Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Stirile sportive de la PROst TV

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
lasa, ca a zis boxerul simion ca se apuca de facut emisiuni tv.....

#20
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Aseara si azi dimineata iar m-am crucit si m-am scarbit de PROst TV sport.

Neavand can-can-uri si alte kkt-uri pe care pun ei accentul au scos una boacana de tot, ca cica Valentino Rossi va veni la Ferrari din 2007 alaturi de Alonso.
Si mai e...cica Rossi a scos doar cu 3s mai mult pe tur ca Michael, informatie care acum nu mai stiu daca e adevarata dar 3s este ENORM pentru F1, iar Michael se retrage in 2007. Come on...

Oricum, pe langa faptul ca toata stirea este inventata, ea este nociva prin insasi faptul ca putini sunt cei initiati si stiu cu adevarat cum stau lucrurile, in concluzie avem de a face dezinformare de cea mai joasa speta.

...si se mai spune ca Stirile Sportive la PROst TV vor sa fie unul din fanioanele audientei, poate doar cand il dau afara pe Costi MitOCANU.

Greets,
Speedo

Edited by Speedo, 23 September 2004 - 08:57.


#21
fed_up

fed_up

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 16.06.2004
Njock aduce Craiova in lumea buna prin... faptul ca s-a accidentat intr-un mod stupid exact ca Nedved (parca) si Canizares...
    Si inca o idiotenie pe care nu am mai memorat-o...
    Ce naiba e asta? Stire... :deadtongue:  :death:    :wallbash:
    
    M-am saturat, plictisit... ce vreti voi...

#22
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
nici eu nu pot s-o sufar pe proasta aia cand zambeste asa ca muta la p*** :D

dar pe de alta parte... e buna proasta dreaq :naughty:

#23
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Am vazut aseara ceva din stirile sport la Pro TV! Tin sa anunt ca astia nu si-au revenit nici pana azi si nici nu cred ca vor mai fi in stare! :puke:  :puke:  :puke:
Sa le fie tzarana usoara! :deadtongue:

#24
fed_up

fed_up

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 16.06.2004
Pro TV, lider absolut în 2004 :huh:

CEA MAI BUNÃ. Are sex-appeal(aici nu am nimic impotriva  :naughty:), dar este și o profesionistă de excepție. Raluca Arvat poate să zîmbească în continuare, pentru că nu are rival pe segmentul știrilor sportive. Producțiile PRO TV au doborît orice record de audiență, iar știrile sportive prezentate de Raluca Arvat și de Vadim Vîjeu au zdrobit concurența. [...]
... Zîmbetul Ralucăi Arvat a făcut ravagii în rîndul telespectatorilor, jurnalul sportiv prezentat de vedeta Pro TV fiind lider de audiență în 96,7% din edițiile anului trecut...

:raygun:   :death:  :deadtongue:  :disgust:  :dontgetit:

Edited by fed_up, 06 January 2005 - 11:48.


#25
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Da, da am vazut si eu! Nu am mai putu de ras cat poate sa minta astia cu atata nesimtire! Dupa ProTv in orase nimeni nu se uita la Prima Tv si doar cativa la Antena1 si TVR!
Bullshit!

#26
Mike Grunger

Mike Grunger

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 03.07.2004
si cand te gandesti ca pro tv a fost facut in locul canalului de sport... oricum stirile sportive pro tv urmeaza toata linia pe care merge pro tv.

eu acum urmaresc stirile pro tv, care sunt insuportabile... eu de obicei ma uit la stiri la realitatea tv care au stiri din ora in ora, si pot sa vad seara indiferent de ora la care ajung acasa. Nemaivazand de mult timp stirile pro tv si uitandu-ma numai la realitatea, am fost efectiv socat acum cand m-am uitat la pro tv.

eu nu imi dau seama de ce au asa succes cu stirile astea...

Edited by Mike Grunger, 16 January 2005 - 19:51.


#27
eXistenZ

eXistenZ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 30.12.2004
Intr-adevar, sportul la PRO TV a devenit o tragicomedie. Iti vine sa si razi la ce tampenii pot debita cateodata. Mai grav e ca practic nu prea mai dau stiri din sport. E mai mult un program de mondenitati. Am incercat sa schimb pe Antena. Aceeasi reteta. Oricum astia n-au facut decat sa copieze cat mai repede si mai penibil PRO-ul de cand ii stiu.

Acum de regula urmaresc sportul la tvr. Desi nici ei nu sunt chiar grozavi, parca prezinta mai mult sport decat ceilalti. Si cu o farama de profesionalism in plus.

A fost interesanta o emisiune pe National TV in care au fost invitati mai multi redactori de sport. Era tocmai despre acest subiect. Concluzia a fost ca se da ce se cere. Eu unul nu as fi atat de sigur ca (numai) asta se cere. Daca as fi directorul de stiri la o televiziune, as imparti programul din segmentul 19-20 in 2 emisiuni. Una ar fi de stiri in adevaratul sens al cuvantului - fara subiecte tampite si neimportante, cu sportul care sa dea rezultatele meciurilor (nu numai la fotbal) si interviuri pertinente. Cea de-a doua emisiune as intitula-o "explosiv" sau ceva de genul asta si ar fi cam ceea ce sunt stirile acum la pro, antena etc. Ar avea si sport "explosiv" si (de ce nu?) si "meteo explosiv", care sa faca si o predictie de cutremure eventual  :D

#28
anti-psd

anti-psd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 09.12.2004
Sal all !

Eu nu stiu de ce mai continuati sa va uitati pe prost tv sau obositor. probabil din cauza obisnuintei din ultimii ani. si mie mi-a fost greu sa renunt la el, ca-mi intra in reflex sa ma uit cand pe unul cand pe celalalt intre 19:00 si 20:00. acuma am scapat de aceasta obisnuinta. Ma uit pe realitatea si national tv (numai la stiri, ca inrest e televiziunea manelistilor ).
Stirile de la prost tv si de la obositor parca sunt facute de copilul juma de metru si de gutza. asa de bune sunt. stiri cu tigani , despre tigani, despre pretenii tiganilor, stiri fictive, prostii, stiri cu angajatii televiziunilor, stiri cu toti necunoscurii tarii, stiri cu "vedetele" tzarii si alte porcarii. o tiganie in toata regula. plus ca baga reclame de 15 minute intre stirile nationale si cele sportive.  Bataie de joc !

as scoate aceste programe din grila. dar din pacate mai difuzeaza meciuri de fotbal pe care nu le pot vedea in alta parte. la fel si tvr 1 cu transmiterea formulei 1. daca ar renunta la alexandrescu ala ar fi perfect. mie imi este deajuns sa aud zgomotul motoarelor. nu am nevoie de comentarii de rahat. si daca s-ar putea sa se renunte la taxele radio tv, ca oricum nu am nevoie de aceste servicii. cel putin de radiourile nationale nu le mai ascult din 1992. si la combina mea muzicala nici macar nu mi intra in banda.

dar in tzara asta e vai de cetateanul de rand.. salarii mici.. servicii proaste.. rds de toata jena...

Sper ca Basescu sa ne mai ridice nivelul de trai !

site de 400.000 euro.. ma mir ca nu au laut 1 milion..

#29
flippy

flippy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 13.03.2004
De ceva vreme stirile sportive de la Protv au luat-o razna rau  :puke:
De exemplu: Imediat ce termina esca vine un mic promo (anunt): "la stirile din sport veti afla cum a murit.... X jucator" si vine publicitatea (interminabila).
Vede mama, tata, nevasta, copiii, vecinii, etc respectivului X jucator si da-i telefoane "alo dragu mamii X jucator murisi? unde? cand? cum?"
Dupa publicitate apare Prezentatoarea Raluca cu gura pana la urechi de zici ca e unu sub masa si o... gadila, in fine vine ralu Arvat si ne lamureste (si pe rudele lui X jucator) X jucator '"a murit de ciuda (durere, necaz, oftica, etc numai de moarte buna nu) ca Y jucator i-a spus (de fapt jurnalistii l-au mintit ca ar fi zis X despre el ) ca are siretu dezlegat si s-a aplecat degeaba sa-l lege.
Mersi protv pt stirea bomba  :puke:

Si mai e ceva ce nu inteleg. De ce reporterii protv sunt aproape singurii care pun intrebari in interpelarile directe (interviurile acelea instant de la scara gipanului). Ceilalti sunt molai?  :P

#30
roguru

roguru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,964
  • Înscris: 29.05.2004
citez: " ... a fost eliminat pentru un hent cu mana"  :death:

#31
Slash

Slash

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,177
  • Înscris: 30.09.2003
Iar m-am enervat de pe urma "reportajelor senzationale" de la TV-ul asta de kkt.
Anunta aia cu 15 min inaine sa inceapa stirea cum ca era sa fie dat Contra afarade la Poli si eu, ca prostu', pun botu', asa ca stau si astept sa vad care-i faza...
Trece timpul si vine reportajul. Prezinta zambitoarea aia tot asa pe un ton serios (cat poate si ea) apoi zice ca era sa fie dat afara ca l-a batut pe Dobos la tenis...
Ideea e ca imediat am inchis TV-ul si am ramas cu un gust extrem de amar la cat de jos au putut sa coboare astia cu redactarea stirilor...  :puke:

#32
asterizan

asterizan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 12.06.2003
Intr-adevar ProTV-ul are stilul asta stupid de a da titlul stirii (care suna ca o bomba), iar noi punem botu' si stam sa auzim intreaga stire, dar dupa publicitate vine si restul care e doar un fassssss.

Si asa facem noi audienta ProTv-ului.

#33
CRISTAKEM10

CRISTAKEM10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 05.02.2005
Toate ca toate dar eu va spun sincer ca m-am lasat de vazut stiri la PROsTV de ceva timp. Si pot sa va spun ca imi este mai bine , ma simt alt om...  :P . Oamenilor treziti-va mai sunt si alte canale care dau stiri si SIGUR mult mai la subiect si cu o prezentare demna de o televiziune (si eu sunt SCARBIT de INCOMPETENTA  aia RANJITA de la PROsTV). Va recomand si eu cu destula caldura REALTATEA TV. Pacat ca in Romania nu au acces (banii necesari) toate televiziunile la stirlie sprtive mondiale. Mai aflam si noi ceva la TELE. Oricum ne-a ramas si ne va ramane INTERNETU'.

#34
jenna j

jenna j

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 27.01.2005
incercati si tvr1

#35
roguru

roguru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,964
  • Înscris: 29.05.2004

Quote

Andrei Shevchenko a fost arestat la Milan pt. ca fura motociclete
:death:  :deadtongue:  :cursing:
Astia sunt chiar tampiti

#36
cleantone

cleantone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 23.01.2005
Azi au fost 2 " nu este vorba de <ceva cat de cat senzational> ci de <o porcarie protevista"

daca as fi director la stiri (nu doar sportive) as lua 10%  din salariu pentru urmatoarele scapari:

- nu este vorba de ci de
- <enumerare senzationala/horror>acesta este tabloul de groaza
- orice stire care incepe cu o zicala
- localnicii numesc <rahatul> <rahatul> mortii (vreau sa vad curba sau trecatoareea numita de vreun localnic a mortii si stau acolo 2 zile sa verific)
+ una doar de sport
- <cutare > a zis ca< bla bla bla>. Eh, daca ala a zis <bla bla bla> atunci .... (in traducere fuck me???? fuck YOU!!!!)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate