Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Scrieți Moșului !

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
59 replies to this topic

#37
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007

View PostAndyM, on Nov 21 2007, 22:30, said:

am zis ca am 16 ani :P
Si marmota impacheta ciocolata in staniol...  :rolleyes:

Ho ( ho ho ) :P ca te credem. :peacefingers:

#38
- GeO -

- GeO -

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 97
  • Înscris: 11.12.2006
O scrisoare care mi-a placut... gasita pe net:

Quote

Draga Mos Craciun,


Ignorand nesiguranta mea in privinta existentei tale, voi incepe obligatoria scrisoare catre tine pentru caa��de!cica atat cat esti copil, trea�� sa crezi in povesti si-n Mosi Craciuni. Daca m-as lua dupa vorba aia: a��Ce vezi in fata, aia aia��,ar trebui sa bat apropo-uri cum ca tu nu prea ai exista, dar a��de dragul amagirii, voi ignora si vorba astaa��

Promit ca nu-ti voi mai pune capacane pentru soareci pentru a te gasi a doua zi lesinat langa brad(nu pentru ca n-as vrea sa te vad, ci pentru ca faci tu ce faci, si mereu gasesc cainele in locul tau). Voi renunta si la camera de filmat pentru ca spiridusii umbla si fac trucaje in care te schimba pe tine in parintii mei. Esti tare smecher si nazdravan, Mos Craciune, fapt pentru care o sa trag de sfori si o sa-I spun lui Mos Nicolae sa-ti falimenteze fabrica de jucarii. Ha !ha!Saua��daca preferi asta in locul celeilalte, o sa ma fac, din pacate,ca ploua in schimbula��unei bonus substantial pe care mi-l vei lasa sub brad! Si n-o lua ca pe o mita pentru ca e doar o stimulare a bunei functionari a spiritului Craciunului!

Pentru ca ar fi cazul sa trecem la subiect, dupa o introducere cu rol de a te pune in tema cu mediul in care vei intra de dragul Craciunului, sa trecem la afaceri!Cum anul trecut probabil ca ti-au ramas cadourile in cosul prin care ai incercat sa te strecori si la mine n-a ajuns mare lucru, iti propun crestineste sa te revansezi anul acesta! Poti pasi cu incredere catre brad pentru ca ti-am spus: fara capcane de soareci, fara camere de filmat defectea��Oricum, stii cum e vorba: Cine sapa groapa altuiaa��nu poate fi acuzat de egoism si sincer, in perioada asta a anului, egoismul e un pacat mai grav decat porunca a8-a. Revenind! Ma gandeam ca daca ai cara lucruri mai substantiale, asta te-ar ajuta sa slabestia��sper doar sa nu faci hernie! Ma gandeam ca ai putea sa-mi aduci o noua camera in apartament, un laptop de ultima ora, caiete care-si fac temele singure, doua imprimante, un scanner si o tona de dulciuri care nu ingrasa! Stiu, stiua��Ma intrebi daca nu cumva vreau si contul tau din bancaa��Nu e o idee rea!

Cred ca asta ar fi primul plan. Restul dorintelor le las pe anul viitor, nu vreau sa te incarc!Sa fii cuminte pana vine Craciunul si sa nu cauti pretexte sa nu-mi aduci toate cadourile pentru ca te-am descoperit anul trecut cand ai spus ca te-ai blocat in cosul casei vecine cand de fapt ai stat la petrecere cu renii tai!

Cu drag, una din cele mai cuminti locuitoare ale Pamantului

PS: Mi-ai face o favoare daca ai incerca ( subtil, totusi) sa-I dai de inteles tatei ca daca Mos Craciun poate intra prin cosul casei, asta nu inseamna ca oricine poate!Stii, l-am surprins anii trecuti deghizat in costum de Mos, incercand sa intre pe acolo! Doar ca n-a reusit! Asta meritaa��daca a incercat sa se dea drept altcineva! Multumesc inca o data si stiu ca esti la fel de nerabdator ca si mine sa traim magia Craciunului!


#39
blackkitten

blackkitten

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 03.04.2007

View Postcrysty2k5, on Nov 13 2007, 16:30, said:

Draga mosule, cu "m" mic


View PostDomnuics, on Nov 13 2007, 16:36, said:

Mosule' (cu ,,M" mare ca e la inceput de propozitie)

Draga mosule cu "m" mijlociu,io nu stiu ce  sa vreau ...  :crying:  :crybaby:

#40
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 07.04.2005

View Postalxc19, on Nov 19 2007, 01:19, said:

Anul asta, de craciun, vreau sa-i cer mosului sa discute cu profesoara de analiza, in timpul examenului, pentru ca prietenii "stie" de ce. Nu de alta, dar am impresia ca o sa fie un examen extrem de "simplu" , astfel incat profesoara nu are de ce sa stea langa noi

Draga mosule, as putea sa-ti cer world peace, intelegere intre toate popoarele si blablabla... dar nu am asa mari pretentii... doar sa-mi iau toate examenele din sesiunile ce vor urma in urmatorii 4 ani  :naughty:

#41
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,995
  • Înscris: 01.08.2005
draga mosule, avand in vedere ca sunt programator web de doi ani, adu si tu niste domenii .ro cu cot cu gazduire buna. A
Si sa nu prind factura de la gazduire la mine acasa, ca ala mai e kadow (ca cadou-ul se da gratis)

#42
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Ultima cerinta pentru MOS NICOLAE (numai cu majuscule :D): Vreau un fes albastru si o pereche noua de bocanci.  :rolleyes:


Aaaaaaaaaaaaaaaaaa, si un Chevrolet Corvette C4 tot albastru  B) Daca nu ai albastru, merge si rosu.  ^_^

#43
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,995
  • Înscris: 01.08.2005

View Postciutacu, on Dec 5 2007, 12:17, said:

Aaaaaaaaaaaaaaaaaa, si un Chevrolet Corvette C4 tot albastru  B) Daca nu ai albastru, merge si rosu.  ^_^
Sau combinate nu vrei? :lol: rosu si albastru :lol: (nu. nu imi place steaua, ce daca m zis rosu si albastru. Defapt nu imi place nici o echipa de fotbal  B) )

#44
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007

View PostAndyM, on Dec 5 2007, 12:22, said:

Sau combinate nu vrei? :lol: rosu si albastru :lol: (nu. nu imi place steaua, ce daca m zis rosu si albastru. Defapt nu imi place nici o echipa de fotbal  B) )
Nici mie nu-mi place fotbalul, desi as vrea ca [virgula] CSM Râmnicu Vâlcea sa promoveze in Divizia A.
Am vazut pe YouTube cateva C4-uri rosii care aratau destul de bine. ;)

#45
mariog

mariog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 31.10.2005
Draga Mosule,

Daca poti, adu-mi inapoi ultimii 20 de ani din viata, sa mi-i traiesc altfel.
Nu neaparat mai bine, dar altfel.

Daca nu, nu-i nimic. Adu-mi o ciocolata. Amaruie.

Multumesc.

#46
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007

View Postmariog, on Dec 5 2007, 16:47, said:

Draga Mosule,
Daca poti, adu-mi inapoi ultimii 20 de ani din viata, sa mi-i traiesc altfel.
Nu neaparat mai bine, dar altfel.


Daca nu, nu-i nimic. Adu-mi o ciocolata. Amaruie.

Multumesc.
:crybaby: :crying:  :(

#47
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,995
  • Înscris: 01.08.2005
Ho Ho Ho Ho Ho Ho Ho

#48
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
Draghe Mosule,
....................
...................

Si cam asta e tot ce as vrea.
Multumex! :)

#49
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

View PostAndyM, on Dec 5 2007, 20:32, said:

Ho Ho Ho Ho Ho Ho Ho

HO HO HO HO HO HO HO da HO BA HO !
reni incompetenti !

Edited by crysty2k5, 05 December 2007 - 23:58.


#50
alex_5kg

alex_5kg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 07.07.2007
Draga mosule...eu nu vreau nimic de la tine...

#51
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,995
  • Înscris: 01.08.2005
Nu va mai chinuiti sa va ganditi, ca mosu ori cum nu vine anul acesta.

Este plecat sa o caute si el pe Elodia.
Asta este. La anu.....

#52
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
elodia a plecat la polul nord ?

ca ca diaconescu vrea sa nu o aduca mos craciun inapoi....ca sa aiba continuitate la serial...sa depaseasca "Tanar si nelinistit" ! ;)

#53
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,995
  • Înscris: 01.08.2005

View Posteleodorcs, on Dec 15 2007, 21:55, said:

Draga mosule adu-mi si mie o Craciunita blonda :wub:
Elodia nu era blonda nu? :deadtongue:

#54
iulia89

iulia89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 22.04.2007
eu vreau jucarii si o papusica  :D :P

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate