi-am facut Jailbreak, de la 1.0.2 pana la 1.1.3. Acuma am iPod jaibreakuit, cu cele 5 aplicatii 1.1.3., homescreen customizabil, multe aplicatii uzuale...distractive...shi multe alte chestii.
deci alegerea ramane a ta...
Sincer doar pt dezactivarea autocorectului nu merita Jailbreak...dar pentru restu beneficiilor MERITA sa ii faci!
Cu stima verny91  ;)

#104
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005
Merita pe dracu.
Lasind la o parte faptul ca e considerat furt oriunde in lumea asta. Dar asta e o chestie de care in Romania se ride.

Edited by dtancu, 09 February 2008 - 12:18.


#105
vali71

vali71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 18.08.2006
Nu am inteles exact cum se face dezactivarea corectorului de text (chestia aia similara cu T9) daca ipod-ul nu este jailbreak-uit....Cum trebuie sa setez optiunile din GENERAL- KEYBOARD?
Multumesc.

#106
verny91

verny91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 16.09.2007
Credeti ca mai exista vreo sansa sa primim aplicatiile,gratis(cum s-ar cuveni)?Sincer incep sa imi pierd rabdarea si increderea in Apple,intinde prea mult coarda. :boredlook:

#107
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005

View Postverny91, on Feb 11 2008, 19:20, said:

Credeti ca mai exista vreo sansa sa primim aplicatiile,gratis(cum s-ar cuveni)?Sincer incep sa imi pierd rabdarea si increderea in Apple,intinde prea mult coarda. :boredlook:

Nu, nu exista nici o sansa. Nu stiu de unde ti-a venit speranta asta, Apple n-a afirmat niciodata ca le-ar da gratis. Iar Apple e recunoscut pentru faptul ca nu prea se razgindeste cind afirma ceva.

#108
Dragos

Dragos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 29.11.2002

View Postvali71, on Feb 10 2008, 14:14, said:

Nu am inteles exact cum se face dezactivarea corectorului de text (chestia aia similara cu T9) daca ipod-ul nu este jailbreak-uit....Cum trebuie sa setez optiunile din GENERAL- KEYBOARD?
Multumesc.
Nu se poate dezactiva corectorul daca nu ai iPod-ul jailbreak-uit.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate