Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Faceti cunostinta cu SimOne!

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#19
cipz

cipz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 03.05.2005

View Postphlak, on Nov 20 2007, 10:58, said:

poate o sa o dezvolt mai mult..daca ai tu idei de imbunatatire expune-le aici :rolleyes:
Mie nu-mi merge sunetul. O vad ca da din gura dar nu o aud.
Stii cumva de ce?
Telefon: SonyEricsson K610

#20
phlak

phlak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.04.2006

View Postcipz, on Nov 20 2007, 13:50, said:

Mie nu-mi merge sunetul. O vad ca da din gura dar nu o aud.
Stii cumva de ce?
Telefon: SonyEricsson K610
Daca s-a afisat pe ecran,inseamna ca problema e cu sunetul telefonului tau..verifica sa nu fie pe silentios sau sa nu fie sunetul din media player la volum minim.. ;)

#21
phlak

phlak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.04.2006
>250 downloads and no feedback  :huh:  cei care downloadeaza sunt rugati sa lase si aici o parere,daca au :P

#22
alex_herdea

alex_herdea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 22.07.2005

View Postphlak, on Dec 1 2007, 02:42, said:

>250 downloads and no feedback  cei care downloadeaza sunt rugati sa lase si aici o parere,daca au
hehe  :lol: e tare rau programu
pune-o sa faca mai multe functii ( eventual pt "fun" fa-o nitel mai prostutza  :D )
printre care , o fct in care eu scriu ceva , si ea citeste ce am scris eu  :naughty: ( pleeeasee  :D )
poti sa o faci sa zica si vremea de afara ( se va conecta la un server via wap , si asa va afla cum e vremea ) ,iar ca sa nu mai introducem locatia , folosesti chestia aia de la programul Zone Track ( aici numai conteaza daca da eroare sub 2 km , pt ca e vorba de un oras )
ai putea chiar sa-i faci o voce mai sexy asa :P
uite , la faza cu wap-ul , poti sa faci o chestie prin care userul se logheaza la yahoo , iar dnisoara zice cate emailuri necitite are ( si poate si cate mesaje offline sunt :P ) . Iar de aici sunt o gramada de ramuri pe care o poti dezvolta ( de gen , ce filme sunt prin topuri.. etc )

e un proiect interesant oricum , bravo tie  ^_^

#23
0v1d1u

0v1d1u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,164
  • Înscris: 10.03.2007
Asta e vocea SIMONE-ei? :D http://www.ivosoftwa...Itemid,38/vo,4/

#24
phlak

phlak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.04.2006
@alex_herdea: merci ptr post,o parte din ce-ai zis e ceva mai dificil de implementat in j2me,dar o sa tin cont de sfaturi  :)
@0v1d1u: chiar aia e vocea,la respectivul link e cel mai bun sintetizator de voce romanian (parerea mea :P )

#25
phlak

phlak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.04.2006
Voce mai sexy si poliglota! Acum dom'soara a invatat si engleza :naughty:
Download de aici

#26
0v1d1u

0v1d1u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,164
  • Înscris: 10.03.2007

View Postphlak, on Dec 13 2007, 00:05, said:

Voce mai sexy si poliglota! Acum dom'soara a invatat si engleza :naughty:
Download de aici

La versiunea anterioara (asta noua nu am testat-o inca), era o problema cu pronuntia cifrei 11... nu zicea decan "unsp"...

#27
zappmaster

zappmaster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.10.2007

View Postphlak, on Nov 13 2007, 19:30, said:

SimOne(Simulation One -pentru cine a vazut si filmul ^_^ ) este un Bot capabil de anumite actiuni,spre exemplu pronunta ora sau data curenta,apeleaza numere de tel si alte cateva optiuni. Are infatisare de femeie si se poate interactiona cu ea foarte simplu,programul poate fi rulat pe orice telefon cu java midp2 (in caz ca nu merge pe vreun model postati-l aici).Daca aveti idei cu ce-ar mai putea fi 'invatata' sa faca,deasemena postati-le aici.I-as ruga pe cei care folosesc programul sa posteze aici pareri/raportari de bug-uri etc.
O puteti 'adopta' de aici  :naughty:
apropo de simeone pt nokia 6230 nu merge :(

#28
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,121
  • Înscris: 02.07.2006
Nici pe motorola Z3 nu merge

#29
baghyno

baghyno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 26.11.2007
nici pe 6234 :(

#30
phlak

phlak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.04.2006

View Postbaghyno, on Dec 14 2007, 10:43, said:

nici pe 6234 :(
esti sigur? eu am 6234 si am testat pe telefonul asta

#31
dark_shadow_ro

dark_shadow_ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.10.2006
nici pe samsung z510 nu merge ... tot asa ma da afara imediat dupa ce intra in el :|

#32
ender_w

ender_w

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 04.09.2006

View Postphlak, on Nov 14 2007, 23:26, said:

De indata ce o sa permita mediul de dezvoltare astfel de functii,or sa fie implementate cu siguranta in midleturi..deocamdata mediul j2me e destul de rudimentar    si cu multe limitari,in java3 pentru noua generatie de device-uri poate o sa se poata face ce zici tu. Oricum,aplicatia asta este mai mult de amuzament  -_-   Peace!
de ce sa mai astepti sa apara java3? mai bine faci aplicatia pentru windows mobile, sunt cateva aplicatii care suporta comenzi vocale pt wm si sunt chiar utile si acurate da' n-au gagica :)

#33
ender_w

ender_w

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 04.09.2006
exemplu http://www.pocketgea...?id=prod5680836

#34
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
ma intereseaza daca poti s-o faci sa citeasca un text? la alegere bineinteles

#35
phlak

phlak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.04.2006
Da,pe windows mobile s-ar putea :P deocamdata n-am gasit nici o varianta oricat de slaba de sintetizator de voce in j2me.SimOne este doar un simulator ptr acest lucru! In symbian (sau win mobile cel putin) exista API-uri pentru interfata cu diversele functii ale telefonului,chiar si voice recognition.Totusi prefer platforma java,e mai raspandita :rolleyes:

#36
ender_w

ender_w

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 04.09.2006

View Postphlak, on Dec 28 2007, 00:40, said:

Da,pe windows mobile s-ar putea :P deocamdata n-am gasit nici o varianta oricat de slaba de sintetizator de voce in j2me.SimOne este doar un simulator ptr acest lucru! In symbian (sau win mobile cel putin) exista API-uri pentru interfata cu diversele functii ale telefonului,chiar si voice recognition.Totusi prefer platforma java,e mai raspandita :rolleyes:
da, java e mai raspandita dar cred ca aplicatia s-ar vinde mai bine daca o faci pentru wm

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate