Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 

hardware pentru solutii enterprise

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
johnny_snq

johnny_snq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 27.12.2006
O sa incep in primul rand cu un sorry pt offtopic si sa va rog un pic de ingaduinta, avand in vedere ca nu este un subforum echivalent celui de enterprise la sectiunea hardware.

Ideea e simpla am nevoie de niste HDD-uri pentru un Eva de la HP (72GB, 15K Rpm , Fiber Chanel ). Fiind model destul de rar in Romania se aduc foarte greu.Vorbim aici de un timp de livrare estimat la 5 saptamani pe canal de service la toti partenerii hp pe care am reusit sa ii contactez. Din pacate sunt intr-o situatie delicata si nu imi permit sa astept timpul asta pentru a imi sosi discurile.

Acum vine si intrebarea: A mai fost cineva in situatia asta? Aveti niste recomandari de oameni/compani care sa imi aduca echipamentele in regim de urgenta. Data fiind problema sunt dispus sa platesc si transportul in regim  de urgenta.

Si mai am o intrebare, Credeti ca ar fi convenabil sau macar posibil sa folosesc parteneri hp din alte tari care sa mi le livreze cu DHL sau ceva asemanator? Astept propuneri. Multumesc anticipat

#2
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
un sfat ar fi sa incerci si la ceilalti vendori de servere de la noi. Nu sunt prea multi producatori de HDD-uri Fiber pe piata, asa ca unul produce pentru mai multi mari producatori de servere. E posibil sa ai norocul sa gasesti ceva. In alta ordine de idei, suntem in uniunea europeana, asa ca poti contacta lejer orice distribuitor de produse HP din UE. Verifica site-ul producatorului, cauta unul cat mai mare, care e posibil sa aiba stoc, si poti obtine rezultate destul de repede.
Personal asa am facut rost de cateva HDD-uri SCSI SFF care se gasesc destul de greu acum.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate