Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

partii deschise

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
gogu

gogu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 07.02.2005
salut!

stie cineva daca se schiaza pe valea prahovei? am auzit ca in sinaia e zapada la 2000 si cica si in poiana ar fi ceva zapada.
daca stie careva daca in azuga/busteni/predeal & co. se schiaza sa dea detalii aici

merci,
gogu

#2
Ivanna

Ivanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 10.01.2007
Se pare ca deocamdata, doar la Cavnic este zapada si se schiaza !  :console:

Sezonul este oficial deschis!

Primii 70 de centimetri de zapada proaspata si-au facut aparitia in weekendul 10-11 Noiembrie. Astfel, partia de la Cavnic deschide sezonul de ski din Romania.

Ultima actualizare: 15.11.2007

Starea partiei:      

Strat de zapada Roata 1: 80 cm
Strat de zapada Roata 2: 110 cm
Strat de zapada Rainer 1,2: 80 - 110 cm
Strat de zapada Partia albastra: 75 cm


Temperaturi de -3, 1  C.



Sambata merg si eu!!!! :rolleyes: Poate fac poze si va fac si voua pofta! N-am mai schiat in Noiembrie de cand eram de vreo 12 ani!

#3
Ivanna

Ivanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 10.01.2007
Zi de schi in toata regula azi la Cavnic. Zici ca erai in toiu' lu' februarie.

Mai au ceva de lucru la partiile alea 2, negre, proaspat inaugurate, insa doar in partea de jos si putin in partea de sus, unde se unesc, in rest s-a schiat excelent pe ele azi.

#4
luv2ski

luv2ski

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 19.11.2007
La Poiana se schiaza. peste 1m zapada la postavaru.
Inca nu au bagat ratracele.

La straja se schiaza de o saptamana. e frumos, partia batatorita, zapada mai mare de 40 cm

La baisoara se schiaza de asemenea. Zapada 50 cm

si mai departe...

#5
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,078
  • Înscris: 07.07.2006
De revelion ma duc 7 zile la Straja. N-am mai fost niciodata, iar din poze pirtiile par foarte misto si vreo 3 - 4 la numar. Deja nu mai am rabdare! Am rugamintea, cine a mai schiat pe acolo, sa imi spuneti cum e cu pirtiile si cablurile. Chiar sunt 5 pirtii si 5 cabluri cum zic pe net, sau au numarat toate pantele fara copaci, si de fapt e numai o pirtie si 2 cabluri functionale? Sper sa nu fiu dezamagit, din poze pare un loc frumos pentru schi. Zapada am inteles ca acolo nu e o problema, e cam toata iarna.

#6
luv2ski

luv2ski

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 19.11.2007

View Postabancor, on Nov 20 2007, 12:34, said:

De revelion ma duc 7 zile la Straja. N-am mai fost niciodata, iar din poze pirtiile par foarte misto si vreo 3 - 4 la numar. Deja nu mai am rabdare! Am rugamintea, cine a mai schiat pe acolo, sa imi spuneti cum e cu pirtiile si cablurile. Chiar sunt 5 pirtii si 5 cabluri cum zic pe net, sau au numarat toate pantele fara copaci, si de fapt e numai o pirtie si 2 cabluri functionale? Sper sa nu fiu dezamagit, din poze pare un loc frumos pentru schi. Zapada am inteles ca acolo nu e o problema, e cam toata iarna.
nu am schiat acolo dar am auzit numai vorbe bune de straja .  Singura problema este ca e foarte aglomerata, un fel de Poiana sau Sinaie. Sunt 2 proprietari care impart cam jumi juma partiile. Concurenta este mare iar partiile sutn batute ca in palma, teleschiuri cate scrie .. si merg toate si mai au si nocturna. Vreau sa trag si eu o fuga pacolo :P soon soon

#7
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,078
  • Înscris: 07.07.2006
Si eu am auzit lucruri bune, si pozele mi-au facut o pofta de nu mai am rabdare! Sper sa nu fie omor la cablu ca m-au ucis! Asteptam in continuare opinii de la cei care au schiat pe acolo.

#8
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,078
  • Înscris: 07.07.2006
Despre Straja am reusit sa aflu mai multe, si se discuta mult mai pe larg, pe forumul de Turism, subforumul de drumetii.

#9
acsel

acsel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 10.11.2005
ce se mai aude, se schiaza in Poiana ?? am intels ca la Postavaru era zapada buna la inceputul saptamanii, ceva noutati ??

#10
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,078
  • Înscris: 07.07.2006
Simbata trecuta era nasol de la Ruia in jos, pamint la zi dar si zone de zapada schiabila, iar de la Zidul Mic inspre Bradul (numai cabina mare functiona), pe poteca aia prin padure, se mergea cu schiurile/placa pe umar/in brate. Pe Bradul gaseai petice de flescaita sa cobori la cabina.

#11
acsel

acsel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 10.11.2005
astazi mi-a zis cineva cum ca ar fi zapada chiar f buna la Postavaru

#12
luv2ski

luv2ski

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 19.11.2007
defapt nu este...
este flescaita si nu prea e mijto  ... foarte grea de park ar fi primavara.

#13
gogu

gogu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 07.02.2005
as da o tura la ranca in weekend, e cineva de pe acolo sa-mi spuna si mie daca se schiaza...ca pe diferite situri am vazut mai multe pareri, ba ca da, ba ca nu...

#14
luv2ski

luv2ski

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 19.11.2007
se schiaza bine... peste 1 m zapada


intra vineri ca sa vezi stratul de zapada exact ... sau mai bine aboneaza-te la newsletter ca sa fi tot timpul informat. stii tu unde :P

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate