Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

WSUS Server,

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
antifon

antifon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 06.03.2006
Se da:
Server WSUS instalat pe win 2003 enterprise server. Serveru Wsus este instalat cu windows internal database. Mentionez ca serveru s-a instalat pe curat si
problema a aparut dupa primu restart.

Problema este urmatoarea:

in event viewer imi apare urmatoare eroare ca de fapt si in logu de MSSQL:

Error: 18456, Severity: 14, State: 16. origen: MSSQL$MICROSOFT##
"Login failed for user 'NT AUTHORITY\Servicio de red'. [CLIENT: <named pipe>]"


Am facut instalarea serverului de 3 ori inclusiv formatare si reinstalare windows si la fel, eroarea apare din nou la fiecare botare.
Serveru pare ca ar functiona corect. Am probat doar cu un calculator si pare ca se descarca updateuri pe calc si serveru receptioneaza info.

Mentionez ca acum sunt in testare cu acest server si nu prea am experientza cu server WSUS, deci nu stiu daca aceasta eroare este f importanta ori nu, si daca va afecta pe viitor functionarea serverului.
Serveru de moment este doar in teste si daca scap de eroarea asta as dori sal pun in productie, deci pt asta apelez la voi daca ma puteti ajuta cu ceva sfaturi.

Multumesc anticipat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate